Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Tryb multiplayer - jak działa? Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 3 września 2020

W tej części poradnika do gry Microsoft Flight Simulator opisujemy funkcjowanie trybu multiplayer w grze. Przedstawiamy różnice pomiędzy dostępnymi opcjami gry wieloosobowej i możliwe interakcje pomiędzy graczami.

Jeśli grasz z opcją transferu danych, czyli terenem na podstawie map serwisu Bing i pogodą na żywo, jesteś praktycznie cały czas w trybie multiplayer, tyle że dla każdego lotu możesz ustawić pewne ograniczenia w tym aspekcie.

Do dyspozycji masz następujące opcje:

  1. LIVE Players - pokazuje tylko tych graczy, którzy mają takie same ustawienie zakładki Ruch lotniczy (Air Traffic), najbardziej autentyczne doznanie
  2. ALL Players - pokazuje wszystkich graczy w promieniu ok. 200 km (zwykle nie będzie dużego tłoku)
  3. OFF, group only - będziesz widział wyłącznie znajomych graczy, których zaprosisz do swojej grupy

Weź pod uwagę, że nie ma tutaj takiego czegoś, jak lider grupy. Będziesz musiał wysłać innym pliki ze swoim planem lotu lub ustalić wspólnie lotnisko startowe, by rozpocząć lot w tym samym miejscu. Tryb mapa świata nie jest żadnym lobby, przejście z menu do świata gry odbywa się indywidualnie dla każdego gracza.

Generalnie obecność innych osób wokół Ciebie ma charakter tylko kosmetyczny, wpływa na klimat i immersję, bo samoloty nie mogą w żaden sposób się zderzać ze sobą - Flight Simulator: Tryb multiplayer - jak działa? - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Generalnie obecność innych osób wokół Ciebie ma charakter tylko kosmetyczny, wpływa na klimat i immersję, bo samoloty nie mogą w żaden sposób się zderzać ze sobą. Gdy tylko inny gracz za bardzo się zbliży, jego samolot zmieni się w ducha i stanie się przezroczysty, a gdy wlecisz bezpośredniego w niego - obiekt zniknie. Czasem będziesz zmuszony do takiego działania, gdy inny gracz będzie np. blokować pas startowy. Możesz wtedy bez obaw tam wjechać i mimo wszystko wystartować - nikt tego nie odczuje w żaden sposób.

Obecność innych graczy powoduje większy ruch na lotniskach i wrażenie, że świat gry żyje - Flight Simulator: Tryb multiplayer - jak działa? - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Obecność innych graczy powoduje większy ruch na lotniskach i wrażenie, że świat gry "żyje". Gdy jakiś samolot będzie oddalony od Ciebie, zobaczysz tylko migające czerwone i zielone światła w oddali.

Opcjonalnie możesz włączyć wyświetlanie tagów nad innymi samolotami, by lepiej widzieć pozycję innych graczy i ich ksywki.

1 - Flight Simulator: Tryb multiplayer - jak działa? - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
2 - Flight Simulator: Tryb multiplayer - jak działa? - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry