Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Outward - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Outward - poradnik do gry

Outward - poradnik do gry

Porady, umiejętności i questy. Poradnik do Outward to poradnik dla początkujących, który pomoże bezstresowo wejść w świat gry. Tutaj dowiesz się, na czym polega magia, jak zarabiać i przede wszystkim jak wydostać się z więzienia oraz co się dzieje po śmierci postaci.

Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2020

Poradnik do gry Outward odkryje przed Tobą wszystkie sekrety ukryte w produkcji studia Nine Dots. Tytuł ten powstawał przez wiele lat, ciągle jednak budzi zainteresowanie sporej grupy odbiorców. W naszym poradniku znajdziesz praktyczne porady, informacje i podpowiedzi, które ułatwią ci poznanie zasad gry. Dodatkowo, w rozdziale FAQ, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania odnośnie gry. Dokładnie opiszemy wszystkie ważne mechaniki Outward, takie jak walka, awansowanie postaci oraz frakcje. Opisaliśmy również kilka początkowych zadań, abyście mogli ze spokojem wejść w świat gry.

W grze Outward duży nacisk położono na aspekty survivalowe. Twoja postać musi jeść, dbać o swoje ubranie oraz o swoje zdrowie, a temperatura otoczenia może doprowadzić cię do śmierci. W tym poradniku znajdziesz liczne porady oraz wskazówki, które ułatwią ci funkcjonowanie w tym niebezpiecznym świecie. W poradniku znajdziesz również stronę o sterowaniu, która ułatwi ci pierwsze chwile z grą.

Jako, że Outward nie należy do najnowszych produkcji nie jest ona bardzo wymagającą grą. Przygotowaliśmy jednak dokładne wymagania sprzętowe, w których znajdziesz nie tylko rozpiskę wymagań, ale również liczne porady pozwalające na zwiększenie fps w grze. Dzięki płynnej rozgrywce będzie grało ci się o wiele łatwiej i będziesz miał znacznie większe szanse na przetrwanie w zniszczonym świecie.

Outward w pigułce

Wchodząc do gry trafisz do klasycznej krainie fantasy znanej jako Aurai, pełnej magii oraz krwiożerczych potworów. Jednak nie będziesz wybrańcem bogów stworzonym do zabijania bestii. Swój żywot zaczniesz od wykonywania prostych zadań jako zwykły śmiertelnik. Dopiero z czasem będziesz piął się w górę.

W grze dostępne są cztery frakcje. Twoim wyborem będzie, do której frakcji się przyłączysz. W zależności od podjętej decyzji dostaniesz dostęp do odmiennych przygód, odrębnego wątku fabularnego oraz unikalnych okazji do rozwoju postaci.

W grze musisz skupić się na dbaniu o swoją postać. Ma ona wiele mechanik survivalowych, które znacznie zwiększają poziom trudności produkcji.

Podróżowanie w grze Outward

Aurai posiada otwartą strukturę świata. Składa się z 10 krain: Berg, Cierzo, Haboob, Harmattan, Karaburan, Levant, Monsoon, Orochi, Strocco i Tramontane. W grze nie istnieje jednak mechanika skalowania poziomów wrogów. Dzięki temu możesz udać się, do każdej krainy już na samym początku rozgrywki. Pamiętaj jednak, że nikt nie zapewni, że będziesz tam bezpieczny.

W grze natrafisz również na dynamiczne zmieniające się pory roku i na postacie niezależne posiadające własne życie. Dodatkowo musisz uważać na różne zadania. Część z nich nie będzie czekać, aż pozbierasz wszystkie potrzebne ci przedmioty. Po prostu zakończą się one przed twoim przybyciem i nie będziesz mógł ich wykonać.

Kiedy gra się kończy?

Twórcy pragną, aby gracz mógł obserwować cała karierę swojego poszukiwacz przygód - od początków do emerytury. Jednak to nie zakończy twojej zabawy. Twórcy stworzyli opcję, która pozwala przekazać wszystkie zdobyte umiejętności oraz ekwipunek potomkowi. Dzięki temu możesz kontynuować przygodę w nowej skórze.

Zapisywanie gry

W grze Outward nie istnieje opcja ręcznego zapisywania stanu gry. Gra samodzielnie zapisuje się po ważnych momentach i wyborach. Sprawia to, że musisz żyć ze swoimi decyzjami, nie jesteś w stanie sprawdzić co by było gdybyś postąpił inaczej.

Śmierć w Outward

Jeśli stracisz wszystkie swoje cenne punkty zdrowia w Outward nie umrzesz. Twoja postać zostanie ogłuszona i przeniesiona w inne miejsce. Możesz trafisz do wspaniałego obozu, w którym obcy podróżnik wyleczy twoje rany oraz zadba o twoje zdrowie i ekwipunek. Możesz jednak trafić do lochu, w takim przypadku obudzisz się schorowany i bez swojego ekwipunku. W takim przypadku jednym rozwiązaniem jest odnalezienie swoich przedmiotów, zebranie ich i ucieknięcie z lokacji wrogów.

Survival w Outward

Istotną rolę w grze odgrywają elementy survivalowe. Twoja postać musi jeść, pić oraz chronić się przed warunkami pogodowymi.

W Outward możesz zachorować od złego jedzenie bądź zimna. Wtedy twoja postać dostaje czasowy minus do statystyk co utrudni ci podróżowanie oraz walkę.

Jak wygląda gra w trybie kooperacji?

W grę Outward możesz grać w trybie kooperacji. Może ona działać przez Internet bądź w formie podzielonego ekranu. Dzięki temu będziesz mógł stale monitorować co dzieje się u twojego towarzysza.

2. Twój towarzysz, w momencie dołączenia do drużyny, może wraz z tobą eksplorować świat, zbierać loot oraz rozwijać umiejętności, ale nie będzie mógł wykonywać misji fabularnych.

3. Po włączeniu trybu kooperacji gra automatycznie zwiększa poziom trudności.

4. Jeśli ktoś skrzywdzi twojego towarzysza możesz go wskrzesić.

5. Twój towarzysz może posłużyć jako kolejny plecak. Jeśli wiesz, że nie ucieknie z twoim łupem oddaj mu rzeczy ze swojego ekwipunku. Dzięki temu będziesz mógł zebrać więcej surowców.

Porady na start

1. Aby zwiększyć poziom swojej postaci musisz szukać NPC, którzy będą cię szkolić w różnych dziedzinach.

2. Na samym początku powinieneś skupić się na ulepszeniu ekwipunku. Najważniejszym zadanie będzie stworzenie plecaka, który pozwoli ci na noszenie większej ilości przedmiotów.

3. Plecak obciąża twoje ruchy, ściągaj go przed każdą walką.

4. W walce należy być ostrożnym, dużo blokować i robić uniki, ponieważ przeciwnicy zadają mocne obrażanie, a leczenie jest bardzo powolne.

5. Dobrą strategią jest używanie łuku z dystansu, zanim przeciwnik się do ciebie zbliży.

6. Pamiętaj, że gra zapisuje się automatycznie.

Ile czasu zajmuje przejście gry?

Twórcy gry zapewniają, że fabuła gry powinna zająć ok. 40/60 godzin. Jednak eksploracja świata, zdobywanie surowców, wykonywanie misji pobocznych oraz innych aktywności może trwać nawet setki godzin.

Czy poznam całą grę przy jednym podejściu?

Nie, by poznać całą historię, trzeba stworzyć kilka postaci. Po dołączeniu do jednej frakcji, nie możesz dołączyć do innej tą samą postacią.

Czy Outward oficjalnie wspiera modyfikacje?

Nie. Twórcy Outward nie wspierają fanowskich modyfikacji.

Czy muszę wykonywać zadania fabularne?

Nie. Gra Outward posiada otwarty świat. Możesz, więc swobodnie eksplorować krainy, zbierać surowce, pieniądze, wymieniać uzbrojenie i walczyć z potworami.

Jeśli jednak nie będziesz wykonywać misji fabularnych ominiesz sporą część treści - Outward - poradnik do gry

Jeśli jednak nie będziesz wykonywać misji fabularnych ominiesz sporą część treści.

Czy moja postać może pływać?

Twoja postać nie może pływać - Outward - poradnik do gry

Twoja postać nie może pływać. Nie może się również utopić. Gra po prostu zablokuje jej możliwość wejścia do wody.

Mechanika ta powoduje, że musisz często szukać mostów, aby przedostać się na drugą stronę krainy - Outward - poradnik do gry

Mechanika ta powoduje, że musisz często szukać mostów, aby przedostać się na drugą stronę krainy.

Czy moja postać może nawiązywać znajomości?

Bohater może kłócić się z innymi postaciami bądź się z nimi przyjaźnić. Wszystko jest zależne od wyborów gracza, jeśli, np. wymusisz na kimś oddanie pieniędzy automatycznie oziębi to wasze stosunki.

W grze nie można jednak romansować.

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
  2. Procesor: Intel Core i5-750
  3. Pamięć RAM: 4 GB
  4. Karta graficzna: GeForce GTS 450
  5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 15 GB
  6. Pamięć karty graficznej: 1 GB

PC

Sterowanie postacią - Outward - poradnik do gry

Sterowanie postacią

Sprint - Outward - poradnik do gry

Sprint

Menu startowe - Outward - poradnik do gry

Menu startowe

Mapa - Outward - poradnik do gry

Mapa

Interakcja - Outward - poradnik do gry

Interakcja

Kucanie - Outward - poradnik do gry

Kucanie

Wyciąganie/chowanie pochodni - Outward - poradnik do gry

Wyciąganie/chowanie pochodni

Podnoszenie/Upuszczanie torby - Outward - poradnik do gry

Podnoszenie/Upuszczanie torby

Atak - Outward - poradnik do gry

Atak

Blok - Outward - poradnik do gry

Blok

Unik - Outward - poradnik do gry

Unik

Menu postaci - Outward - poradnik do gry

Menu postaci

Statystyki postaci - Outward - poradnik do gry

Statystyki postaci

Ekwipunek - Outward - poradnik do gry

Ekwipunek

Crafting - Outward - poradnik do gry

Crafting

Questy - Outward - poradnik do gry

Questy

Umiejętności - Outward - poradnik do gry

Umiejętności

Autorzy Poradnika

Natalia Fras, Radosław Wasik


Informacje o Outward - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 58, ilustracje: 268 .

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 16 marca 2019, odwiedź Opis przejścia

Przewodnik po grze

Ostatnia aktualizacja : 14 marca 2019, odwiedź Przewodnik po grze

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Outward - poradnik do gry