Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom III - poradnik do gry

Doom III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Arsenał cz.2 | Doom III poradnik Doom III

Ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2019

Machine Gun

Podstawowa broń maszynowa, wykazująca dużą skuteczność na początku rozgrywki. Niestety, nie zadaje okazałych obrażeń, w dodatku załadowanie nowego magazynku trwa strasznie długo (Chain Gun jest o wiele szybszy). Olbrzymią zaletą karabinu maszynowego jest mniejsza szybkostrzelność, dzięki czemu łatwiej opanować ogień na kolejnych przeciwnikach bez straty dużej ilości amunicji. Broń doskonała do eksterminacji Lost Soulów, Ticków i Trite'ów.

 • Ilość naboi w magazynku: 60
 • Maksymalna ilość naboi, którą może nieść gracz: 600
 • Obrażenia w przypadku stuprocentowego trafienia: 9 za pocisk
 • Amunicja: Clip

Pistol

Podstawowa broń na wyposażeniu naszego komandosa i zarazem pierwsza, jaka trafi w jego ręce. Pistolet przeważnie wykorzystywany jest tylko w początkowej fazie rozgrywki, tymczasem okazuje się być skutecznym narzędziem zagłady także i później. Kule nie zadają okazałych obrażeń, ale wypluwane są z lufy na tyle szybko, że można pokusić się o skuteczną serię. Idealna broń do eksterminacji żywych trupów (Zombie) oraz wszelkiego rodzaju pająków (Tick i Trite). Pistolet ma również inną zaletę: jest niezwykle celny, dzięki czemu można go wykorzystać do ataków na dużą odległość. W połączeniu ze strzelbą może okazać się śmiercionośną zabawką, której nie wolno lekceważyć.

 1. Ilość naboi w magazynku: 12
 2. Maksymalna ilość naboi, którą może nieść gracz: 360
 3. Obrażenia w przypadku stuprocentowego trafienia: 14
 4. Amunicja: Bullets

Plasma Gun

Jedna z najlepszych broni maszynowych w grze, w późniejszej fazie rozgrywki praktycznie niezastąpiona. Niewielkie obrażenia (w porównaniu z Chain Gun) nadrabia szybkostrzelnością i małym rozrzutem - można punktować wroga nawet na znaczne odległości. Niestety, perfekcyjne opanowanie Plasma Gun wymaga praktyki, gdyż w ferworze walki można łatwo zapomnieć o celnym namierzaniu przeciwnika. Doskonała broń do pokrywania pociskami dużego terenu, najłatwiej też zniszczyć nią pociski wypluwane przez Revenantów, Cacodemony i Mancubusy.

 • Ilość naboi w magazynku: 50
 • Maksymalna ilość naboi, którą może nieść gracz: 500
 • Obrażenia w przypadku stuprocentowego trafienia: 16 za pocisk
 • Amunicja: Cells

Rocket Launcher

Wyrzutnia rakiet w porównaniu z innymi środkami zagłady (zwłaszcza ze Shotgunem) wypada bardzo słabo - obrażenia zadawane przez pociski są mniejsze. Jest to jednak doskonała broń do walki na odległość, gdyż rakiety na ogół nie chybiają celu (chyba, że przeciwnik stosuje uniki). Rakiety to dobre rozwiązania na duże skupiska wrogów, takich jak Ticki, Trite'y, Maggoty czy Wraithy - trzeba jednak uważać przy strzale, zwłaszcza na mniejszych odległościach.

 1. Ilość naboi w magazynku: 5
 2. Maksymalna ilość naboi, którą może nieść gracz: 96
 3. Obrażenia w przypadku stuprocentowego trafienia: 170
 4. Amunicja: Rockets

Shotgun

Pod względem zadawanych obrażeń, jedna z najlepszych broni w grze (bardziej śmiercionośne są tylko BFG 9000 i Soul Cube). Znakomity wybór do walki w pół-dystansie - duży rozrzut potrafi ukrócić zbrodnicze zapędy niemal każdego potwora. Niestety, tu też kończą się wszystkie zalety strzelby. Stosunkowo długie przeładowywanie pomiędzy kolejnymi strzałami uniemożliwia jakąkolwiek skuteczną walkę w zwarciu. Należy też pamiętać, że duży rozrzut ma niebagatelny wpływ na zasięg rażenia pociskiem. Do bardziej oddalonych wrogów można ładować ile wlezie a i tak nie przyniesie to żadnych wymiernych korzyści. Podsumowując, dobry wybór na eksterminację wszystkiego co się rusza, jeśli uda Ci się podejść do przeciwnika na taką odległość, aby oddać skuteczny strzał i samemu nie zostać trafionym.

 • Ilość naboi w magazynku: 8
 • Maksymalna ilość naboi, którą może nieść gracz: 320
 • Obrażenia w przypadku stuprocentowego trafienia: 182
 • Amunicja: Shells

Soul Cube

Potężny artefakt stworzony przez marsjańską cywilizację, którego przeznaczeniem jest eksterminacja diabelskiego pomiotu. Można go zdobyć dopiero w Piekle, po zabiciu Guardiana. Prawidłowe użycie Soul Cube może znacznie ułatwić Ci rozgrywkę a także pozwolić odzyskać utraconą w boju energię. Kostka sama w sobie nie potrzebuje amunicji, ale przed każdym atakiem musi zostać naładowana. Odbywa się to poprzez zabijanie demonów - wystarczy piątka, aby Soul Cube był gotowy do użycia (informuje nas o tym ikona w prawym dolnym rogu oraz gustowny sygnał dźwiękowy). Oczywiście, nie jest to remedium na wszystkie dolegliwości, aby kostka spełniła swoje zadanie, musimy mieć cel w zasięgu wzroku. Artefakt zadaje potworne obrażenia, zdolne szybko powalić największych spośród tradycyjnych przedstawicieli piekielnej armii. Osobiście wykorzystuję go głównie do eksterminacji takich potworów, jak Arch-Vile i Hell-Knight. Soul Cube to także jedyny skuteczny sposób na Cyberdemona.

 1. Ilość naboi w magazynku: Nie dotyczy
 2. Maksymalna ilość naboi, którą może nieść gracz: Nie dotyczy
 3. Obrażenia w przypadku stuprocentowego trafienia: 1000
 4. Amunicja: Brak