Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Samoloty pasażerskie - informacje wstępne Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

Poradnik, instrukcja do gry Microsoft Flight Simulator w tej części prezentuje zasady latania najbardziej skomplikowanymi samolotami pasażerskimi. Objaśniamy, jak korzystać z autopilota maszyn Airbus, Boeing i podobnych oraz jak kompleksowo obsługiwać komputer pokładowy MCDU.

W pierwszej części, oprócz ogólnego przybliżenia czym różnią się przewozy pasażerskie od lotnictwa ogólnego, wyjaśniamy też, jak najlepiej zacząć przygodę z samolotami pasażerskimi w Microsoft Flight Simulator. Ponadto znajdziecie tam objaśnienie najbardziej przydatnych pojęć i skrótów używanych w czasie latania samolotami na rejsowych trasach.

Druga część skupia się na planie lotu. Pokazujemy, jak stworzyć szybko plan lotu narzędziem dostępnym w grze oraz jak można to zrobić w dokładniejszy, bardziej realistyczny sposób, używając dedykowanych do tego stron oraz narzędzia MCDU w kokpicie samolotu. Plan lotu to niezbędny element, pozwalający przebyć całą, często wielogodzinną trasę przy pomocy systemów automatycznego sterowania.

Na osobnej stronie opisujemy rozkład instrumentów w kokpicie samolotu pasażerskiego, wraz z klawiszami szybkiego przejścia do widoku konkretnego panelu. Opisujemy najważniejsze ekrany i najczęściej używane przełączniki.

Osobną sekcję poświęciliśmy panelowi autopilota, który jest głównym narzędziem sterowania samolotem pasażerskim podczas lotu - Flight Simulator: Samoloty pasażerskie - informacje wstępne - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Osobną sekcję poświęciliśmy panelowi autopilota, który jest głównym narzędziem sterowania samolotem pasażerskim podczas lotu.

Kolejna część to szczegółowy opis funkcji komputera pokładowego MCDU (Multipurpose Control and Display Unit). Pokazujemy, jak można samodzielnie zaprogramować cały lot bezpośrednio w kokpicie, wykorzystując tylko komputer MCDU.

Osobny duży rozdział opisuje przykładowy lot samolotem Airbus A320neo pomiędzy San Francisco i Seattle. Pokazujemy wszystkie kroki i etapy konieczne do odbycia lotu samolotem pasażerskim między dwoma dużymi portami lotniczymi. Jego najważniejszą częścią jest instrukcja lądowania z wykorzystaniem autopilota i systemu wspomagania lądowanie ILS, dzięki któremu można je wykonać praktycznie w każdych warunkach widoczności.

Poradnik, instrukcja latania samolotami pasażerskimi w grze Microsoft Flight Simulator zawiera:

  1. Wprowadzenie i porady na start
  2. Plan lotu samolotu pasażerskiego - jak stworzyć?
  3. Kokpit samolotu pasażerskiego
  4. Autopilot w samolocie pasażerskim
  5. Komputer pokładowy MCDU - jak zaprogramować?
  6. Przygotowanie do lotu i Cold Start
  7. Kołowanie i start samolotem pasażerskim
  8. Lot po zaplanowanej trasie samolotem pasażerskim
  9. Zniżanie - kiedy rozpocząć?
  10. Lądowanie ILS samolotem pasażerskim
1 - Flight Simulator: Samoloty pasażerskie - informacje wstępne - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry