Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Lot na stałej wysokości (Cruise) Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

Z tej sekcji poradnika do gry Microsoft Flight Simulator dowiesz się, jak ustawić samolot w locie poziomym na stałej wysokości (cruise altitude). Podpowiadamy, jak odbyć taki przelot bez pomocy Autopilota.

Główny punkt każdego lotu to spokojny przelot na wybranej wysokości (cruise). Tak samo, jak wcześniejsze etapy, wymaga małych przygotowań i późniejszego pilnowania ustawień.

1 - Gdy dotrzesz do wybranego pułapu, delikatnie pchnij drążek do przodu, by wyrównać lot. Samolot zacznie nabierać prędkości.

2 - Zmniejsz moc silnika do około 2200 RPM.

3 - Wskaźnik prędkości pionowej powinien oscylować wokół zera, a pomarańczowa linia na sztucznym horyzoncie być dokładnie na środku. Ponownie wytrymuj samolot (Dziób w dół, dziób w górę - 7 i 1 na klawiaturze numerycznej), by utrzymywał taką pozycję bez trzymania sterów.

4 - Dostosuj mieszankę do prędkości przelotowej, by uzyskać jak największą prędkość przy zmniejszonych obrotach silnika - Flight Simulator: Lot na stałej wysokości (Cruise) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

4 - Dostosuj mieszankę do prędkości przelotowej, by uzyskać jak największą prędkość przy zmniejszonych obrotach silnika.

5 - Utrzymuj górną krawędź kokpitu, a właściwie pokrywy silnika (cowling) nieco poniżej horyzontu - Flight Simulator: Lot na stałej wysokości (Cruise) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

5 - Utrzymuj górną krawędź kokpitu, a właściwie pokrywy silnika (cowling) nieco poniżej horyzontu. To znacznie wygodniejsze niż pilnowanie wskaźników, choć nie zapominaj na nie zerknąć od czasu do czasu. Zamiast patrzeć w cyferki wskaźnika kursu, wybierz punkt na horyzoncie, np. jakiś szczyt i kieruj się na niego (może to być utrudnione przy płaskim, mało urozmaiconym terenie.

6 - Podczas treningu i nauki Na etapie nauki możesz nieco nagiąć realizm i włączyć mapę GPS pod przyciskiem V - Flight Simulator: Lot na stałej wysokości (Cruise) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

6 - Podczas treningu i nauki Na etapie nauki możesz nieco nagiąć realizm i włączyć mapę GPS pod przyciskiem V. Sprawdzisz na niej, czy nie zboczyłeś za bardzo z kursu na punkt docelowy. Twój samolot powinien poruszać się wzdłuż różowej linii. Nic się nie stanie, gdy będzie leciał nieco obok niej po prawej lub lewej. Jeśli lot będzie trwał kilkadziesiąt minut, co około kwadrans wciśnij klawisz D, by skalibrować wskaźnik kursu.

7 - Pamiętaj - Flight Simulator: Lot na stałej wysokości (Cruise) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

7 - Pamiętaj! Samolot bez autopilota nie doleci do celu sam. Przez cały etap lotu na wysokości przelotowej będziesz musiał pilnować kursu, trymu i innych parametrów, by nie odbiegały od wcześniejszych ustawień.