Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Deathloop - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Deathloop - poradnik do gry

Deathloop - poradnik do gry

No rest for the wicked Deathloop poradnik i solucja to kompletny opis przejścia, najlepsze porady na start oraz do walki, mocy, eksploracji, pętli czasu, śmierci i rozwoju postaci. Opisujemy wszystkich bossów, znajdźki, trofea i wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 23 września 2021

Poradnik do gry Deathloop zawiera komplet informacji pomocnych w zrozumieniu najważniejszych założeń rozgrywki, a także w zaliczeniu wszystkich etapów, pomyślnym wyeliminowaniu wszystkich głównych celów misji i odkryciu 100% dostępnej zawartości.

Pierwszym dużym rozdziałem poradnika jest przewodnik po grze, który skupia się głównie na omówieniu nietypowych zasad zabawy. Kolejne strony przewodnika wyjaśniają m.in. czym są cykle, jak funkcjonuje mechanika odradzania się, jak dużą swobodą dysponuje gracz, jakie są wymagania do odniesienia ostatecznego zwycięstwa w grze, czy jakimi broniami i mocami dysponują główni bohaterowie. Uzupełnieniem przewodnika jest rozdział FAQ, który odpowiada na szereg popularnych pytań, m.in. czy Deathloop jest grą singleplayer, czy można zapisywać stan gry, oraz jak działają inwazje na światy innych graczy.

W naszym poradniku nie zabrakło opisu przejścia wszystkich głównych i pobocznych zadań, przy czym warto zaznaczyć, że w grze jest duża swoboda przystępowania do nich oraz kolejności ich wybierania. Solucja zawiera rozbudowane wskazówki i podpowiedzi jak zabić 8 głównych antagonistów na potrzeby zaliczenia głównego wątku fabularnego. Opis przejścia dopełniają informacje na temat znajdziek i sekretów dostępnych w grze.

Jednym z większych dodatkowych rozdziałów jest poradnik trofeowy, który wyjaśnia jak łatwo zdobyć wszystkie osiągnięcia i jak odblokować platynowe trofeum w Deathloop. Zamieściliśmy też informacje na temat sterowania, wymagań sprzętowych, podobieństw do serii Dishonored oraz tego ile czasu zajmuje przejście gry Deathloop.

Deathloop: Szybkie porady na start

 1. Nie próbujcie odkryć od razu całej zawartości. W większości przypadków nie będzie to mozliwe bez wcześniejszych przygotowań, bądź też do zablokowanych lokacji trzeba będzie dotrzeć w innych porach dnia. Deathloop jest zbudowany w taki sposób, że do tych samych obszarów na przestrzeni całej kampanii powrócicie nawet kilkadziesiąt razy po to żeby odkryć nowe rzeczy i zbadać nowe ślady.
 2. Od razu po ukończeniu prologu zajmijcie się tropem Wszechobecność. Jest on ekstremalnie ważny, gdyż pozwoli Wam na zagwarantowanie sobie zapisywania poszczególnych elementów wyposażenia pomiędzy cyklami dzięki wykorzystywaniu surowca zwanego rezyduum.
 3. Jak najwcześniej odblokujcie moc Przeskok, która jest zdecydowanie najbardziej użyteczną i wszechstronną spośród wszystkich, którymi może dysponować Colt. Domyślnie Przeskok możecie pozyskać eliminując Charliego (jednego z Wizjonerów-bossów w grze), ale może on też być losową nagrodą za pokonanie Julianny.
 4. Oznaczajcie (tag) na bieżąco zauważanych przeciwników (dolny kierunek na krzyżaku pada). Pozwoli to Wam śledzić ich poczynania nawet po tym jak znikną Wam z pola widzenia, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko nagłego spotkania. Dodatkowo możecie ich "skanować" i dowiadywać się np. o ich sprzęcie.
 5. Do większości lokacji prowadzi kilka różnych ścieżek. Nie zrażajcie się jeśli wybrana przez Was ścieżka wydaje się bardzo trudna. Możecie np. spróbować przedostać się na dachy i wysokie balkoniki, bądź też poszukać innego wejścia do budynku powiązanego z aktualną misją.
 6. Hakujcie wszystkie zauważane sensory (kamery) i wieżyczki. Colt już na samym początku kampanii zdobywa hakofalówkę i używanie tego gadżetu jest nielimitowane. Hakując sensory może unikać wszczynania alarmów, zaś hakując wieżyczki możecie dodatkowo sprawiać, że będą one atakowały wrogów.
 7. Przygotowujcie się do każdej kolejnej wyprawy. Lokacją, w której jest to możliwe, są tunele odwiedzane po każdej misji. Ustawcie dobrą porę dnia do wykonywanego zadania, umieśćcie w aktywnych slotach nowy lub najbardziej przydatny w danym momencie sprzęt, a także postarajcie się nasycić nowo pozyskane wartościowe rzeczy.
 8. Reagujcie na komunikaty o przybyciu Julianny, która zacznie polować na Colta - może być sterowana przez SI lub innego gracza. Powinniście szybko przygotować dobrą broń, wyleczyć bohatera i postarać się dotrzeć w miejsce, z którego będziecie mogli łatwiej dostrzec antagonistkę i zaatakować ją jako pierwsi.

Więcej podpowiedzi i wskazówek, a także bardziej rozbudowane wersje powyższych porad, znajdziecie na stronie Porady na start.

Deathloop: Opis przejścia gry

W Deathloop na wykonanie czeka szereg głównych i pobocznych misji, przy czym z racji na nietypową strukturę gry obowiązuje bardzo duża swoboda w wybieraniu kolejności zadań i nie zawsze w ramach danego cyklu będzie okazja do tego żeby do nich wszystkich przystąpić.

Prolog

 1. Prolog Colta - Najdłuższy dzień (The Longest Day)

Tropy wizjonerów (Visionary Leads)

 1. Kosmiczny najeźdźca (Space Invader)
 2. Popołudniowe igraszki (Afternoon Delight)
 3. Pożeranie owiec (Devouring of the Lambs)
 4. Teoria chaosu (Chaos Theory)
 5. Utracone w transmisji (Lost in Transmission)
 6. Cisza radiowa (Radio Silence)
 7. Ballada o Franku Gadule (Ballad of Ramblin' Frank)
 8. Czego chcą Wenjie (What Wenjies Want)

Tropy arsenału (Arsenal Leads)

 1. Wszechobecność (Ubiquity)
 2. Siedzimy w tym razem (In This Together)
 3. Całą noc (All Night Long)
 4. Niespodziewana niespodzianka (Keep On Giving)
 5. Supersprytne (Super Shifty)

Finał kampanii

 1. Koniec końców
 2. Zakończenia

Deathloop: Wszyscy bossowie (Wizjonerzy)

Rozgrywka w Deathloop grając jako Colt w dużym stopniu koncentruje się na dążeniach do wyeliminowania 8 głównych przeciwników zwanych Wizjonerami (Visionaries). W oddzielnym rozdziale poradnika opisane zostały konfrontacje z poszczególnymi antagonistami, w których znalazły się podpowiedzi jak ich skutecznie zabijać.

 1. Aleksis "The Wolf" Dorsey
 2. Charlie Montague
 3. Egor Serling
 4. Fia Zborowska
 5. Ramblin' Frank Spicer
 6. Harriet Morse
 7. Dr. Wenjie Evans
 8. Julianna Blake - jest ona unikalnym Wizjonerem, gdyż jako jedyna spośród tej grupy aktywnie poluje przez cały czas na Colta; Julianna może też być sterowana przez innego gracza

Deathloop: Przewodnik po grze

Deathloop wyróżnia się unikalnymi rozwiązaniami gameplayowymi na tle wielu innych gier akcji. W naszym przewodniku po grze opisane zostały wszystkie nietypowe i bardziej złożone mechaniki gry. Pozyskana w ten sposób wiedza ułatwi zrozumienie podstaw zabawy i zwiększy skuteczności Waszych działań w kolejnych podejściach do kampanii.

 1. Pętle czasu - Na stronie wyjaśniamy czym są pętle czasu oraz na czym polega ograniczenie maksymalnej długości każdego cyklu.
 2. Śmierć i odradzanie się - Strona zawiera informacje co wydarzy się po śmierci sterowanego bohatera, a także jak mechanika odradzania się wpływa na postępy w grze.
 3. Walka i skradanie się - Na stronie są najważniejsze informacje i porady na temat eliminowania wrogów w bezpośrednich starciach, a także skradania się na potrzeby unikania konfrontacji lub zabijania przeciwników atakami z zaskoczenia.
 4. Eksploracja świata - Na stronie znalazły się informacje na temat ogólnych zasad eksploracji świata gry, odnajdywania sekretów, korzystania z alternatywnych ścieżek czy pomagania sobie mocami w docieraniu w nowe miejsca.
 5. Rozwój postaci - Strona szczegółowo wyjaśnia na jakich zasadach odbywa się rozwój Colta i jak wpływa na kolejne próby przejścia gry.
 6. Najlepsze bronie - Strona zawiera zestawienie najbardziej pomocnych broni w grze wraz z informacjami w jakich okolicznościach można wejść w ich posiadanie.
 7. Najlepsze moce - Na stronie jest lista najbardziej użytecznych mocy do wykorzystywania przez głównego bohatera, którą uzupełniają praktyczne porady na temat ich jak najlepszego wykorzystywania.
 8. Colt i Julianna - grywalne postacie - Na stronie kompleksowo opisane zostały zasady rozgrywki dla kontrolowania postaci Colta oraz Julianny. Wyjaśniamy do czego dąży każda z tych postaci oraz jak wygląda rozgrywka w przypadku gry solowej.
 9. Hakowanie - Na stronie wyjaśniamy jak odblokować mechanikę hakowania, jak używać hakowania, jakie obiekty można namierzać dzięki hakowaniu, a także jakie są główne zalety poprawnie wykonanych hakowań.

Deathloop: FAQ

Deathloop jest produkcją, w której wiele mechanik rozwiązano w niecodzienny sposób i w rezultacie zrozumienie niektórych kwestii może być problematyczne. Z pomocą przychodzi rozdział FAQ poradnika z odpowiedziami na często zadawane pytanie.

 1. Singleplayer - czy jest w grze? - Strona odpowiada na bardzo ważne pytanie - czy można grać w Deathloop, jak w typową produkcję dla pojedynczego gracza. Zamieściliśmy też wyjaśnienie na jakich zasadach odbywają się interakcje z innymi graczami.
 2. Najazdy / inwazje - na czym polegają? - Na stronie znajduje się szczegółowe wyjaśnienie roli Julianny Blake w grze i powiązanej z nią mechaniki najazdów na innych graczy. Dodatkowo zamieściliśmy informację czy Julianną może zamiast gracza sterować sztuczna inteligencja.
 3. Zapisywanie gry - czy jest możliwe? - Strona odpowiada na dwa pytania - czy można grę na bieżąco sejwować, a także czy jakieś postępy są permanentnie zapisywane nawet po przedwczesnej śmierci głównego bohatera.
 4. Limit czasu - czy jest w grze? - Na stronie odpowiadamy na pytanie czy trzeba śpieszyć się podczas badania kolejnych lokacji oraz czy trzeba zabić wszystkie cele w ramach tej samej pętli czasu.
 5. Pora dnia - jak zmienić? - Strona zawiera wyjaśnienie jakie są dostępne pory dnia, w jakich okolicznościach może zmienić się aktualna pora dnia i jaki ma to wpływ na sposób prowadzenia rozgrywki.
 6. Moc i broń - jak zachować? - Zamieściliśmy szczegółowe wyjaśnienie jak zachować pozyskane zdolności i bronie po to żeby móc z nich skorzystać także po śmierci w ramach kolejnego cyklu.
 7. Bohater - jak leczyć? - Na stronie znajdziecie omówienie dwóch głównych metod odzyskiwania utraconych punktów zdrowia. To ważna kwestia, bo zdrowie bohatera nie może się samodzielnie odnawiać.
 8. Medaliony - jak używać? - Strona wyjaśnia czym są medaliony i w jaki sposób się je pozyskuje, a także jak doprowadzić do tego żeby dany medalion mógł zacząć działać.
 9. Baterie - jakie mają zastosowanie? - Na stronie odpowiadamy na pytanie co można robić z odnajdywanymi w świecie gry bateriami. Oprócz tego podpowiadamy jak regenerować zużyte baterie.
 10. Punkty dostawcze - jak odblokować? - Możecie znaleźć wyjaśnienie znaczenia punktów dostawczych oraz informacje jak przenosić obiekty pomiędzy różnymi punktami.
 11. Poziom trudności - czy można zmienić? - Na stronie wyjaśniamy czy w Deathloop znalazła się opcja zmiany poziomu trudnosci rozgrywki, a także czy poziom wyzwania może samoczynnie się zmieniać.
 12. Trujący gaz - jak unikać? - Na stronie znajdziecie podpowiedzi jak radzić sobie w lokacjach z trującym gazem, jak wykorzystywać gaz przeciwko przeciwnikom, a także jak uodpornić się na działanie gazu.
 13. Reaktor - jak wyłączyć? - Na stronie jest szczegółowe wyjaśnienie jak rozwiązać zagadkę z wyłączenia reaktora z bunkra Fii. Możecie dzięki temu uniknąć eksplozji reaktora i zniszczenia całej wyspy.
 14. Aleksis - jak zdemaskować? - Na stronie zestawiliśmy dwie główne metody zidentyfikowania Aleksisa, czyli jednego z Wizjonerów-bossów gry. Pozwoli to Wam sprawniej się go pozbyć.
 15. Punkt bez powrotu - czy jest? - Strona odpowiada na pytanie czy możliwe jest kontynuowanie prowadzenia rozgrywki po ukończeniu głównego wątku fabularnego (faza endgame).
 16. Yerhva - jak zaliczyć quiz? - Na stronie znajdziecie zestawienie wszystkich pytań i odpowiedzi nietypowego quizu na temat wyspy, do którego możecie przystąpić w dzielnicy Zatoka Karla.
 17. Wyzwanie przebudzenia - gdzie są pudła? - Strona pokazuje miejsca odnajdywania pudeł powiązanych z jedną z gier Charliego, które trzeba odnajdywać na czas.

Deathloop: Trofea i platyna

Deathloop pozwala na zdobycie platynowego trofeum na PS5. W naszym poradniku trofeowym znajdują się szczegółowe instrukcje jakie wymagania mają poszczególne osiągnięcia oraz jak wypełniać ich założenia. Do pozyskania jest aż 55 różnych trofeów.

 1. Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich trofeów

Na osobnych stronach naszego poradnika trofeowego opisaliśmy bardziej skomplikowane achievementy:

 1. Brutalne igraszki
 2. Człowiek nie taki znowu niewidzialny
 3. Żeby życie miało smaczek
 4. Dzień sądu
 5. Koniec gry
 6. Gra Charliego Montague
 7. Nagi zgon

Deathloop: Długość gry

Deathloop jest grą, której konstrukcja sprawia, że ciężko jest podać przybliżony czas rozgrywki, gdyż bardzo dużo uzależnione jest od tego jak gracz poradzi sobie w danym cyklu oraz czy skupi się wyłącznie na dopadaniu głównych przeciwników pomijając całą opcjonalną zawartość. Orientacyjnie można założyć, że przejście gry bez zbytniego pośpiechu powinno średnio zająć około kilkunastu godzin.

Więcej informacji na temat długości głównego wątku fabularnego oraz ilości czasu potrzebnego do zaliczenia Deathloop w 100% znajduje się na stronie Długość gry.

Deathloop: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Core i5-8400 @ 2.80GHz lub AMD Ryzen 5 1600
 2. Pamięć RAM: 12 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GTX 1060 (6GB) lub AMD RX 580 (8GB)
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 (wersja 1909 lub nowsza)
 5. DirectX: 12
 6. Miejsce na dysku: około 30 GB

Informacje o zalecanych wymaganiach dla wersji na komputery osobiste, a także o dostępnych trybach graficznych wersji na PS5, znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

Deathloop: Edycje gry

Deathloop zaoferowany zostanie w dwóch wersjach - standardowej oraz Deluxe. Ich podstawowa zawartość fabularna będzie identyczna, aczkolwiek edycja Deluxe zaoferuje m.in. dodatkowe przedmioty (bronie, wzmocnienia i inne), spośród których niektóre mogą być pomocne w przechodzeniu gry.

Wszystkie wersje Deathloop dokładniej omówiliśmy na osobnej stronie Edycje gry.

Deathloop: Polska wersja gry

Deathloop zaoferowany zostanie w pełnej polskiej wersji językowej, która obejmie polskie napisy oraz polski dubbing, przy czym możliwe będzie również ustawienie angielskich napisów i/lub dialogów.

Komplet informacji na temat dostępnych wersji językowych Deathloop znajduje się na stronie Polska wersja językowa.

Autor Poradnika

Jacek "Stranger" Hałas


Informacje o Deathloop - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 9 lipca 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.