Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Outward - poradnik do gry

Outward - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zarobić 150 srebra na początku? Outward - poradnik, solucja

Quest Call to Adventure w grze Outward zmusza cię do uzberania 150 srebrnych monet na jego spłatę. Jeśli nie zdołasz tego zrobić, stracisz dom. Nasz poradnik pomoże Ci odkryć sposoby na zarobienie 150 srebra na początku gry.

Dom w grze Outward jest niezwykle ważny - możesz w nim bezpiecznie odpoczywać, przechowywać przedmioty czy gotować. Podczas pierwszej wizyty w mieście Cierzo, dowiesz się, że twój dom zostanie ci odebrany, jeśli nie zapłacisz 150 srebra w ciągu 5 dni. Na początku rozgrywki taka kwota wydaje się spora, ale przy odrobinie wysiłku zdobędziesz ją nawet w jeden dzień. Poniżej znajdziesz kilka propozycji zarabiania w Outward dostępnych na początku rozgrywki - skorzystaj z nich, aby bez problemu zdobyć 150 srebra na wykupienie Lighthouse.

CO SIĘ STANIE, GDY NIE UZBIERAM 150 SREBRA?

Zebranie powyższej kwoty jest związane z misją o nazwie Call to Adventure. Jeśli nie uzbierasz 150 srebra w ciągu 5 dni, to dom zostanie ci odebrany (nie będziesz mógł do niego wejść), ale misja będzie kontynuowana tak samo, jak w przypadku terminowej spłaty długu. Co więcej, dom może być wykupiony po czasie, ale tym razem będziesz musiał zapłacić 300 srebra.

Przeszukanie całego miasta

Wszystkie przedmioty w mieście możesz zabierać bez żadnych konsekwencji. - Jak zarobić 150 srebra na początku? - Outward - poradnik do gry
Wszystkie przedmioty w mieście możesz zabierać bez żadnych konsekwencji.

Przeszukanie miasta Cierzo to podstawowy sposób na zdobycie srebra. W całym mieście odnajdziesz mnóstwo przedmiotów - wszystkie możesz swobodnie zabierać, nawet na oczach innych postaci. W szczególności warto zainteresować się następującymi miejscami:

  1. Machete na plaży, Quarterstaff koło startowego domu, Felling Greataxe przed budynkiem Town Hall i Pitchfork koło karczmy - dokładne lokalizacje broni poznasz na stronie "Dobra broń na start" w naszym poradniku. Jedną z broni pozostaw dla siebie, a pozostałe sprzedaj. Pamiętaj, aby nie kupować lepszej broni u handlarza - jedna z darmowych broni w zupełności wystarczy do walki z hienami, a kupno broni oddali cię od uzbierania 150 srebra.
  2. Koniecznie odwiedź Cierzo Storage, czyli magazyn znajdujący się w zachodniej części miasta. Do wejścia prowadzi długi, drewniany pomost. W środku znajdziesz sporo przedmiotów - możesz je wszystkie sprzedać za wyjątkiem kilofa (ten przyda się do kopania rud). W magazynie znajdziesz też przepis na Gaberry Jam, czyli dżem z czerwonych owoców rosnących w mieście i poza jego granicami. Przeszukaj tylko oświetloną część lokacji, bo w dalszej części magazynu znajduje się kilku wrogów.
  3. We wschodniej części miasta znajduje się budynek o nazwie Town Hall. Wejdź do niego, a następnie skieruj się na piętro. Tam (w skrzyni) odnajdziesz magiczne mikstury czasowo zwiększające statystyki twojej postaci. Są to przydatne mikstury, ale jeśli chcesz uzbierać pieniądze na dom, lepiej je sprzedaj.

Łowienie ryb

Kilka miejsc do łapania ryb odnajdziesz przy plaży w Cierzo. - Jak zarobić 150 srebra na początku? - Outward - poradnik do gry
Kilka miejsc do łapania ryb odnajdziesz przy plaży w Cierzo.

Ryby nie przyniosą ci dużej ilość srebra, ale ich zdobywanie jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy, że podejdziesz do miejsca, w którym pływają ryby, a następnie przytrzymasz odpowiedni przycisk. Musisz jednak posiadać przedmiot Fishing Harpoon, ale ten znajdziesz na plaży w Cierzo - udaj się na pomost znajdujący się za sporym budynkiem na plaży. Podczas łowienia najczęściej będziesz zdobywał niewiele warte ryby, ale może się zdarzyć, że zdobędziesz bardziej wartościowe krewetki czy nawet wyposażenie postaci.

Więcej informacji o zdobywaniu ryb znajdziesz na stronie "Jak łowić ryby?" w naszym poradniku.

Zabijanie hien

Hieny spotkasz w całym Chersonese, czyli krainy dostępnej po wyjściu z miasta. - Jak zarobić 150 srebra na początku? - Outward - poradnik do gry
Hieny spotkasz w całym Chersonese, czyli krainy dostępnej po wyjściu z miasta.

Bardzo dobrym sposobem na zarabianie jest zabijanie hien - jeśli chcesz je spotkać, to wystarczy, że wyjdziesz z miasta i nieco oddalisz się od murów. Z każdej hieny zdobędziesz przynajmniej jedną skórę wartą 5 srebra, a często zdobędziesz również kości warte 8 srebra. Jedna z broni ze strony "Dobra broń na start" powinna wystarczyć do swobodnego zabijania hien. Pamiętaj, aby stale poruszać się w trakcie walki, by unikać jak najwięcej obrażeń.

Tworzenie dżemu

Z czerwonych owoców Gaberry możesz tworzyć dżem. - Jak zarobić 150 srebra na początku? - Outward - poradnik do gry
Z czerwonych owoców Gaberry możesz tworzyć dżem.

W Cierzo i krainie Chersonese często będziesz trafiał na czerwone owoce o nazwie Gaberry. Pamiętaj, aby zbierać je przy każdej możliwej okazji. Samych owoców nie możesz sprzedać (służą tylko do jedzenia), ale dzięki przepisowi na Gaberry Jam z Cierzo Storage możesz tworzyć z nich dżem, który bez problemu możesz sprzedać. Jeden dżem jest warty tylko 2 srebra, ale jego produkcja jest całkowicie darmowa. Wystarczy, że uzbierasz przynajmniej 4 sztuki Gaberry i udasz się do kuchni w swoim domu.