Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Flight Simulator: Zniżanie (Descent) Microsoft Flight Simulator 2020 poradnik, porady

W tej części poradnika do gry Microsoft Flight Simulator opisujemy etap zniżania samolotu przed podejściem do lądowania. Podpowiadamy niezbędne czynności i zwracamy uwagę na zasady obniżania lotu, by wykonać to prawidłowo i bezpiecznie.

Zniżanie to generalnie odwrotność wznoszenia. Robimy podobne czynności, tylko w tym przypadku wytracając wysokość. Sprawa jest jednak nieco utrudniona, ponieważ samo odjęcie mocy silnika dużo nam nie da.

Spadek mocy spowoduje ten sam efekt, co pochylenia dzioba w dół, a więc samolot zacznie przyspieszać. Przy lądowaniu chcemy jednak uzyskać bardzo małą, minimalną prędkość, przy której samolot utrzymuje się w powietrzu. Z tego powodu proces zniżania trwa dość długo i trzeba go zacząć dużo wcześniej, na wiele mil przed lotniskiem docelowym. Im wyżej lecisz, tym wcześniej musisz zacząć etap zniżenia. Po każdym nabraniu prędkości należy nieco wyrównać lot, by zwolnić.

Pamiętaj, że samolotu cywilnego nie można po prostu skierować pionowo w dół i tuż przed ziemią widowiskowo wyrównać. Wyobraź sobie raczej, że pod ręką w kabinie masz kubek kawy i musisz lecieć tak, by nic się nie wylało.

1 - Zmniejsz moc silnika do około 1800 obrotów. W Cessnie 152 Twoim celem jest prędkość około 70 węzłów na prędkościomierzu. Gdy dziób pójdzie w dół i prędkość przekroczy 70, podnieś nos, by zwolnić i wyrównać do 70. Powinieneś zniżać się z prędkością pionową około 200-300 stóp na minutę. Weź pod uwagę, że konieczna może być dalsza redukcja lub zwiększanie mocy silnika. Koniecznie wytrymuj samolot, by zachowywał stabilną pozycję w trakcie zniżania.

2 - Wciśnij klawisz B, by skalibrować wysokościomierz do lokalnego ciśnienia - Flight Simulator: Zniżanie (Descent) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry

2 - Wciśnij klawisz B, by skalibrować wysokościomierz do lokalnego ciśnienia. Przypomnij sobie notatki z planu lotu. W tym przypadku lądujemy na lotnisku St. Johann, które jest położone 2200 metrów nad poziomem morza. Oznacza to, że z pułapu 6000 stóp możemy się zniżyć na maksymalnie 3200, by utrzymać standardowe 1000 stóp do rozpoczęcia podejścia do lądowania.

3 - Na wysokości 3000 stóp wciśnij z powrotem dźwignię mieszanki do 100%. Aby łatwiej utrzymywać prędkość 70-60 węzłów, wypuść klapy o jedno kliknięcie.

4 - Na obrazku poniżej widać już lotnisko, a my mamy jeszcze jakieś 1700 stóp zniżania. Prędkość pionowa jest OK, ale prędkość główna trochę za wysoka. Tuż przed lotniskiem będziemy musieli ją zredukować do około 60, regulacją mocy silnika i sterem wysokości.

1 - Flight Simulator: Zniżanie (Descent) - Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry