Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: ILS - lądowanie automatyczne Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

Z tej części poradnika gry Flight Simulator 2020 dowiesz się, jak wykonać automatyczne lądowanie ILS. Pokazujemy co zrobić, by samolot wylądował praktycznie samodzielnie. Przedstawiamy niezbędne kroki, by przygotować się do tego etapu lotu.

System ILS (Instrument Landing System) to system radiowej nawigacyji wspomagający lądowanie, zwłaszcza w warunkach całkowitego braku widoczności w nocy lub przy złej pogodzie np. mgle. Istnieją trzy kategorie systemu ILS i niektóre z nich potrafią rzeczywiście sprowadzić samolot do pułapu 0, czyli wprost na pas. W praktyce jednak piloci wyłączają autopilota najpóźniej kilkaset stóp nad ziemią i ostatnią fazę przeprowadzają już sami.

W grze działa to tak, że samolot potrafi istotnie sam dolecieć tak, by przyziemić w pas, ale jeśli nie przejmiesz od razu nad nim kontroli, będzie to bardzo "brzydkie" lądowanie, z tzw. kangurem, czyli odbiciem się od pasa. Warto więc naśladować prawdziwych pilotów i przejmować stery przed fazą przyziemienia "touchdown".

Do prawidłowego wykonania lądowania z systemem ILS będziesz musiał się odpowiednio przygotować, zapisując sobie informacje na temat częstotliwości systemu ILS danego lotniska, nazwy kluczowych punktów nawigacyjnych, nad którymi aktywuje się ILS oraz wysokość, na której powinieneś się znajdować. Dane te możesz znaleźć podczas tworzenia planu lotu w trybie Mapa świata albo wczuć się w prawdziwego pilota i posłużyć się dostępną w sieci, darmową dokumentacją lotnisk, tzw. airport charts.Oto czynności krok po kroku, by lądowanie było tak proste, jak dwa kliknięcia myszką.

Niezbędne informacje

1 - Uwzględnij ustawienie systemu ILS dla konkretnego pasa startowego już na etapie planu lotu w trybie Mapa świata. Teoretycznie da się to później zrobić w kokpicie, ale stopień skomplikowania jest nieporównywalnie większy.

Wybierz lotnisko początkowe jako miejsce odlotu (Set as departure) i docelowe jako miejsce przylotu (Set as arrival). Ustaw trasę jako lot "na przyrządy" (IFR) w niskich drogach powietrznych (wysokich dla tras międzykontynentalnych). Dla małych samolotów (np. Cessna 172) zmniejsz docelową wysokość na maks kilka tysięcy stóp.

2 - Wybierz typ podejścia (Approach) jako ILS na numer pasa dogodny dla kierunku, z którego będziesz nadlatywał, by nie musieć okrążać lotniska - Flight Simulator: ILS - lądowanie automatyczne - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

2 - Wybierz typ podejścia (Approach) jako ILS na numer pasa dogodny dla kierunku, z którego będziesz nadlatywał, by nie musieć okrążać lotniska. W razie potrzeby przybliż widok na lotnisko.

Zwróć uwagę na nowe punkty nawigacyjne, jakie się pojawiły, zwłaszcza ostatnie przed nazwą lotniska (na naszym przykładzie GOSIT, WA409). Wybór przylotu (Arrivals) jest opcjonalny - jeśli chcesz wylądować jak najszybciej zostaw go jako bezpośredni (Direct).

3 - Wyświetl dziennik nawigacyjny NAV LOG i zapamiętaj wysokość wyznaczoną dla ostatnich punktów nawigacyjnych - Flight Simulator: ILS - lądowanie automatyczne - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

3 - Wyświetl dziennik nawigacyjny NAV LOG i zapamiętaj wysokość wyznaczoną dla ostatnich punktów nawigacyjnych. Dolatując do nich będziesz musiał być mniej więcej na tym pułapie. Dla różnych lotnisk może on mieć nieco inną wartość. W przypadku Warszawy i pasa 11 interesuje nas punkt WA409 i pułap 3000 stóp.

4 - Częstotliwość - Flight Simulator: ILS - lądowanie automatyczne - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

4 - Częstotliwość! Ostatnią bardzo ważną rzeczą jest częstotliwość radiowa systemu ILS dla wybranego pasa. Dokładne wskazówki, jak ją wyświetlić w grze znajdziesz w dziale FAQ (musisz włączyć pomoce nawigacyjne w filtrach mapy świata). Kliknij na mały kwadratowy symbol przy pasie 11 i sprawdź tabelkę NAVAID. Zapisz gdzieś na boku częstotliwość (Frequency) - w tym przypadku to 109.90. Istotna może być też wysokość pasa nad poziomem morza (Altitude), bo to będzie właśnie Twoja wysokość 0, a tutaj wynosi aż 394 stopy. To ważne przy kompletnym braku widoczności pasa.

Zostało jeszcze 71% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie