Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Fear the Wolves - poradnik do gry

Fear the Wolves - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Anomalie i pogoda w Fear the Wolves Fear the Wolves poradnik, porady

Co to są anomalie i jaki wpływ na grę w Fear the Wolves ma pogoda? Opisujemy wszystkie obecnie występujące w grze anomalie, których należałoby unikać. Wyjaśniamy również wpływ pogody na rozgrywkę.

Radiant Hazard - Radiacja

Promieniowanie jest niezwykle groźne dla każdego Gracza - Anomalie i pogoda w Fear the Wolves - Fear the Wolves - poradnik do gry

Promieniowanie jest niezwykle groźne dla każdego Gracza. Przebywanie na takim obszarze kończy się śmiercią. Obszar objęty śmiertelnym promieniowaniem wyznacza granicę mapy i oznaczony jest czerwonym kolorem. Radiant Hazard jest anomalią stałą, która w odróżnieniu od anomalii czasowych, nie znika aż do końca meczu.

Anomalie czasowe

Poniżej znajdziesz listę anomalii pogodowych, które występują cyklicznie w grze Fear the Wolves. Zdecydowana większość z nich ma dość znaczący wpływ na przebieg rozgrywki dlatego warto wiedzieć, jak zachowywać się w momencie, gdy pojawią się na Twojej drodze.

Wind - Wiatr

Wiatr powoduje obniżenie prędkości poruszania się Twojego Bohatera oraz ogranicza celność przy strzelaniu z dalekiej odległości - Anomalie i pogoda w Fear the Wolves - Fear the Wolves - poradnik do gry

Wiatr powoduje obniżenie prędkości poruszania się Twojego Bohatera oraz ogranicza celność przy strzelaniu z dalekiej odległości. Wiatr w żadnym stopniu nie ogranicza widoczności więc nie musisz obawiać się o to, że przeoczysz przeciwnika przechodzącego zaledwie kilka metrów od Ciebie. O jego obecności informują tylko czerwone ikony znajdujące się nad paskiem zdrowia Bohatera.

Jak zachowywać się w trakcie wiatru?

Ze względu na obniżoną prędkość poruszania się będziesz potrzebować znacznie więcej czasu na ewakuowanie się z danego obszaru więc jeśli masz pod ręką jakiś środek lokomocji, warto będzie z niego skorzystać. W trakcie jazdy samochodem nie odczujesz niekorzystnego wpływu wiatru. Co więcej, wiatr obniży celność przy strzelaniu z dalekiej odległości co oznacza, że będziesz musiał podejść znacznie bliżej do przeciwnika, aby go wykończyć. Jeżeli masz taką możliwość, spróbuj się do niego zakraść i otworzyć ogień mniej więcej z 40 metrów.

Heat - Upał

Ze względu na panujący upał, obniża się efektywność wykorzystywanych medykamentów i żywności przez co nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać ich potencjału - Anomalie i pogoda w Fear the Wolves - Fear the Wolves - poradnik do gry

Ze względu na panujący upał, obniża się efektywność wykorzystywanych medykamentów i żywności przez co nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać ich potencjału. Co więcej, upał sprawia, że skraca się oddech Twojego Bohatera przez co nie będzie on mógł długo utrzymywać pozycji strzeleckiej na bezdechu.

Jak zachowywać się w trakcie upału?

Przebywając na obszarze na którym panuje upał musisz mieć na uwadze fakt, że wszystkie używki, pożywienie i medykamenty będą oddziaływać z ograniczonym efektem. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się przejść na obszar wolny od anomalii i dopiero wtedy skorzystać z odpowiednich zapasów.

Fog - Mgła

Mgła w znacznym stopniu pogarsza widoczność przez co łatwo przeoczyć czającego się w pobliżu przeciwnika - Anomalie i pogoda w Fear the Wolves - Fear the Wolves - poradnik do gry

Mgła w znacznym stopniu pogarsza widoczność przez co łatwo przeoczyć czającego się w pobliżu przeciwnika. Poruszanie się po mapie w takich warunkach też nie należy do najłatwiejszych. Jazda samochodem przy ograniczonej widoczności może spowodować utratę zdrowia Twojego Bohatera.

Jak zachowywać się w trakcie mgły?

Ze względu na ograniczoną widoczność musisz poruszać się bardzo ostrożnie, aby przez przypadek nie wpaść na potencjalnego przeciwnika. Jest to szczególnie istotne w momencie, gdy wiesz, że w pobliżu czai się wróg. Aby ułatwić sobie celowanie warto mieć pod ręką dodatkowy celownik laserowy.

Rain - Deszcz

Z powodu trwających opadów, obniża się przyczepność pojazdów co utrudnia ich prowadzenie - Anomalie i pogoda w Fear the Wolves - Fear the Wolves - poradnik do gry

Z powodu trwających opadów, obniża się przyczepność pojazdów co utrudnia ich prowadzenie. Co ciekawe, Twój Bohater nie odczuwa żadnego dyskomfortu jeśli chodzi o poruszanie się. Strugi deszczu pogarszają nieco widoczność więc uważaj, aby nie przeoczyć przeciwnika czającego się gdzieś między drzewami.

Jak zachowywać się w trakcie deszczu?

Gdy znajdziesz się na obszarze objętym opadami deszczu nie warto wsiadać za kierownicę pojazdu. W takich warunkach samochód prowadzi się fatalnie, a gdy przypadkowo uderzysz w jakąś przeszkodę, stracisz nieco zdrowia. Jeśli to możliwe, poruszaj się pieszo i bacznie rozglądaj się po okolicy.

Storm - Burza

Ze względu na panującą burzę Twój Bohater będzie poruszał się nieco wolniej niż zwykle - Anomalie i pogoda w Fear the Wolves - Fear the Wolves - poradnik do gry

Ze względu na panującą burzę Twój Bohater będzie poruszał się nieco wolniej niż zwykle. Dodatkowo, przez niesprzyjające warunki pogodowe pojazdy tracą przyczepność do podłoża i trudniej się je prowadzi. Widoczność też nie jest zadowalająca więc musisz nieźle wytężyć wzrok, aby dostrzec przeciwnika. Wiatr dodatkowo utrudnia oddawanie strzałów z dalekiej odległości.

Jak zachowywać się w trakcie burzy?

Burza to połączenie kilku innych anomalii pogodowych w jedną, ale konkretną. Gdy znajdziesz się na obszarze objętym burzą, postaraj się nie korzystać z pojazdów, aby nie uderzyć w żadną przeszkodę terenową. Widoczność i celność też nie jest najlepsza więc musisz znaleźć się relatywnie blisko przeciwnika, aby oddać celne strzały. Wiatr wyklucza korzystanie z broni snajperskiej więc nie ma co tracić amunicji na strzały z bardzo dalekiej odległości.

Adrenaline Infection

Gdy znajdziesz się na skażonym obszarze, przed oczami Twojej postaci zaczną pojawiać się czerwone kropki - Anomalie i pogoda w Fear the Wolves - Fear the Wolves - poradnik do gry

Gdy znajdziesz się na skażonym obszarze, przed oczami Twojej postaci zaczną pojawiać się czerwone kropki. Za sprawą Adrenaline Infection, Twoja postać zacznie otrzymywać obrażenia, które nieubłagalnie będą zmniejszać jej poziom zdrowia aż do momentu, gdy znajdziesz się w bezpiecznym miejscu lub dopóki Twoja postać nie zginie. Istnieją jednak sposoby, aby uchronić się od otrzymywania obrażeń.

Jak zachowywać się w trakcie Adrenaline Infection?

Na obszarze objętym tą anomalią (czerwona siatka na mapie), Gracz musi nieprzerwanie biec (użycie sprintu), aby uniknąć otrzymywania ciągłych obrażeń. Adrenaline Infection zwiastuje rychłe pojawienie się śmiertelnej radiacji na danym obszarze. Zanim jednak obszar zostanie całkowicie skażony otrzymasz ostrzeżenie, że na ewakuację zostało Ci 60 sekund. W większości przypadków jest to wystarczający czas, aby opuścić zagrożony obszar. Posiadanie butli z tlenem zniweluje efekt działania Adrenaline Infection na określony czas dzięki czemu Twój Bohater będzie mieć więcej czasu na wydostanie się ze strefy zagrożenia.