Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Logistyka | Zbrojenia w Hearts of Iron IV poradnik Hearts of Iron IV

Logistyka

Wszelka produkcja odbija się jednocześnie na sprawnej logistyce. W zależności od zapotrzebowania na określone wyposażenie część z niego trafi do magazynu i będzie tam składowana. Pozostałe wyposażenie przeznaczone będzie do modernizacji jednostek lub uzupełnień.

Ikona

Nazwa

Komentarz

Uzupełnienia - Logistyka | Zbrojenia w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Uzupełnienia

Za każdym razem kiedy wojska uczestniczą w konflikcie lub dokonujesz zmiany w szablonie, każda istniejąca dywizja musi zyskać wyposażenie potrzebne do uzupełnień. Oczywiście przy zmianie szablonu ma to znaczenie jeśli powiększasz liczbę batalionów w dywizji. W chwili gdy redukujesz ich liczbę, automatycznie zyskujesz większą liczbę poborowych, a niewykorzystane wyposażenie ląduje w magazynie.

Magazyn - Logistyka | Zbrojenia w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Magazyn

Wyposażenie, które tworzysz po zaspokojeniu bieżących potrzeb trafi do magazynu. Dzięki temu gdy będziesz chciał wystawić dywizję, która bezie z niego korzystać to natychmiastowo jej zapotrzebowanie na wyposażenie zostanie zaspokojone. Warto czasami składować pewne ilości podstawowego wyposażenia takiego jak karabiny czy sprzęt pomocniczy żeby znacznie przyśpieszyć wystawianie jednostek w kryzysowych sytuacjach.

Modernizacja - Logistyka | Zbrojenia w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Modernizacja

Jeśli za pośrednictwem szablonu nie zwiększysz liczby dywizji ale opracowałeś lepsze modele czołgów lub pojazdów i chcesz żeby armia je wykorzystywała to produkcja trafi na potrzeby modernizacji. Oczywiście jeśli będziesz chciał tworzyć nowe jednostki to możesz wyznaczyć odpowiedni priorytet dla uzupełnień i modernizacja będzie przebiegała znacznie później.

Stan wyprodukowanego sprzętu najlepiej sprawdzaj za pośrednictwem panelu logistyki. W pierwszym kontakcie może wydawać się lekko skomplikowany, ale w rzeczywistości jest bardzo pomocny.

Na powyższym obrazku zostały oznaczone poszczególne elementy panelu logistyki - Logistyka | Zbrojenia w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Na powyższym obrazku zostały oznaczone poszczególne elementy panelu logistyki. Wyjaśnienie wszystkich obiektów znajdziesz poniżej. Pamiętaj, żeby często zaglądać do panelu logistycznego. Pomoże ci wykorzystać resztki przestarzałego wyposażenia i ochroni cię przed jego masową nadprodukcją.

1. Wydajność produkcji

Jest to ten samo modyfikator z którym spotkaliśmy się w panelu produkcji. Za pośrednictwem żółtego paska postępu jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka określić czy wszystkie linie produkcyjne są otwarte wystarczająco długo żeby osiągnąć maksymalną wydajność. Jest to bardzo istotna informacja z punktu widzenia zarządzania mocą przerobową fabryk. Jeśli linia montażowa nie pracuje wystarczająco długo to ciężko jest ocenić czy potrzeba dodatkowych fabryk dla linii. Zawsze sprawdź czy pasek jest wypełniony zanim dokonasz reorganizacji linii.

2. Produkcja

Wskazany element panelu wykazuje ile sztuk danego produktu jest wytwarzane w skali dnia. W panelu produkcyjnym przyjmowane są różne wartości przez co ciężko ostatecznie oszacować jakie ilości wyposażania będą dostępne dla wojska na przestrzeni dnia. Dzienne rozliczanie ma szczególne znaczenie podczas planowania inwazji gdy ustawiasz wojska na pozycjach ale musisz czekać na uzupełnienie zapasów.

3. Dystrybucja wyposażenia

Powyższa wartość wskazuje jaka ilość wniosków o wydanie zaopatrzenia jest realizowana w skali dnia. Ma to szczególny wymiar, ponieważ dzięki temu jesteś w stanie określić jak działa infrastuktura w kraju. Jeśli posiadasz kilka linii montażowych jednego produktu i wykorzystujesz dużą moc przerobową, a dystrybucja wyposażenia przekracza skazaną wartość, to znaczy że zapasy są dobrze przerzucane między prowincjami.

4. Bilans

Oczywiście tam gdzie dysponujemy wartością dodatnią i utratą zaopatrzenia musi znaleźć się ostateczny bilans. Na jego podstawie jesteś w stanie stwierdzić po jakim czasie okaże się , że spadnie realizacja wniosków o zaopatrzenie albo kiedy produkcja osiągnęła limit przekraczający zapotrzebowanie.

5. Stan magazynowy

Najważniejszy składnik panelu. Dzięki niemu jesteś w stanie na pierwszy rzut oka określić, czy wyposażenie które produkujesz trafia do jednostek czy wyprodukowałeś już na tyle dużo sprzętu, że musi być składowany. Wskazana wartość jest bardzo pomocna przy organizowaniu produkcji, a poza tym jest to jedyne miejsce gdzie możesz sprawdzić, czy wystawiając 10 tysięczną armie będziesz musiał czekać na karabiny czy wystarczy tylko odczekać czas niezbędny dla szkolenia żołnierzy.