Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pakty międzyplemienne | Faza plemienia | Spore poradnik Spore

Pakty międzyplemienne

Pakty międzyplemienne mogą pomóc Ci w rozwoju cywilizacji, a niekiedy i w prowadzeniu wojen z innymi plemionami.

By zaprzyjaźnić się z innym plemieniem, musisz stworzyć coś w rodzaju korpusu dyplomatycznego. Zbierz wodza i od 3 do 6 zwykłych stworów. Wyposaż swoich podopiecznych w instrumenty (najlepiej trzy różne) i wybierz się całą grupą do potencjalnych sprzymierzeńców.

Gdy zagaisz do dowolnego mieszkańca innej wioski, na ekranie pojawi się pasek postępu, a Twoi rozmówcy (w postaci dymków) będą Cię informować, jaki instrument chcą usłyszeć. Daj im to, czego chcą, by zyskać sobie ich przychylność.

Aktywuj (klawiszami 1, 2 i 3) konkretne instrumenty za każdym razem, gdy zobaczysz dymki nad głowami swoich rozmówców. - Pakty międzyplemienne | Faza plemienia | Spore - Spore - poradnik do gry
Aktywuj (klawiszami 1, 2 i 3) konkretne instrumenty za każdym razem, gdy zobaczysz dymki nad głowami swoich rozmówców.

Wykonaj tę akcję po raz drugi, by plemię jeszcze bardziej Cię polubiło. Gdy to nastąpi, pasek postępu u dołu ekranu ulegnie wypełnieniu.

Powyższy schemat dotyczy tylko sytuacji, w której inne plemię jest obojętne wobec Ciebie. Co zrobić, by zapewnić sobie przychylność plemienia, które Cię nie lubi?

Najlepiej dawać mu prezenty w postaci jedzenia. By przekazać 15 jednostek, naciśnij prawym przyciskiem myszy na stosie jedzenia tej wioski, z którą chcesz się pojednać. Gdy już to zrobisz, postępuj dalej według schematu przedstawionego powyżej.

Co daje zawieranie przyjaźni - Pakty międzyplemienne | Faza plemienia | Spore - Spore - poradnik do gry

Co daje zawieranie przyjaźni? Oprócz rozwoju własnej cywilizacji, sprzymierzeńcy będą w zamian za sojusz przynosić podarki z żywności, w taki sam sposób, jak Ty musisz to zrobić, by zaprzyjaźnić się ze złowrogim plemieniem.