Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Fear the Wolves - poradnik do gry

Fear the Wolves - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Broń i pancerz w Fear the Wolves Fear the Wolves poradnik, porady

W Fear the Wolves znajdziesz mnóstwo broni i rodzajów uzbrojenia. Krótko opisaliśmy każdą grupę, w tym karabiny czy snajperki.

Ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2018

Poradnik do Fear the Wolves nie obyłby się bez spisu broni. Poświęciliśmy trochę miejsca i czasu na opisanie dostępnego ekwipunku - oprócz pistoletów czy karabinów znajdziesz tu informacje dotyczące pożywienia (prowiantu) czy używek, które ułatwiają grę.

Pistolety

Pistolety zaliczają się do grupy broni pomocniczych, które posiadają zazwyczaj kilkanaście nabojów w magazynku. Z racji swojej wysokiej celności, najlepiej spisują się w walce na bliskim i średnim dystansie. Pistolety świetnie sprawdzają się na samym początku meczu, gdy każda broń daje przewagę nad nieuzbrojonym przeciwnikiem. W późniejszym etapie meczu z pistoletu korzysta się zazwyczaj w momencie, gdy w broni głównej skończyły Ci się naboje, a nie masz czasu na przeładowanie magazynka.

Strzelby

Z racji ogromnej siły rażenia, strzelby są najlepszą bronią do walki na bardzo bliskim dystansie. Świetnie spisują się przy plądrowaniu budynków ponieważ w takich miejscach przeciwnik będzie znajdował się tuż obok Ciebie, co umożliwi łatwą jego eliminację przy pomocy zaledwie jednego celnego strzału. Niestety, strzelby posiadają bardzo duży rozrzut pocisków przez co nie nadają się do walki na średnim i dalekim dystansie.

Karabiny maszynowe i szturmowe

Karabin maszynowy lub szturmowy powinien być główną bronią na wyposażeniu każdego Gracza. Co niezwykle istotne, karabiny maszynowe są skuteczne na każdym dystansie, a więc zaliczają się poniekąd do gatunku broni uniwersalnej. Niestety, tak ogromne możliwości wiążą się także z pewnymi ograniczeniami. Wszystkie karabiny maszynowe posiadają odrzut, który należy opanować, aby efektywnie z nich korzystać.

Broń snajperska

Miłośnikom walki z bardzo dalekiego dystansu, Fear the Wolves umożliwia korzystanie z broni snajperskiej. Broń ta posiada potężną siłę rażenia, ale za to wymaga manualnego ładowania naboju do komory po każdym wystrzale. Co więcej, korzystając z tej broni musisz brać pod uwagę aktualnie panujące anomalie pogodowe, jak np. wiatr. Jeżeli przeciwnik jest w ruchu, musisz także brać poprawkę na jego aktualną pozycję i np. strzelić nieco do przodu.

Granaty

Granaty przydają się w trakcie szturmowania budynków lub w trakcie walki o pozycję. W Fear the Wolves znajdziesz ich kilka rodzajów, jak np. granat dymny, gazowy, ogłuszający lub wybuchowy. Każdy z nich może przydać się w określonych sytuacji.

Broń biała

W grze Fear the Wolves nie zabrakło także broni białej, która może przydać się na początku rozgrywki. Zawsze lepiej jest dysponować np. siekierą niż wyłącznie gołymi rękoma. W trakcie meczu nie będziesz mieć za wiele okazji do korzystania z tej broni.

Gadżety

W grze Fear the Wolves, Gracz ma możliwość doboru dodatkowych modyfikacji do poszczególnych karabinów i pistoletów, takich jak: celowniki, dodatkowe magazynki i uchwyty - Broń i pancerz w Fear the Wolves - Fear the Wolves - poradnik do gry

W grze Fear the Wolves, Gracz ma możliwość doboru dodatkowych modyfikacji do poszczególnych karabinów i pistoletów, takich jak: celowniki, dodatkowe magazynki i uchwyty. Każde dodatkowe udogodnienie zwiększa precyzję broni i pozwala na skuteczniejsze jej wykorzystywanie. Standardowy celownik dostępny w broni nie jest na tyle dokładny, aby można było uzyskiwać zadowalające rezultaty dlatego też bardzo ważne jest, aby odpowiednio przystosować broń do walki z przeciwnikiem. Co więcej, dodatkowe uchwyty w korzystny sposób wpływają na opanowanie odrzutu broni.

Pancerz

Dodatkowe opancerzenie jest niezwykle istotną sprawą w grze Fear the Wolves ponieważ wpływa na odporność Twojego Bohatera. Nawet zwykły lekki pancerz i kask mogą przyczynić się do wygrania pojedynku z innym Graczem. W grze Fear the Wolves dodatkowe uzbrojenie zostało podzielone ze względu na poziomy. Wyróżnia się następująca jakość przedmiotów:

  • Jakość I - najsłabszy rodzaj uzbrojenia. Pancerz gwarantuje minimalną ochronę przeciwko bezpośrednim obrażeniom lub radiacji.
  • Jakość II - lepsza jakość uzbrojenia. Pancerz gwarantuje średnią ochronę przeciwko bezpośrednim obrażeniom lub radiacji.
  • Jakość III - najlepsza możliwa jakość uzbrojenia. Pancerz gwarantuje maksymalną ochronę przeciwko bezpośrednim obrażeniom lub radiacji.

Na samym początku meczu zazwyczaj znajduje się przedmioty najsłabszej jakości, a tych lepszych należy szukać przeważnie w okolicach placówek militarnych. Pancerz można podzielić także ze względu na rodzaj.

Ochrona przeciwko bezpośrednim obrażeniom

Ubierając się w lekki pancerz, jak np. Biker Helmet lub Light Pants zwiększasz swoje szanse na przeżycie. Pancerz redukuje obrażenia, które będzie otrzymywać Twoja postać od ataków wręcz, strzałów z pistoletów, a nawet chroni go przed obrażeniami od eksplozji.

Ochrona przeciwko radiacji

Poza przedmiotami zapewniającymi ochronę przed bezpośrednimi obrażeniami, w grze Fear the Wolves występują także specjalne przedmioty, które chronią Twojego Bohatera przed szkodliwym wpływem radiacji, jak np. Kombinezon Hazmat, Oxygen Tank MK1 lub Civil Respirator MK1.