Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom III - poradnik do gry

Doom III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy cz.2 | Doom III poradnik Doom III

Ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2019

Lost Soul

Niezwykłe upierdliwe i mogące sprawić dużo kłopotów w eksterminacji, latające czaszki. Pojawiają się po raz pierwszy w okolicach reaktora, później są rzadkim urozmaiceniem bazy. Atakują zawsze w grupach, co utrudnia walkę, są niesamowicie szybkie i zwrotne. Rozległe przestrzenie to ich żywioł i to właśnie w nich mogą sprawić najwięcej problemów.

Jedna z bardziej skutecznych metod walki polega na znalezieniu małego pomieszczenia i prowadzeniu ostrzału przez otwarte drzwi. Czaszki najlepiej eksterminować po kolei, nie dając żadnej z nich szans na okrążenie nas od tyłu. W walce dobrze sprawdza się karabin maszynowy (można pokryć pociskami dużą przestrzeń). Jeśli wrogów jest niewiele, warto skorzystać z usług strzelby. W tym ostatnim przypadku trzeba jednak pamiętać o długim czasie przeładowywania pomiędzy kolejnymi strzałami - Lost Soul potrafi w ułamkach sekund przebyć duże odległości i zaatakować.

Maggot

Przy pierwszym spotkaniu łatwo pomylić je z Impami, później coraz trudniej - tym bardziej, że to stwory zupełnie innej kategorii. Atakują tylko w zwarciu i robią to bardzo szybko, gracz otoczony przez kilka Maggotów może mieć spore problemy z ich eksterminacją. Potrafią chodzić po ścianach, dzięki czemu momentami stają się niemal niewidzialne. Te potwory są bardzo szybkie i dopóki gracz nie nauczy się skutecznie ich rozpoznawać i walczyć, mogą sprawić sporo problemów.

Walcząc z Maggotami dobrze jest poczekać, aż zbliżą się na bardzo bliską odległość i punktować je strzałem z Shotguna. Jeśli w danym pomieszczeniu pojawia się ich więcej, można wykorzystać broń maszynową lub granaty. Głowy to czułe miejsce tych stworów, trafienie punktowane jest dodatkowym bonusem (1.5 x siła ognia).

Mancubus

Najbardziej wytrzymały potwór spośród wszystkich, tradycyjnych przedstawicieli piekielnej armii. Przy pierwszym spotkaniu może uchodzić za bossa, ale nim nie jest. Atakuje za pomocą przytwierdzonych do rąk dział, czyniąc wielkie spustoszenia. Jest gruby i powolny, łatwo go więc wymanewrować. Pojawia się po raz pierwszy w centrum przetwarzania odpadów, później jest częstym gościem w Piekle.

Walka z Mancubusami polega tylko i wyłącznie na ich ostrzale z bezpiecznej odległości, najlepiej za pomocą wyrzutni rakiet (potrzebnych jest aż sześć sztuk). Cały czas trzeba mieć na uwadze wypluwane przez niego pociski, które poruszają się z ogromną prędkością. Trafienia w głowę Mancubusa punktowane są dodatkowym bonusem (1.5 x siła broni).

Pinky Demon

Słusznych rozmiarów potwór, który przy pierwszym kontakcie może wywołać zrozumiałe przerażenie. Niestety, wielkość nie idzie w parze z wytrzymałością, w rezultacie czego Pinky Demon okazuje się być łatwym trofeum dla ostrożnego gracza. Bestia atakuje w zwarciu za pomocą swojej szczęki, którą kłapie z prędkością karabinu maszynowego (lepiej unikać maksymalnego zbliżenia). W trakcie pogoni może Cię też próbować staranować. Pojawia się stosunkowo wcześnie, ale później nie jest reprezentowany zbyt licznie. Pinky Demon może nam wyrządzić poważne szkody tylko w ciasnych pomieszczeniach.

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie