Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Realizm, ułatwienia - poziomy trudności Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

W tym rozdziale poradnika do gry Microsoft Flight Simulator opisujemy poziomy trudności zawarte w grze. Wyjaśniamy, jakie opcje wpływają na poziom realizmu lotu bądź jakie ułatwienia oferują.

Microsoft Flight Simulator to z jednej strony hardcorowy symulator lotniczy, jednak ilość asyst i ułatwień jakie oferuje sprawia, że latanie jest bardzo przystępne również dla początkujących. Dzięki tak bogatym opcjom wyboru, rozgrywkę można dostosować pod swoje oczekiwania w najmniejszym detalu, a z czasem stopniowo wyłączać poszczególne asysty.

Jedyną wadą jest tu podzielenie opcji odpowiedzialnych za poziom trudności na trzy różne miejsca i ekrany - Flight Simulator: Realizm, ułatwienia - poziomy trudności - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Jedyną wadą jest tu podzielenie opcji odpowiedzialnych za poziom trudności na trzy różne miejsca i ekrany. Część znajdziesz w ustawieniach ogólnych (General), większość opcji jest w ustawieniach wsparcia (Assistance), a reszta w pasku narzędzi (Toolbar) podczas lotu. W każdym momencie rozgrywki możesz zmienić swój wybór i eksperymentować z różnymi ustawieniami. Poniżej podpowiadamy, gdzie czego szukać i jak dana opcja wpływa na rozgrywkę.

Opcje - ogólne

W głównej kategorii ustawień, czyli "Ogólne" (General), znajdziemy wyłącznie elementy dotyczące modelu lotu. Są one w tak zatytułowanej zakładce i zawierają kilka opcji do wyboru.

Aby móc je zmienić musimy jednak wybrać opcję "Tradycyjny" (Legacy) dla modelu lotu. Przy ustawieniu "Nowoczesny" (Modern), mamy do czynienia z pełnym realizmem na 100% i różnymi atrakcjami przygotowanymi na potrzeby najnowszej odsłony, jak np. wpływ na zachowanie samolotu mas powietrza tuż przy wysokich szczytach.

Przy ustawieniach tradycyjnych mamy wpływ na poszczególne elementy lotu - Flight Simulator: Realizm, ułatwienia - poziomy trudności - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Przy ustawieniach "tradycyjnych" mamy wpływ na poszczególne elementy lotu. Najprościej jest użyć ustawień globalnych i zmienić wszystkie dostępne możliwości na FSX (łatwe), pośrednie lub realistyczne. Zamiast tego możesz dostosować każdy suwak niezależnie.

Ogólne (Generals)

Ogólny poziom realizmu modelu lotu.

Realizm uszkodzeń (Crash Realism)

Stopień uszkodzeń podczas lądowań awaryjnych oraz wytrzymałości konstrukcji samolotu podczas manewrów powyżej granicy limitów. Ustawienie na 100% spowoduje przykładowo, że robienie ciasnych skrętów przy dużych prędkościach w samolotach do tego nie przystosowanych lub znaczne przekraczanie prędkości podczas obniżania lotu spowoduje oderwanie skrzydeł.

Żyroskop (Gyro)

Określa stopień precesji żyroskopu. W wolnym tłumaczeniu dość zawiłego procesu z fizyki oznacza to, że przy realistycznym ustawieniu analogowe żyroskopy w starszych, prostszych maszynach będą bardziej podatne na błędne wskazania.

Współczynnik-P (P-Factor)

Gra tłumaczy nam to jako asymetryczny ciąg generowany przez śmigło. W praktyce oznacza to, że samolot z silnikiem śmigłowym będzie miał tendencję do ściągania na prawo lub lewo w określonych sytuacjach - zwykle podczas rozpędzania się do startu i w czasie wznoszenia, gdy skrzydła mają większy kąt natarcia AoA (Angle of Attack). Pilot musi przeciwdziałać temu zjawisko dokonując ciągłych, bardzo delikatnych poprawek sterem kierunku. Ustawienie suwaka na 0 wyłącza ten efekt.

Moment obrotowy (Torque)

W tej opcji dostrajamy efekt tzw. przeciwnej rotacji, co jest nieco podobne do wcześniejszego współczynnika P. Przeciwna rotacja sprawia, że samolot z silnikiem śmigłowym ma w locie tendencję do przechylania się na skrzydło przeciwne do obrotów śmigła. Efekt ten pogłębia się wraz z rosnącymi obrotami silnika. Ustawienie suwaka na 0 wyłącza ten efekt.

Opcje - wsparcie (Assistance)

Sekcja "Wsparcie" zawiera już same opcje dotyczące realizmu rozgrywki z podziałem na wiele kategorii i podkategorii. Znajdziemy tu zarówno ustawienia dotyczące pilotowania samolotu, jak i wyglądu interfejsu ekranu podczas latania.

Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie