Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Uruchamianie silników (Cold Start) Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

Z tego rozdziału poradnika do Flight Simulatora 2020 dowiesz się, jak uruchomić każdy samolot ze stanu kompletnego wyłączenia. Pokazujemy, jak przeprowadzić tzw. "cold start", czyli włączenie zasilania, silników i awioniki pokładowej.

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Nowoczesny kokpit wymaga wielu czynności, by obudzić go do życia. - Flight Simulator: Uruchamianie silników (Cold Start) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Nowoczesny kokpit wymaga wielu czynności, by obudzić go do życia.

Procedura "Cold Start", czyli uruchamianie po kolei wszystkich elementów samolotu wygląda nieco inaczej dla każdego modelu, dlatego nie ma sensu ich dokładnie przytaczać. Gra Microsoft Flight Simulator 2020 oferuje tu rewelacyjne narzędzie w postaci Listy kontrolnej, która przeprowadzi nas krok po kroku przez wszelkie czynności uruchamiania silników i systemów w każdym samolocie.

Z czasem na pewno nauczysz się ich na pamięć przy swoich ulubionych maszynach. Generalnie wszystko sprowadza się do włączenia zasilania, otwarcia przepływu paliwa, włączenia awioniki oraz uruchomienia silnika. Niektóre modele samolotów wymagają różnych indywidualnych zabiegów, dlatego tak przydatne są listy kontrolne.

Jeśli jednak bardzo Ci się spieszy, możesz po prostu wcisnąć kombinację Lewy CTRL + E, by włączyć autostart silników.

1 - z paska narzędzi wybierz funkcję Listy kontrolne (Checklist). Jeśli nie zależy Ci na pełnym realizmie, dwie pierwsze listy możesz zwykle pominąć. Zaczynamy od startu siników (Engine start), a później warto jeszcze przejrzeć listę "po starcie silników" (After Engine Start). Może się zdarzyć, że będzie tam coś do ustawienia, a nie tylko do sprawdzenia.

2 - wykonuj kolejne czynności z listy - Flight Simulator: Uruchamianie silników (Cold Start) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

2 - wykonuj kolejne czynności z listy. Kliknij na ikonce oka, co skieruje kamerę we właściwe miejsce i podświetli na niebiesko przycisk lub dźwignię do interakcji. Po wykonaniu tej czynności wybierz jej odznaczenie (Tick Item), by orientować się, co już jest gotowe. W ten sposób przejdź przez wszystkie elementy na liście. Niektóre z nich będą polegać tylko na upewnieniu się wzrokowo, czy dany instrument pokazuje właściwe wskazania.

1 - Flight Simulator: Uruchamianie silników (Cold Start) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
3 - po wykonaniu wszystkich czynności samolot będzie gotowy do rozpoczęcia lotu - Flight Simulator: Uruchamianie silników (Cold Start) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

3 - po wykonaniu wszystkich czynności samolot będzie gotowy do rozpoczęcia lotu.

2 - Flight Simulator: Uruchamianie silników (Cold Start) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry