Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Fear the Wolves - poradnik do gry

Fear the Wolves - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Porady na start Fear the Wolves Fear the Wolves poradnik, porady

Poniżej znajdziesz garść porad ogólnych, które mogą przydać się w trakcie rozgrywki w Fear the Wolves. Porady skierowane są szczególnie do nowych Graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami typu Battle Royale. Fear the Wolves, choć opiera się na dobrze znanym pomyśle, wyróżnia się kilkoma szczególnymi cechami, takimi jak chociażby anomalie czy przeciwnicy sterowani przez komputer (wilki i mutanty) czy pogodą wpływającą na grę.

Zbieraj i sprawdzaj wszystko, co spotkasz na swojej drodze

W trakcie walki o przetrwanie może przydać się dosłownie wszystko dlatego też postaraj się zbierać wszystkie napotkane przedmioty i gorszy ekwipunek od razu zamieniaj na lepszy. Dotyczy to szczególnie broni, która jest niezwykle ważna w każdej grze survivalowej.

Wsłuchuj się w otoczenie

Kroki przeciwnika są bardzo dobrze słyszalne, nawet gdy jesteś zamknięty w budynku, a ktoś biega po jego zewnętrznej stronie. Dlatego tak ważne jest, aby wsłuchiwać się w otoczenie i nauczyć się rozpoznawać poszczególne dźwięki.

Dobór uzbrojenia

Ilość miejsc na broń i pancerz jest ograniczona dlatego też staraj się odpowiednio dobierać bronie, których będziesz używać. Przykładowo, możesz zdecydować się na jedną broń szybkostrzelną, strzelbę do walki w bliskim kontakcie i pistolet.

Wybierz odpowiednie miejsce do lądowania

Staraj się nie lądować w środku lasu, na łące lub na otwartym terenie. Zapewne nie znajdziesz tam niczego interesującego, a tym bardziej przydatnego. Zawsze staraj się lądować w pobliżu budynków mieszkalnych, szop, garażów lub innych terenów zabudowanych.

Gdy zostałeś ranny, schowaj się i poczekaj

Gdy Twój Bohater otrzymał nieco obrażeń możesz spróbować zaczaić się w jakimś bezpiecznym miejscu i poczekać. Wraz z upływem czasu, Twój Bohater będzie odzyskiwał utracone punkty zdrowia.

Uważnie dobieraj przeciwników

Aby przetrwać w Fear the Wolves musisz atakować z głową. Jeżeli nie masz przewagi nad przeciwnikiem - nie atakuj. Unikając walki zwiększasz swoje szanse na przetrwanie i zyskujesz nieco czasu na zdobycie potrzebnego uzbrojenia. Pamiętaj, że mecz nie wygrywa ten, który zdobył najwięcej zabójstw tylko ten, który przetrwał do samego końca.

Zbieraj medykamenty, pożywienie i używki

Wszelkie medykamenty, pożywienie i używki będą niezwykle przydatne w trakcie rozgrywki ponieważ są w stanie utrzymać Twojego bohatera przy zdrowiu i w dobrej kondycji fizycznej.

Zwracaj uwagę na mapę

Naucz się czytać mapę. Znajdziesz na niej wiele znaczników, które informują np. o aktualnie trwających anomaliach pogodowych.

Unikaj anomalii pogodowych

W trakcie eksploracji mapy w Fear the Wolves nie raz natkniesz się na anomalie pogodowe, jak np. burze lub mgły. Niektóre z nich jedynie ograniczają widoczność Gracza, ale inne mogą być śmiertelnie niebezpieczne i wyrządzaj spore obrażenia. Zawsze staraj się unikać kontaktu z obszarem objętym anomalią, a jeśli omyłkowo znajdziesz się w jego obszarze, natychmiast się ewakuuj.

Uważaj na przeciwników AI

W trakcie gry możesz zostać zaatakowany przez wilki lub zombie. Walka z nimi nie powinna przysporzyć Ci wielu kłopotów, ale jeśli je zignorujesz, możesz szybko zakończyć swój udział w rozgrywce. Pamiętaj, aby w trakcie walki z nimi nie pozostawać na otwartym terenie ponieważ przeciwnik może wykorzystać ten moment i zlikwidować Twojego Bohatera.

Zwracaj uwagę na drzwi

Zanim wejdziesz do budynku sprawdź, czy drzwi są otwarte. Jeśli tak, ktoś może przebywać w środku lub splądrował przed Tobą dany obiekt. Nie warto tracić czasu na ponowne jego przeszukiwanie. Jeśli wchodzisz lub wychodzisz z jakiegoś budynku, zawsze zamykaj za sobą drzwi.

Zawsze sprawdzaj budynek zanim zaczniesz zbierać przedmioty

Zanim zaczniesz zbierać fanty, rozejrzyj się dobrze po pomieszczeniu lub przyległych do niego pokojach. Popularną techniką w tego typu grach jest zaczajenie się obok pomieszczenia z wartościowym łupem i czekanie, aż któryś z Graczy połknie haczyk, aby wpakować mu kilka naboi w plecy.

Używanie pojazdów

Pojazdy umożliwiają szybkie przemieszczanie się w terenie, ale niestety robią dużo hałasu i przyciągają uwagę pozostałych Graczy. Staraj się używać ich mądrze.