Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Outward - poradnik do gry

Outward - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? Outward - poradnik, solucja

Dobra broń na start w Outward to podstawa przeżycia - nasz poradnik pomoże Ci odnaleźć pierwsze całkiem niezłe łuki i miecze.

Dobra broń w Outward to podstawa. Walka w grze jest wymagająca i często nie do uniknięcia - z tego względu na początku rozgrywki musisz zdobyć odpowiednie wyposażenie. Już w pierwszym mieści możliwe jest zdobycie kilku broni całkowicie za darmo. Nie jest to najlepsze wyposażenie, ale może posłużyć do pozyskania lepszego sprzętu. Na niniejszej stronie dowiesz się jak zdobyć dobrą broń na starcie zabawy w Outward. Poznasz tu lokalizacje wszystkich broni dostępnych w mieście Cierzo, a także dowiesz się gdzie znaleźć lepsze bronie poza granicami miasta.

Broń w mieście Cierzo

W pierwszym mieście znajduje się kilka typów broni - dzięki temu możesz sprawdzić, jaka broń najbardziej pasuje do twojego stylu gry. Nawet jeśli zamierzasz zaopatrzyć się u handlarza w lepszą broń, to i tak warto zebrać wszystkie poniższe bronie. W ten sposób zarobisz nieco srebra, które możesz poświęcić np. na zapłacenie grzywny, by nie utracić domu w Cierzo. Rozsądnie jest skupić się na zbieraniu pieniędzy na dom, a dopiero po tym zakupić broń u handlarza - dzięki poniższym darmowym broniom powinieneś poradzić sobie z początkowymi wrogami, a zaoszczędzone srebro przybliży cię do uzbierania 150 srebra. Więcej informacji na ten temat odnajdziesz na stronie "Jak zdobyć 150 srebra?" w naszym poradniku.

Quarterstaff

Quartestaff znajduje się w żółtych krzakach obok Lighthouse. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
Quartestaff znajduje się w żółtych krzakach obok Lighthouse.

Quarterstaff znajdziesz tuż po wyjściu z Lighthouse, czyli domu, w którym rozpoczynasz eksploracje Cierzo. Po wyjściu z domu skieruj się do skały i żółtych krzakach - wśród krzaków znajdziesz opisywaną broń. Quarterstaff to długa broń dwuręczna zadająca 16 obrażeń.

Felling Greataxe

Felling Greataxe znajdziesz przed budynkiem Town Hall. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
Felling Greataxe znajdziesz przed budynkiem Town Hall.

We wschodniej części miasta znajduje się budynek o nazwie Town Hall - na pewno go zauważysz po wyjściu z Lighthouse. Tuż przed budynkiem odnajdziesz dwuręczny topór Felling Greataxe zadający 18 obrażeń.

Pitchfork

Broń Pitchfork leży obok karczmy. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
Broń Pitchfork leży obok karczmy.

Pitchfork to dwuręczna broń zadająca 16 obrażeń. Aby ją zdobyć, udaj się do północnowschodniej części miasta, a dokładnie przed karczmę. Z lewej strony karczmy (patrząc od drzwi) znajdziesz opisywaną broń.

Machete

Maczeta znajduje się na plaży. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
Maczeta znajduje się na plaży.

Kolejną broń możesz zdobyć na plaży, czyli w północnozachodniej części miasta. Przy konstrukcji z rybami odnajdziesz jednoręczną broń Machete zadającą 12 obrażeń.

Na plaży w Cierzo możesz również zdobyć Fishing Harpoon, czyli przedmiot służący do łapania ryb. Więcej informacji na ten temat odnajdziesz na stronie "Jak zdobyć Fishing Harpoon?" w naszym poradniku.

Plank Shield

Podstawową tarczę odnajdziesz w porcie. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
Podstawową tarczę odnajdziesz w porcie.

Jeśli korzystasz z broni jednoręcznej, świetnym dodatkiem do wyposażenia jest tarcza. Udaj się do portu w zachodniej części miasta i skieruj się na ostatni pomost. Tam odnajdziesz Plank Shield o współczynniku Impact Resistance 10.

Broń w Chersonese

Chersonese to obszar, do którego dostaniesz się po wyjściu z miasta Cierzo. W krainie odnajdziesz kilka osobnych lokacji (zazwyczaj w postaci podziemi), a także wielu przeciwników - lepiej zabierz ze sobą broń i pożywienie, bo uniknięcie walki nie zawsze jest możliwe. Eksploracja Chersonese to świetny sposób na zdobycie darmowego wyposażenia, lepszego od tego dostępnego w mieście.

Simple Bow

Kieruj się w stronę lokacji Bandit Camp. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
Kieruj się w stronę lokacji Bandit Camp.

Łuk Simple Bow zadający 23 obrażenia to prawdopodobnie pierwsza broń dystansowa do jakiej otrzymasz dostęp. Przedmiot znajduje się w lokacji Blister Burrow, położonej w północnozachodniej części mapy. Dokładna lokalizacja została zaznaczona na powyższym obrazku.

Następnie trzymaj się drogi z drewnianymi, półkolistymi konstrukcjami. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
Następnie trzymaj się drogi z drewnianymi, półkolistymi konstrukcjami.

Wystarczy, że skierujesz się w stronę lokacji Bandit Camp. Szybko dotrzesz do rozwidlenia dróg - droga z tabliczką i wieżami prowadzi do obozu bandytów, a droga z drewnianymi, półkolistymi konstrukcjami zaprowadzi cię do Blister Burrow. Skorzystaj z drogi z drewnianymi konstrukcjami - po chwili trafisz na wejście do jaskini. Wejdź do środka - od razu ujrzysz zwłoki, przy których znajdziesz Simple Bow.

Cleaver Halberd

Przywódca bandytów posługuje się powyższą bronią. Jeśli go zabijesz, broń wpadnie w twoje ręce. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
Przywódca bandytów posługuje się powyższą bronią. Jeśli go zabijesz, broń wpadnie w twoje ręce.

Cleaver Halberd to dwuręczna broń zadająca 28 obrażeń. Posiada ją przywódca bandytów w Bandit Camp, czyli lokacji w północnej części Chersonese - miejsce jest oznaczone na mapie od początku rozgrywki. W lokacji spotkasz kilku bandytów - nie są oni szczególnie wymagającymi przeciwnikami, więc jeśli będziesz sprawnie unikał ich ciosów, to nie powinieneś mieć z nimi problemu. Większe wyzwanie stanowi walka z przywódcą bandytów. Musisz stale poruszać się w czasie pojedynku, bo jego uderzenia zadają dużo obrażeń. Przydatna może być też mikstura lecząca Life Potion oraz czasowe ulepszenia broni w postaci Ice Rag lub Fire Rag - wszystkie te przedmioty możesz kupić u alchemika imieniem Helmi w Cierzo.

Brutal Club

W sali tronowej w Bandit Camp znajdziesz broń o nazwie Brutal Camp. Klucz do pomieszczenia posiada przywódca bandytów. - Jakie są najlepsze bronie na start w Outward? - Outward - poradnik do gry
W sali tronowej w Bandit Camp znajdziesz broń o nazwie Brutal Camp. Klucz do pomieszczenia posiada przywódca bandytów.

Po pokonaniu wspomnianego wcześniej przywódcy bandytów, koniecznie przeszukaj jego zwłoki. Oprócz Cleaver Halberd, posiada on również klucz do pobliskiej sali tronowej - rozpoznasz ją poprzez wejście zbudowane z wielkiej kraty. W środku znajdziesz kilka przydatnych przedmiotów, ale najważniejszym z nich jest jednoręczna broń Brutal Club zadająca 29 obrażeń.