Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Pamięć podręczna (Rolling Cache) Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2020

W tej sekcji poradnika do gry Microsoft Flight Simulator opisujemy działanie pliku wymiany pamięci podręcznej z danymi, które gra pobiera na bieżąco z sieci. Przedstawiamy sposoby na sprawne zarządzanie miejscem na dysku oraz zredukowanie ilości danych pobieranych z sieci.

Microsoft Flight Simulator wyświetla realistyczny obraz terenu w oparciu o zdjęcia satelitarne ściągane na bieżąco z wielkiej chmury danych o wielkości kilku petabajtów. Na swoim komputerze zbieramy jednorazowo mały fragment tej bazy danych w specjalnie tworzonym pliku pamięci podręcznej, więc trzeba liczyć się z tym, że oprócz miejsca, jakie zajmuje zainstalowana gra, przy każdej sesji Flight Simulator zajmie dodatkowe gigabajty na ładowany teren, nad którym w danym momencie latamy. Rozmiar ten zwiększa się, zwłaszcza przy miastach generowanych za pomocą fotogrametrii.

Miasta wykonane za pomocą fotogrametrii potrafią wymusić ściągnięcie wielu gigabajtów danych. - Flight Simulator: Pamięć podręczna (Rolling Cache) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
Miasta wykonane za pomocą fotogrametrii potrafią wymusić ściągnięcie wielu gigabajtów danych.

W przypadku bardzo wolnego łącza lub limitów na pobierane dane, możemy wyłączyć ściągnie danych z sieci. Wtedy gra będzie generować zestaw domyślnych tekstur dla danego terenu. Możemy również wyłączyć tylko fotogrametrię.

Odwrotnym działaniem jest przyspieszenie pracy z plikiem wymiany danych, który powinien znajdować się na szybkim dysku SSD, by uniknąć ewentualnych problemów z prędkością animacji. Możemy również od razu ściągnąć jednorazowo dane wybranych lokacji i mieć je na dysku cały czas, unikając ciągłego pobierania plików z sieci, zwłaszcza gdy nasze łącze ma miesięczne limity. Poniżej przedstawiamy instrukcje, jak to zrobić.

Włączanie ściągania danych

W opcjach ogólnych i zakładce Dane (Data) możesz zdecydować, czy gra ma ściągać dane z serwisu Bing oraz czy ma ściągać wyjątkowo zasobożerne dane fotogrametrii dla niemal 400 różnych miast.

Pierwsza opcja - Funkcje online - włącza i wyłącza wszelkie opcje sieciowe w grze. Można jednak pozostawić ją włączoną dla ściągania pogody na żywo, ruchu lotniczego i trybu multiplayer, a wyłączyć ściąganie danych map Bing i fotogrametrii.

Zostało jeszcze 74% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie