Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Outward - poradnik do gry

Outward - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak ogrzać postać w Outward? Outward - poradnik, solucja

Nieprzyjazne warunki pogodowe to jeden z wrogów w Outward. Twoja postać może zginąć nie tylko w czasie walki, ale też przez zbyt niską temperaturę ciała. W trakcie rozgrywki na pewno spotkasz się z zimą - w pojedynczej lokacji lub też całej krainie. Skutki oziębienia pojawiają się stopniowo, wraz ze spadkiem temperatury. Na początek stamina będzie regenerować się wolniej, ale z czasem zdrowie postaci zacznie się zmniejszać, co może doprowadzić do śmierci. Na niniejszej stronie dowiesz się jak ogrzać postać i jak radzić sobie z zimnem w Outward.

Stanie przy ognisku

Stanie przy ognisku bardzo szybko ogrzewa postać. - Jak ogrzać postać w Outward? - Outward - poradnik do gry
Stanie przy ognisku bardzo szybko ogrzewa postać.

Najłatwiejszym sposobem na ogrzanie postaci i walkę z zimnem jest ustawianie się obok ogniska. Temperatura postaci zacznie szybko rosnąć, a negatywne efekty zimna będą zmniejszane. Nie ma znaczenia czy ognisko stworzysz samemu czy skorzystasz z już istniejącego. Ogniska często można znaleźć w np. obozowiskach bandytów.

Jak samodzielnie stworzyć ognisko?

Na początek zbierz trochę drewna. - Jak ogrzać postać w Outward? - Outward - poradnik do gry
Na początek zbierz trochę drewna.

Ognisko możesz też stworzyć samemu. Na początek potrzebujesz drewna - w tym celu podejdź do dowolnego drzewa i przytrzymaj odpowiedni przycisk. W ten sposób otrzymasz trzy sztuki drewna (dokładnie tyle potrzeba na stworzenie ogniska).

Następnie stwórz Campfire Kit. - Jak ogrzać postać w Outward? - Outward - poradnik do gry
Następnie stwórz Campfire Kit.

Następnie otwórz menu craftingu, wyszukaj tam pozycję Campfire Kit i stwórz ją. Przedmiot pojawi się w twoim ekwipunku.

A na koniec rozstaw ognisko i je rozpal. - Jak ogrzać postać w Outward? - Outward - poradnik do gry
A na koniec rozstaw ognisko i je rozpal.

W menu ekwipunku wybierz Campfire Kit i rozstaw ognisko na ziemi, a następnie je rozpal. Teraz stojąc w okolicy ogniska, temperatura twojej postaci będzie rosnąć. Pamiętaj, że obok ogniska możesz rozłożyć łóżko Bedroll i tym samym chronić się przed zimnem w trakcie snu.

Ubrania i przedmioty chroniące przed zimnem

Jeśli chcesz chronić się przed zimnem, wybieraj ubrania o wysokim poziomie współczynnika Cold Weather Defense. - Jak ogrzać postać w Outward? - Outward - poradnik do gry
Jeśli chcesz chronić się przed zimnem, wybieraj ubrania o wysokim poziomie współczynnika Cold Weather Defense.

Jeśli przebywasz w lokacji pokrytej śniegiem, warto nie dopuszczać do obniżenia temperatury postaci. W tym celu należy korzystać z ubrań o wysokim współczynniku Cold Weather Defense - im wyższy poziom, tym bardziej dane ubranie chroni przed zimnem. Dzięki temu opóźniasz lub nawet uniemożliwiasz wychłodzenie postaci. Jeżeli ubranie nie wystarczy, możesz skorzystać z jadalnych insektów o nazwie Ochre Spice Beetle, które po zjedzeniu zapewnia czasową ochronę przed zimnem - można je zdobyć podczas zbierania różnego rodzaju roślin i owoców.