Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdobywanie miast | Faza cywilizacji | Spore poradnik Spore

Zdobywanie miast

Miasta można zdobywać na różne sposoby. To, które z nich są dla Ciebie dostępne, zależy od charakteru posiadanych metropolii.

Użycie wojska

Jeśli masz miasta militarne, wyprodukuj w nich kilkanaście jednostek bojowych i po prostu wyślij je na wroga, najlepiej niszcząc po drodze jego jednostki (inaczej będą Ci mocno przeszkadzać w oblężeniu). By zająć konkurencyjne miasto, musisz najpierw zniszczyć wszystkie jego budynki, a na samym końcu uszkodzić jego ratusz. Trochę to trwa, dlatego stale miej oko na mapę planety - jeśli zauważysz, że zbliżają się do Ciebie wrogie wojska, zniszcz je od razu, a dopiero potem powróć do burzenia metropolii.

Jeśli przeciwnik posiada działa zamontowane na murach, rozwal je zaraz po zlikwidowaniu wrogich czołgów/samolotów/łodzi. Dopiero potem weź się za budowle mieszkalne, fabryki i centra rozrywki.

Pamiętaj także, że sami mieszkańcy również będą chcieli Cię przepędzić, rzucając granatami. Z nimi już niestety nie da się walczyć, dlatego zalecam wysyłanie sporych grup, składających się z kilkunastu jednostek o sile bojowej około 35% i opancerzeniu również ok. 35%.

Atakowanie miast siłami produkowanymi przez religijne metropolie nie różni się zbytnio od podejścia czysto militarnego - Zdobywanie miast | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry

Do władzy przez religię

Atakowanie miast siłami produkowanymi przez religijne metropolie nie różni się zbytnio od podejścia czysto militarnego. By zająć miasto takimi jednostkami, trzeba wysłać oddział (przynajmniej 5 jednostek o mocy religijnej wynoszącej co najmniej 35%) pod wrogie mury, niszcząc po drodze wraże siły i działa obronne. Gdy już nic nie będzie stało na przeszkodzie, trzeba rozpocząć głoszenie religii. Na ekranie pojawi się pasek, który będzie wypełniał się wraz ze wzrastającą liczbą wyznawców. Gdy nawrócisz wszystkich, miasto znajdzie się w Twoich rękach.

Kupowanie miast jest zarezerwowane tylko dla metropolii gospodarczych - Zdobywanie miast | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry

Wykupywanie miast

Kupowanie miast jest zarezerwowane tylko dla metropolii gospodarczych. Jeśli masz takie, wyprodukuj przynajmniej jeden pojazd (choć najlepiej mieć ich około 3) i wyślij go do metropolii, którą chcesz kupić. Każ otworzyć szlak handlowy.

Od tej chwili Twój pojazd będzie krążył między Twoją, a konkurencyjną metropolią, wrzucając przy tym do skarbca trochę pieniędzy - Zdobywanie miast | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry

Od tej chwili Twój pojazd będzie krążył między Twoją, a konkurencyjną metropolią, wrzucając przy tym do skarbca trochę pieniędzy. Jednocześnie będzie się wypełniał pasek wyświetlany nad miastem konkurenta.

Gdy wypełni się w całości, możliwy będzie wykup miasta - Zdobywanie miast | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry

Gdy wypełni się w całości, możliwy będzie wykup miasta. W zależności od tego, ile masz pieniędzy, aktywne będą różne kwoty do zaoferowania.

Zaproponuj jakąś kwotę - Zdobywanie miast | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry

Zaproponuj jakąś kwotę. Jeśli będzie ona wystarczająca, miasto jest Twoje. Jeśli nie, cały proces wypełniania wymienionego wyżej paska zacznie się od nowa.

Kilka słów o obronie

W zdecydowanej większości przypadków 2-3 wieżyczki obronne wystarczą do niszczenia nadciągających sił wroga. Czasem jednak zdarza się taka sytuacja (zwłaszcza w miastach portowych), że atakujące łodzie mogą Cię ostrzeliwać, znajdując się poza zasięgiem dział. W takich wypadkach najlepiej trzymać w pogotowiu grupę 2-3 motorówek o dużej sile bojowej (około 40%).