Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Outward - poradnik do gry

Outward - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak grać w Outward i nie zwariować? Outward - poradnik, solucja

Outward jest ciekawą produkcją, którą jednak zabija ogromna ilość błędów. Większość z nich niestety nie bawi, a utrudnia rozgrywkę bądź ją całkowicie blokuje. Zauważyłeś, że zniknęły Ci rzeczy z ekwipunku, a może nie możesz dojść do jakiegoś punktu, bo stale jesteś przerzucany w inne miejsce? Albo, jak ja, dostałeś questy z innej frakcji i nie jesteś w stanie ich wykonać? W takim razie, ta strona jest idealna dla ciebie. Razem postaramy się przetrwać w tej krainie fantasy, pełnej magii, błędów oraz krwiożerczych potworów.

Zapoznaj się ze sterowaniem

Sterowanie postacią - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Sterowanie postacią

Sprint - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Sprint

Wyciąganie/chowanie pochodni - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Wyciąganie/chowanie pochodni

Podnoszenie/Upuszczanie torby - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Podnoszenie/Upuszczanie torby

Atak - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Atak

Blok - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Blok

Gra Outward nie ma intuicyjnego sterowania. Zanim wybierzesz się na pierwszą spektakularną walkę schowaj się w mieszkaniu i tam sprawdź dokładnie sterowanie. W ten sposób nikomu nie zrobisz krzywdy, a dodatkowo oszczędzisz sobie nerwów.

Zawsze miej przy sobie mikstury lecznicze

Leczenie w Outward nie jest łatwe - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Leczenie w Outward nie jest łatwe. W szybki sposób możesz stracić całe swoje punkty zdrowia bądź zarazić się jakąś chorobą. Aby uchronić się przed nagłą śmiercią noś przy sobie bandaże i mikstury lecznice. Te możesz kupić u sprzedawców bądź samodzielnie wytworzyć.

Bandaże - niwelują krwawienie bohatera oraz powoli regenerują zdrowie.

Mikstury - Life Potion regeneruje od razu cały pasek życia.

Jedzenie - niektóre potrawy (np. Luxe Lichette) regenerują spore ilości zdrowia.

Nie wybieraj się za wcześnie do innej lokacji

Pierwsza kraina (Chersonese) jest idealnym środowiskiem dla nowych graczy - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Pierwsza kraina (Chersonese) jest idealnym środowiskiem dla nowych graczy. Potwory są tam dość słabe, a dodatkowo możesz znaleźć tam wiele ciekawych przedmiotów.

Eksploruj dokładnie tę lokację, zbierz wszystkie przedmioty oraz zdobądź jak najwięcej gotówki. Dopiero jak nie będziesz miał tam już nic do zrobienia wybierz się na dalszą wyprawę.

Pieniądze to sens twojego życia

Dobrym sposobem na zdobycie gotówki jest sprzedaż świeżo złowionych ryb - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry
Dobrym sposobem na zdobycie gotówki jest sprzedaż świeżo złowionych ryb

Może brzmi to bardzo materialistycznie, ale w Outward nic nie zrobisz bez gotówki. Przyda ci się do szkolenia twojego bohatera, wykonywania misji oraz do tworzenia nowego ekwipunku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zarabiać pieniądze zajrzyj na stronę "Jak zarobić 150 srebra na dom?" w naszym poradniku.

Jeśli grasz na PC, cofnij save

Jako, że w grze Outward nie ma opcji samodzielnego tworzenia zapisów musisz opierać się na tych stworzonych przez grę. Bywa to bardzo denerwujące, ponieważ niektóre problemy, które występują w grze nie są twoją winą, a w żaden sposób nie możesz ich cofnąć. Jednak na PC możesz usunąć jeden z zapisów dzięki czemu samodzielnie cofniesz swój zapis gry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wczytać inny zapis zajrzyj na stronę "Czy mogę wczytać wcześniejszy zapis?" w naszym poradniku.

Zwiedz dokładnie pierwszą lokację

W Chersonese znajdziesz masę ciekawych przedmiotów, miejsc oraz przeciwników - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

W Chersonese znajdziesz masę ciekawych przedmiotów, miejsc oraz przeciwników. W tej lokacji możesz spędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. Jest to bardzo przyjazna przestrzeń dla nowicjuszy. Możesz zdobyć tu dużą ilość pieniędzy, wytrenować bohatera oraz wykonać kilka misji pobocznych. Wykorzystaj to miejsce w 100%, aby jak najlepiej poznać mechaniki gry oraz zdobyć jak najwięcej doświadczenia.

Rób sobie przerwy od gry

Nie tylko twoja postać może czuć się zmęczona, ty też masz do tego prawo - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry
Nie tylko twoja postać może czuć się zmęczona, ty też masz do tego prawo

Jeśli grając w Outward odczuwasz gorycz i ból zrób sobie kilkugodzinną przerwę od tej produkcji. To stanowczo zwiększy twoje chęci do grania. Jeśli będziesz dalej próbował i walczył z ciężkimi mechanikami gry możesz jeszcze bardziej zepsuć sobie humor, a to tym bardziej ograniczy twoje chęci do gry.

Dla nas zawsze będziesz bohaterem, nie musisz nam tego udowadniać

Jeśli nie musisz to nie pchaj się do walki - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Jeśli nie musisz to nie pchaj się do walki. Potwory w grze Outward nie są inteligentne, ale ich ciosy są bardzo silne. Czasami wystarczy, że przebiegniesz koło jakiegoś, a ten weźmie cię na cel i będzie gonił, aż cię nie wykończy.

Trenuj gdzie tylko możesz

Aby wyszkolić swoją postać musisz trenować. Trenerów spotkasz w mieście. Dzięki nim nauczysz się nowych umiejętności bądź zwiększysz swoje siły w walce.

Twoją obroną jest ucieczka

Jeśli widzisz przed sobą wielkiego, potężnego przeciwnika nie wahaj się, od razu uciekaj - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Jeśli widzisz przed sobą wielkiego, potężnego przeciwnika nie wahaj się, od razu uciekaj. To samo zrób jeśli w trakcie walki zabraknie ci staminy. Oddal się na bezpieczną odległość, aby twój bohater mógł się zregenerować. To zwiększy twoje szanse na wygraną.

Broń zawsze będzie twoim przyjacielem

Od samego początku swojej przygody w grze Outward dbaj o swoje bronie - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Od samego początku swojej przygody w grze Outward dbaj o swoje bronie. Możesz je znaleźć bądź kupić u sprzedawców.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bronie będą najlepsze w pierwszych godzinach gry zajrzyj na stronę "Dobra broń na start?" w naszym poradniku.

Nie skupiaj się na zadaniach fabularnych

Fabuła w Outward nie jest innowacyjna ani imponująca - Jak grać w Outward i nie zwariować? - Outward - poradnik do gry

Fabuła w Outward nie jest innowacyjna ani imponująca. O wiele większą przyjemność daje swobodne zwiedzanie terenów. Jeśli zrzucisz fabułę na drugi plan będziesz mógł cieszyć się grą nie martwiąc się o to, że gra zmusza cię do niewykonalnych zadań.