Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

SOMA - poradnik do gry

SOMA - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Zagadki i łamigłówki SOMA SOMA poradnik solucja

15 - Na zewnątrz stacji Omicron

Coś nie przelewa im się z tym prądem... - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Zagadki i łamigłówki SOMA - SOMA - poradnik do gry
Coś nie przelewa im się z tym prądem...

Po rozpoczęciu misji, dojdź do wielkiej bramy, która jest jednak nieaktywna - brakuje zasilania. Zlokalizuj ciągnące się nad głową linie wysokiego napięcia - musisz iść wzdłuż nich, aż dotrzesz do kolejnego budynku. Wdrap się po drabinie na górę, gdzie znajdziesz terminal do Omnitroola, który... nie działa. Trzeba będzie przywrócić zasilanie ręcznie. Zlokalizuj klapkę, położoną na prawo od drabiny - nad nią widnieje napis "Manual Override". Zerwij ją, a następnie wykonaj te czynności:

  • Wciśnij czerwony guzik w skrzynce "Manual Override"
  • Przekręć dwa zawory znajdujące się na prawo od skrzynki
  • Przerzuć dźwignię znajdującą się na prawo od zaworów
  • Przerzuć dźwignię znajdującą się w skrzynce "Manual Override"

Odczekaj chwilę i wdrap się po drabinie na górę. Wsadź Omnitool do gniazda przy komputerze, by wywołać Catherine. Wykorzystaj czas, by zbadać kilka rzeczy w tym pomieszczeniu. W pierwszej kolejności wykonaj transfer danych na zwłokach przy komputerze. Tuż obok znajduje się narośl do zregenerowania zdrowia. Wdrap się także po drabinie na górze, gdzie znajdziesz kolejny przedmiot, notatka.

Wreszcie możesz podłączyć Omnitool i pogadać z Catherine. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Zagadki i łamigłówki SOMA - SOMA - poradnik do gry
Wreszcie możesz podłączyć Omnitool i pogadać z Catherine.

Wróć teraz na poziom, na którym został Omnitool i zbliż się do skrzynki z bezpiecznikami, na lewo od komputera. Musisz doprowadzić zasilanie z lewego górnego rogu skrzynki, do prawego dolnego. By to uczynić trzeba wykorzystać określoną ilość przełączników - gdy uruchomionych zostanie za dużo, system się zresetuje.

Schemat przełączników. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Zagadki i łamigłówki SOMA - SOMA - poradnik do gry
Schemat przełączników.

Dla ułatwienia tej zagadki, na powyższym obrazku zobaczyć możesz przełączniki ponumerowane od 1 do 16. By rozwiązać łamigłówkę, przełącz: 1, 2, 5, 6, 9, 13, 14, 15 i 16. Gdy przełączysz je w ten sposób, przywrócisz zasilanie.

Nagrania audio zawsze oferują ciekawe informacje. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Zagadki i łamigłówki SOMA - SOMA - poradnik do gry
Nagrania audio zawsze oferują ciekawe informacje.

Gdy prąd już wrócił, odblokowało się także kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest terminal, zlokalizowany zaraz na prawo od Omnitoola. Możesz przesłuchać tu plik z nagraniem i przejrzeć zdjęcia związane ze stacją Omicron. Gdy to zrobisz, odwróć się o 180 stopni i podejdź do drugiego terminala.

Kod, który należy użyć, by ściągnąć kwarantannę. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Zagadki i łamigłówki SOMA - SOMA - poradnik do gry
Kod, który należy użyć, by ściągnąć kwarantannę.

Gdy do niego podejdziesz, zwróć szczególną uwagę na ostatnią opcję - "UbVZrmsP". Kliknij na to, a następnie zanotuj wyświetlony kilkadziesiąt razy na ekranie ciąg cyfr - 1050. Przyda się to za moment. Odejdź od terminala i wróć do tego, w którym był plik audio.

Wklep kod do terminala. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Zagadki i łamigłówki SOMA - SOMA - poradnik do gry
Wklep kod do terminala.

Wybierz opcję "Omicron", a następnie kliknij na napis "Quarantined". Wklep znaleziony wcześniej kod (1050), a następnie potwierdź go wciskając "OK". Kwarantanna zostanie zdjęta, przez co olbrzymie drzwi do stacji Omicron będą teraz otwarte.