Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Częstotliwości ILS - jak wyświetlić w grze? Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

Z tego rozdziału do gry Flight Simulator 2020 dowiesz się, jak wyświetlić częstotliwości systemu ILS dla danego pasa startowego, by wylądować na nim według wskazań przyrządów. Pokazujemy, jak zrobić to szybko w menu gry bez przeszukiwania internetu i wyspecjalizowanych stron.

W samolotach z autopilotem możesz skorzystać z automatycznego podejścia do lądowania ILS, co jest niezbędne w warunkach bardzo słabej widoczności, a przy dużych samolotach pasażerskich jest standardem. Do wykonania takiego podejścia będziesz jednak potrzebował częstotliwość konkretnego pasa, by odpowiednio zaprogramować system nawigacji.

Tylko niektóre samoloty w grze oferują sprawdzenie tych danych bezpośrednio w kokpicie, ale jest to skomplikowany i mało wygodny proces. Możesz zrobić to o wiele szybciej już w fazie planowania lotu w trybie Mapa świata.

UWAGA - pamiętaj, że nie wszystkie lotniska dysponują systemem ILS.

Szczegółowe informacje oraz instrukcję lądowania z ILS znajdziesz w poświęconym temu rozdziale w sekcji Latanie dla zaawansowanych.

Upewnij się, że masz włączone odpowiednie filtry na mapie świata. Kliknij opcję na dole: Otwórz filtry lub wciśnij klawisz F.

W zakładce Nawigacja koniecznie włącz pomoc NAVAIDS - Flight Simulator: Częstotliwości ILS - jak wyświetlić w grze? - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry?

W zakładce Nawigacja koniecznie włącz pomoc NAVAIDS.

Z włączonym filtrem, po kliknięciu na pas pojawi się obok niego mała, kwadratowa ikona - Flight Simulator: Częstotliwości ILS - jak wyświetlić w grze? - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Z włączonym filtrem, po kliknięciu na pas pojawi się obok niego mała, kwadratowa ikona. Kliknij ją, by wyświetlić dane nawigacyjne. Do wylądowania z ILS będziesz potrzebował częstotliwości z ramki - zapisz ją gdzieś na boku. Przyda się też kod literowy, w tym przypadku to WAS, który później będzie potwierdzeniem, że samolot odbiera sygnał ILS.

Coś dla ekspertów - Flight Simulator: Częstotliwości ILS - jak wyświetlić w grze? - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Coś dla ekspertów!

Alternatywnie możesz skorzystać z prawdziwych diagramów danego lotniska (Airport charts), które są darmowe i ogólnodostępne w sieci. Wyszukasz je wpisując kod lotniska i "charts", np. "EPWA charts". Są one podzielone na wiele stron, bo innych informacji będziesz potrzebować do rozeznania w drogach kołowania, a innych do lądowania ILS dla danego pasa.

Nieco wprawy wymaga wyłowienie właściwych danych z natłoku liter i cyferek. W przypadku ILS wystarczą informacje tuż przy rysunku pasa. W naszym przykładzie, czyli dla pasa 11 i podejścia ILS Y łatwo rozpoznać te same dane, co w ramce NAVAID w grze, a więc kod WAS i częstotliwość 109.9 MHZ.

1 - Flight Simulator: Częstotliwości ILS - jak wyświetlić w grze? - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry