Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdobywanie żywności | Faza plemienia | Spore poradnik Spore

Zdobywanie żywności

Jedzenie to jedyny surowiec, jaki jest potrzebny w tej fazie rozgrywki. Można je zdobywać na kilka sposobów.

Polowanie, połowy i hodowla

Jeśli Twoje stwory są mięsożerne, najlepszym sposobem na zdobycie pożywienia będą polowania. Każde stworzenie nie należące do żadnego plemienia, może zostać zabite i zjedzone. Na mapie często spotkasz różne gatunki, które są na niższym etapie ewolucji niż Ty, więc z pewnością poradzisz sobie w walce z nimi. Nie musisz nawet mieć broni, by je pokonać i zrobić sobie z nich obiad.

Ponadto, jeśli Twoja wioska znajduje się w pobliżu wody, możesz sprawdzić, czy są w niej ryby. Nie jest to jednak zbyt wydajna forma zdobywania żywności. Budynek o nazwie Ościenie rybackie i związane z nim akcesorium, pomoże Ci w zwiększeniu połowów.

Możesz też oswoić po jednym osobniku z każdego gatunku - Zdobywanie żywności | Faza plemienia | Spore - Spore - poradnik do gry

Możesz też oswoić po jednym osobniku z każdego gatunku. Jeśli rozkażesz jednemu ze swoich stworów udomowienie jakiegoś biegającego w pobliżu zwierzątka, będziesz musiał poświęcić parę jednostek jedzenia na jego oswojenie. Gdy już to zrobisz, stworzenie uda się do zagrody w Twojej wiosce i będzie składać jaja, które następnie mogą zostać dodane do Twoich zasobów żywnościowych.

Udomowione zwierzęta mogą również być Twoim zapasem żywności na czarną godzinę - jeśli stwierdzisz, że na gwałt potrzebne Ci jedzenie i nie będziesz miał skąd go wziąć, wystarczy zabić zwierzaki - Zdobywanie żywności | Faza plemienia | Spore - Spore - poradnik do gry

Udomowione zwierzęta mogą również być Twoim zapasem żywności na czarną godzinę - jeśli stwierdzisz, że na gwałt potrzebne Ci jedzenie i nie będziesz miał skąd go wziąć, wystarczy zabić zwierzaki. Pamiętaj też, że ciężko udomowić zwierzęta z gatunków, które wcześniej zostały przez Ciebie zaatakowane.

Nie radzę jednak udomowiać stworów latających, natkniesz się bowiem w tym etapie na statki kosmiczne innych gatunków, które ochoczo porywają zwierzęta wzbijające się w powietrze.

Jeśli masz dostępne włócznie, możesz ich użyć do upolowania nawet stworów epickich. Trzeba się wprawdzie nieźle przy takim napocić, ale ilość jedzenia z takiego stwora (ok. 200-250 jednostek) wynagradza ten trud.

By upolować stwora epickiego, rozkaż swoim podopiecznym rzucić kilka włóczni, a następnie wycofaj ich, by zwierzę nie zdążyło się zemścić - Zdobywanie żywności | Faza plemienia | Spore - Spore - poradnik do gry

By upolować stwora epickiego, rozkaż swoim podopiecznym rzucić kilka włóczni, a następnie wycofaj ich, by zwierzę nie zdążyło się zemścić. Gdy stwór przestanie ich ścigać, ponownie nakaż atak, a zaraz po nim wycofanie - i tak w kółko aż do śmierci celu.

Zbieractwo

Roślinożercy i wszystkożercy mogą w prosty sposób zdobywać jedzenie - zrywając je z krzaków. Rozejrzyj się za czerwonymi owocami rosnącymi w okolicy. Gdy już je znajdziesz (a to na pewno nastąpi), wyślij do nich 2-3 stwory. Będą one zbierać żywność, dopóki ta się nie skończy.

Akcesorium z budynku Kije zbieracza przyspiesza zbieranie jedzenia.

Jest to zdecydowanie najmniej wydajny sposób pozyskiwania jedzenia i może stanowić jedynie dodatek do sposobów przedstawionych powyżej - Zdobywanie żywności | Faza plemienia | Spore - Spore - poradnik do gry

Kradzież i grabież

Jest to zdecydowanie najmniej wydajny sposób pozyskiwania jedzenia i może stanowić jedynie dodatek do sposobów przedstawionych powyżej. Jeśli zauważysz, że jakieś plemię nie pilnuje swoich zbiorów, możesz do nich podesłać kilka stworków, by wyniosły żywność do Twojej wioski. Oczywiście skutkuje to pogorszeniem relacji.

Grabież ma miejsce zawsze po pokonaniu wrogiego plemienia. Gdy zrównasz z ziemią główny budynek wroga, wróć do siebie, niosąc na barkach żywność, którą zdołał zgromadzić pokonany przeciwnik.

Sojusznicy będą Cię wspierać drobnymi podarkami żywnościowymi - Zdobywanie żywności | Faza plemienia | Spore - Spore - poradnik do gry

Sojusze

Sojusznicy będą Cię wspierać drobnymi podarkami żywnościowymi. Więcej na ten temat znajdziesz w sekcji Pakty międzyplemienne.