Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Eksplorowanie planet i niebezpieczeństwa | Faza kosmosu | Spore poradnik Spore

Eksplorowanie planet i niebezpieczeństwa

Znaleziska

Jeśli wlecisz do jakiegoś układu planetarnego i zauważysz półkoliste znaczniki wokół jednej z planet, to sygnał, że można znaleźć na niej coś ciekawego.

Na planetach znajdziesz wartościowe przedmioty lub pieniądze w czystej postaci (wypadają one z pokonanych statków kosmicznych) - Eksplorowanie planet i niebezpieczeństwa | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Na planetach znajdziesz wartościowe przedmioty lub pieniądze w czystej postaci (wypadają one z pokonanych statków kosmicznych). Wciągaj to wszystko na swój statek za pomocą promienia przechwytującego.

Znalezione artefakty mogą mieć różną postać - czasem są to skamieliny, czasem zwoje pochodzące z przeróżnych ksiąg - Eksplorowanie planet i niebezpieczeństwa | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Znalezione artefakty mogą mieć różną postać - czasem są to skamieliny, czasem zwoje pochodzące z przeróżnych ksiąg. Trafiają się także narzędzia do Twojego statku kosmicznego, przeważnie te służące do kolorowania i modyfikowania planet.

Wszystkie znajdywane przedmioty, którymi da się handlować, należą do większych kolekcji. Tak więc mamy dziesięcioczęściowe zbiory zwojów z księgi Mamony, 10 rzadkich skamielin itd.

Załóżmy, że chcesz sprzedać zwoje księgi Mamony. Każde imperium jest w stanie zapłacić Ci za takie znalezisko (przeważnie od 20 do 45 tysięcy). Najlepiej jednak znaleźć taką cywilizację, która wyznaje filozofię Mamony (oni dadzą już 90 tysięcy). Dobrze jest zatem dogłębnie poznać sąsiadów, zanim zaczniesz z nimi handlować. Każda napotkana przez Ciebie cywilizacja chętnie podzieli się z Tobą informacjami na temat swojej filozofii (w menu dyplomacji znajdziesz odpowiednie pytanie o tę kwestię).

Wartość Twoich znalezisk znacznie wzrośnie, jeśli zbierzesz całą kolekcję - Eksplorowanie planet i niebezpieczeństwa | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Wartość Twoich znalezisk znacznie wzrośnie, jeśli zbierzesz całą kolekcję. W takich przypadkach możesz liczyć na grube miliony sporylionów. Przeczytaj sekcję Handel, by dowiedzieć się więcej.

Niebezpieczeństwa

Może się również zdarzyć, że koliste półokręgi wokół planet to zasadzka kosmicznych piratów. Staraj się trzymać broń w pogotowiu, na wypadek gdyby zjawiły się wrogie latające spodki.

Staraj się zachowywać ostrożność. Oprócz piratów uważaj na morza lawy - jeśli zbytnio się do nich zbliżysz, płomienie uszkodzą Twój statek kosmiczny.

Twój statek może zostać uszkodzony także przez burzę - Eksplorowanie planet i niebezpieczeństwa | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Twój statek może zostać uszkodzony także przez burzę. Nie wlatuj w chmury!

1 - Eksplorowanie planet i niebezpieczeństwa | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry