Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Kołowanie na pas startowy (Taxi) Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

W tym rozdziale poradnika do gry Microsoft Flight Simulator dowiesz się, jak znaleźć właściwą drogę na pas startowy podczas kołowania (taxi). Wyjaśniamy znaczenie znaków literowych oraz świetlnych dróg kołowania taxi.

Sieć dróg kołowania potrafi być mało przejrzysta, zwłaszcza z kabiny pilota. - Flight Simulator: Kołowanie na pas startowy (Taxi) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
Sieć dróg kołowania potrafi być mało przejrzysta, zwłaszcza z kabiny pilota.

Kołowanie na pas startowy nie jest dużym problemem na małych lotniskach, gdzie pas jest bardzo blisko terminala. Nawet tam warto jednak wiedzieć, na który jego koniec mamy się dostać, bo jest to niezwykle istotne. Zależnie od kierunku wiatru, samoloty startują z jednego z dwóch przeciwległych końców pasa.

Prawdziwe wyzwanie zaczyna się na dużych, międzynarodowych lotniskach, gdzie pasów jest kilka, a prowadzące do nie drogi tworzą chaotyczny (na pierwszy rzut oka) obraz żółtych linii. Na naszym przykładzie przedstawiamy cały etap kołowania, od zgody, po wjazd na właściwy pas na jednym z największych lotnisk na świecie - EDDF we Frankfurcie. Jeśli nauczymy się kołować tam, będziemy mogli robić to wszędzie indziej.

Generalnie jednym z rozwiązań jest ściągnięcie sobie prawdziwego diagramu lotniska do lotniska, tak jak robią to prawdziwi piloci. Diagramy są darmowe i ogólnie dostępne w sieci. Dzięki paru sztuczkom można sobie również poradzić i bez nich.

Oznakowanie dróg kołowania

Na początek warto przyswoić sobie informacje, jakich dostarczają nam znaki na drogach kołowania:

  1. Żółta litera na czarnym polu - droga, na której właśnie jesteś
  2. Czarna litera na żółtym polu + strzałka - droga, na którą możesz skręcić na najbliższym rozwidleniu
  3. Białe litery na czerwonym polu - numer pasa startowego
  4. Zielone podświetlenie - droga kołowania, należy kołować wzdłuż świateł
  5. Niebieskie podświetlenie - zakaz wjazdu, oznacza granicę drogi kołowania, np. trawnik
  6. Białe podświetlenie - teren pasa startowego
Jesteś na drodze N. Skręć w prawo, by trafić do dróg N1 i N3. - Flight Simulator: Kołowanie na pas startowy (Taxi) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
Jesteś na drodze N. Skręć w prawo, by trafić do dróg N1 i N3.

Oznaczenia pasów startowych

Każdy pas startowy ma swój numer. Numer oznacza orientację pasa względem północy, czyli kurs, na jaki jest skierowany. Startując z pasa 25 będziemy od razu na kursie 250 stopni.

Każdy pas można użyć z obu stron, więc jego drugi koniec ma numer przeciwstawny na róży kompasowej. Pas 25 z drugiej strony będzie miał numer 07, czyli kurs 70 stopni.

Jeśli na lotnisku jest kilka pasów równoległych do siebie, będą miały te same numery, bo skierowane są na ten sam kurs - Flight Simulator: Kołowanie na pas startowy (Taxi) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Jeśli na lotnisku jest kilka pasów równoległych do siebie, będą miały te same numery, bo skierowane są na ten sam kurs. Można je odróżnić dzięki dodatkowej literze:

  1. L - left (lewy)
  2. R - right (prawy)
  3. C - centre (środkowy)

Podwójna ciągła linia przed podwójną przerywaną oznacza, że samolot kołujący z naprzeciwka ma względem nas pierwszeństwo - musimy go przepuścić. Pasy startowe na drodze kołowania oznaczone są białymi cyframi na czerwonym tle.

Zostało jeszcze 70% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie