Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka i odżywianie | Faza komórki | Spore poradnik Spore

Walka i odżywianie

Kiedy już określisz, czy Twój mikroorganizm jest mięsożercą, czy roślinożercą, przyjdzie pora na walkę o przetrwanie. Pierwsza faza odbywa się w całości w wodzie, a zabawa polega na zjadaniu pożywienia odpowiedniego typu, a także na pojedynkach z innymi komórkami.

Życie mięsożercy

Mięsożerca ma dość trudne życie jako komórka. Rozglądaj się za czerwonymi, mięsistymi kulkami - jedząc je, będziesz stymulować wzrost swojego podopiecznego.

Oprócz mięsistych kuleczek, mięsożerca może żywić się również innymi komórkami - Walka i odżywianie | Faza komórki | Spore - Spore - poradnik do gry

Oprócz mięsistych kuleczek, mięsożerca może żywić się również innymi komórkami. Na samym początku pierwszej fazy jest to jednak dość trudne, albowiem wszystkie inne żyjątka są dużo szybsze od Twojego mikroorganizmu. Skup się więc na kuleczkach i nie daj się zjeść innym.

Gdy Twój podopieczny już trochę podrośnie, możesz sprawdzić jego zdolność w gonieniu i zjadaniu innych żyjątek wodnych. Miej się jednak na baczności, bowiem większe komórki tylko czyhają na takich jak Ty.

Jeśli planujesz zaatakować inny mikroorganizm, musisz pamiętać o dwu sprawach. Pierwszą z nich jest wielkość: jeśli spróbujesz zadrzeć z większym od siebie, licz się z ryzykiem odwetu z jego strony.

Druga sprawa: atakuj te miejsca innego żyjątka, które są nieosłonięte. Obejrzyj sobie swój cel - jeśli ma gdzieś kolce, wielki otwór gębowy, spluwaczkę do jadu itd. - unikaj tych miejsc. Staraj się gryźć tam, gdzie Twa ofiara nie jest w żaden sposób chroniona. Tak potraktowany mikroorganizm prawdopodobnie zacznie uciekać. Warto zatem inwestować punkty w lepsze narządy ruchu, takie jak np. płetwy.

Życie roślinożercy

Roślinożerne żyjątka mają nieco łatwiej. Rozglądaj się za wszystkim, co zielone - małe roślinki, glony, itd. Pływa ich w wodzie dość dużo, także wzrost mikroorganizmu jest wyjątkowo szybki. Musisz jednak uważać na inne żyjątka - na samym początku roślinożerca jest bezbronny i dość powolny, stanowi więc łakomy kąsek dla innych.

Pamiętaj też, że inni roślinożercy będą robić Ci poważną konkurencję - Walka i odżywianie | Faza komórki | Spore - Spore - poradnik do gry

Pamiętaj też, że inni roślinożercy będą robić Ci poważną konkurencję. Pływające pojedyncze kawałki roślin to jeszcze nic wielkiego, ale jeśli ktoś Cię uprzedzi w wyścigu do jakiejś dużego glonu, będzie pchał roślinkę przed siebie, jednocześnie zabierając ją z dala od Ciebie. Dlatego dodawaj swojemu żyjątku lepsze narządy ruchu, ilekroć masz po temu okazję.

Jeśli Twoim problemem są polujący na Ciebie mięsożercy, dodaj swojemu mikroorganizmowi kilka szpikulców lub innych narządów obronnych.

Jeśli zdecydujesz się w kreatorze dodać swojej komórce drugi otwór gębowy, czyniąc ją wszystkożercą, będzie ona mogła wybierać pomiędzy rodzajem spożywanego pożywienia - Walka i odżywianie | Faza komórki | Spore - Spore - poradnik do gry

Życie wszystkożercy

Jeśli zdecydujesz się w kreatorze dodać swojej komórce drugi otwór gębowy, czyniąc ją wszystkożercą, będzie ona mogła wybierać pomiędzy rodzajem spożywanego pożywienia. Wszystkożerca łączy cechy roślino- i mięsożercy.