Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka | Faza plemienia | Spore poradnik Spore

Walka

W tej fazie rozgrywki dowodzisz bezpośrednio całą grupą jednostek i musisz wiedzieć, jak robić to sprawnie.

Uzbrojenie

ZAWSZE zaopatrz swoje stwory w aktualnie najlepszą dostępną broń. Mocno zalecam stosowanie włóczni, bo pozwalają nie tylko na ataki z dystansu, ale i nieźle sprawdzają się w walce wręcz.

Jeśli jednak nie możesz ich konstruować, daj swoim stworom topory. Są one nieco gorsze niż włócznie... no i nie da się nimi rzucać. Najgorszym typem uzbrojenia są pochodnie, bowiem są one skuteczne tylko przeciwko budynkom.

Osobiście nie radzę wyposażać stworów w różne typy uzbrojenia (często i narzędzia lecznicze bywają mało przydatne - radzę z nimi trochę poeksperymentować). W odróżnieniu od typowych strategii czasu rzeczywistego, liczba opcji pozwalająca ogarnąć chaos na polu bitwy jest bardzo mała. Najlepiej więc ujednolicić armię, dając jej jeden i ten sam typ broni - pomaga to w zapanowaniu nad sytuacją.

Obrona wioski

Obrona własnej wioski jest w gruncie rzeczy banalna. Gdy tylko wróg zacznie się zbliżać, wyjdź mu naprzeciw i nieustannie uzupełniaj swoje siły, tworząc kolejne stwory. Rzuć do walki wszystkich, nawet zbieraczy jedzenia. Pamiętaj, że przeciwnik nie może zniszczyć Twojego głównego budynku. Jeśli masz w bitwie zdecydowanie więcej jednostek niż oponent, możesz od razu - nie czekając na finał walki - wysłać jednego lub dwa stwory do reperacji uszkodzonych budowli.

Przeprowadzanie ataków

Jeśli pragniesz zniszczyć wrogą wioskę, musisz przede wszystkim uzbroić swoich podopiecznych według przedstawionych wyżej wskazówek. Pozwól jednemu stworowi zbierać jedzenie lub polować, a z całej reszty (oczywiście przy założeniu, że wioska ma maksymalną dostępną liczbę mieszkańców!) stwórz oddział uderzeniowy.

Twoim zadaniem jest zniszczenie głównego budynku wroga. By jednak mogło to przebiec szybko i sprawnie, musisz najpierw wybić populację wioski, którą chcesz zrównać z ziemią. Postaraj się atakować w pierwszej kolejności te osobniki, które przebywają z daleka od większych sił. Nigdy nie ładuj się od razu w samo centrum wioski.

Przy okazji - nie licz na to, że uda Ci się wykonać skuteczny atak w momencie, gdy część sił przeciwnika pójdzie na wojnę z innym plemieniem - gdy tylko rozpoczniesz napaść, siły te zawrócą, żeby odeprzeć Twoje stwory.

Staraj się zawsze posyłać do walki wodza - Walka | Faza plemienia | Spore - Spore - poradnik do gry

Staraj się zawsze posyłać do walki wodza. Jest on silniejszy i groźniejszy niż reszta Twoich podopiecznych. Bywa przez to pierwszym celem dla przeciwnika, ale nie musisz się o to martwić - nawet jeśli zginie, reszta Twoich stworów dalej będzie walczyła bez zbytniego obniżenia efektywności.

Jeśli planujesz wykorzystać w walce wspomniane wyżej włócznie, musisz pamiętać o jeszcze jednym drobiazgu - zawsze ustawiaj swe siły tak, by między Twoimi stworami, a oponentami, nie stała żadna przeszkoda, np. budynek. Do takich sytuacji dochodzi często, gdy podczas niszczenia głównego budynku młody osobnik z wrogiego plemienia dorasta i zaczyna atakować Twoje siły. Trzeba wówczas wycofać się, by wszyscy mogli rzucić w niego włóczniami. Po wykończeniu ledwo wyrośniętego stwora można wrócić do niszczenia wioski.

Po unicestwieniu wroga nie zapomnij zabrać zgromadzonej przez niego żywności do własnej wioski!