Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Handel | Faza kosmosu | Spore poradnik Spore

Handel

Handlowanie jest niezbędne w tej fazie. Może pomagać w podbijaniu innych cywilizacji, a także może być celem samym w sobie.

Kupno

Możesz prowadzić interesy ze swoją planetą macierzystą, koloniami, sprzymierzeńcami i obojętnymi wobec Ciebie imperiami. Jeśli masz pieniądze, możesz kupować przeróżne akcesoria - sprzęt do zmieniania atmosfer planet, broń, większe ładownie, lepsze zasobniki energii i całą masę innego sprzętu. Różne cywilizacje oferują różne ceny. Zanim wydasz swoje sporyliony, poszukaj najkorzystniejszej propozycji - nieraz można dzięki temu zaoszczędzić nawet półtora miliona (!) na zakupie jednego (!) elementu wyposażenia statku.

Nie wszystkie elementy odblokowane są od razu - Handel | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Nie wszystkie elementy odblokowane są od razu. By uzyskać do nich dostęp, musisz zdobywać odznaki, przyznawane za konkretne osiągnięcia - odwiedzenie 800 układów słonecznych, ustanowienie 3 traktów handlowych itd.

Handel może być również źródłem zysków - i to OLBRZYMICH - Handel | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Sprzedaż i pośrednictwo

Handel może być również źródłem zysków - i to OLBRZYMICH. Po pierwsze, możesz handlować przedmiotami znalezionymi na powierzchniach planet. Zajrzyj do sekcji Eksplorowanie planet i niebezpieczeństwa, by dowiedzieć się więcej na temat znalezisk. Pamiętaj, że znalezione kryształy, zwoje i figurki mają różną wartość dla różnych imperiów - zanim sprzedasz swoje przedmioty, poszukaj tych cywilizacji, które są w stanie zaoferować Ci najwięcej pieniędzy.

Ceny zmieniają w zależności od tego, z kim chcesz handlować. Niejednokrotnie możesz natknąć się nawet na pięć razy lepsze oferty. - Handel | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry
Ceny zmieniają w zależności od tego, z kim chcesz handlować. Niejednokrotnie możesz natknąć się nawet na pięć razy lepsze oferty.

Po drugie, możesz zawsze handlować tzw. przyprawą.

Zdecydowana większość skolonizowanych planet wydobywa z ziemi różne przyprawy w różnych kolorach, jak widać na obrazku powyżej - Handel | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Zdecydowana większość skolonizowanych planet wydobywa z ziemi różne przyprawy w różnych kolorach, jak widać na obrazku powyżej. Odwiedzając swoje globy, zawsze zabierasz do ładowni to, co udało się wydobyć Twojej cywilizacji. Zdobyte w ten sposób przyprawy możesz sprzedawać innym ludom, które same nie mogą ich wydobywać.

Załóżmy, że Twoje imperium wydobywa czerwone i żółte przyprawy. Mając je w ładowni, możesz udać się do innego imperium, które wydobywa tylko przyprawę niebieską. Możesz sprzedać swój towar za łącznie 50 tys. sporylionów. Za część tych pieniędzy możesz nakupić trochę niebieskiej przyprawy, którą następnie sprzedasz w swoich koloniach, zyskując na tym jakieś 60 tysięcy.

Czasem nawet nie musisz mieć własnego towaru - nic nie stoi na przeszkodzie, by być pośrednikiem między dwiema totalnie nie znającymi się cywilizacjami. Przyprawa pozwala zarobić grube miliony, jeśli tylko znasz możliwości i potrzeby otaczających Cię imperiów.

To, co wydobywa się na danej planecie (czy nawet w danym układzie słonecznym), możesz sprawdzić najeżdżając kursorem na planetę lub układ planet.

1 - Handel | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry