Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

SOMA - poradnik do gry

SOMA - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA SOMA poradnik solucja

15 - Na zewnątrz stacji Omicron

Przywrócić zasilanie

Wykonaj transfer danych na zwłokach na początku etapu. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Wykonaj transfer danych na zwłokach na początku etapu.

Znów znajdziesz się na zewnątrz, w oceanie. Gdy tylko odzyskasz kontrolę, wykonaj transfer danych na zwłokach, które leżą przy tobie. Następnie, jak w przypadku każdego oceanicznego poziomu, idź po prostu przed siebie, wzdłuż ścieżki.

Jak zwykle, brakuje zasilania... - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Jak zwykle, brakuje zasilania...

Niedługo dojdziesz do wejścia do stacji Omicron - które, jak nietrudno się domyślić, jest zablokowane, z uwagi na brak zasilania. Przy wejściu znajdują się także zwłoki, na których wykonać możesz kolejny transfer danych. Popatrz teraz w górę i zlokalizuj linie wysokiego napięcia - musisz iść wzdłuż nich, aż dotrzesz do kolejnego budynku.

Coś nie przelewa im się z tym prądem... - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Coś nie przelewa im się z tym prądem...

Wdrap się po drabinie na górę, gdzie znajdziesz terminal do Omnitroola, który... nie działa. Trzeba będzie przywrócić zasilanie ręcznie. Zlokalizuj klapkę, położoną na prawo od drabiny - nad nią widnieje napis "Manual Override". Zerwij ją, a następnie wykonaj te czynności:

  • Wciśnij czerwony guzik w skrzynce "Manual Override"
  • Przekręć dwa zawory znajdujące się na prawo od skrzynki
  • Przerzuć dźwignię znajdującą się na prawo od zaworów
  • Przerzuć dźwignię znajdującą się w skrzynce "Manual Override"

Odczekaj chwilę i wdrap się po drabinie na górę. Wsadź Omnitool do gniazda przy komputerze, by wywołać Catherine. Wykorzystaj czas, by zbadać kilka rzeczy w tym pomieszczeniu. W pierwszej kolejności wykonaj transfer danych na zwłokach przy komputerze. Tuż obok znajduje się narośl do zregenerowania zdrowia. Wdrap się także po drabinie na górze, gdzie znajdziesz kolejny przedmiot, notatka.

Wreszcie możesz podłączyć Omnitool i pogadać z Catherine. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Wreszcie możesz podłączyć Omnitool i pogadać z Catherine.

Wróć teraz na poziom, na którym został Omnitool i zbliż się do skrzynki z bezpiecznikami, na lewo od komputera. Musisz doprowadzić zasilanie z lewego górnego rogu skrzynki, do prawego dolnego. By to uczynić trzeba wykorzystać określoną ilość przełączników - gdy uruchomionych zostanie za dużo, system się zresetuje.

Schemat przełączników. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Schemat przełączników.

Dla ułatwienia tej zagadki, na powyższym obrazku zobaczyć możesz przełączniki ponumerowane od 1 do 16. By rozwiązać łamigłówkę, przełącz: 1, 2, 5, 6, 9, 13, 14, 15 i 16. Gdy przełączysz je w ten sposób, przywrócisz zasilanie.

Nagrania audio zawsze oferują ciekawe informacje. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Nagrania audio zawsze oferują ciekawe informacje.

Gdy prąd już wrócił, odblokowało się także kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest terminal, zlokalizowany zaraz na prawo od Omnitoola. Możesz przesłuchać tu plik z nagraniem i przejrzeć zdjęcia związane ze stacją Omicron. Gdy to zrobisz, odwróć się o 180 stopni i podejdź do drugiego terminala.

Kod, który należy użyć, by ściągnąć kwarantannę. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Kod, który należy użyć, by ściągnąć kwarantannę.

Gdy do niego podejdziesz, zwróć szczególną uwagę na ostatnią opcję - "UbVZrmsP". Kliknij na to, a następnie zanotuj wyświetlony kilkadziesiąt razy na ekranie ciąg cyfr - 1050. Przyda się to za moment. Odejdź od terminala i wróć do tego, w którym był plik audio.

Wklep kod do terminala. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Wklep kod do terminala.

Wybierz opcję "Omicron", a następnie kliknij na napis "Quarantined". Wklep znaleziony wcześniej kod (1050), a następnie potwierdź go wciskając "OK". Kwarantanna zostanie zdjęta, przez co olbrzymie drzwi do stacji Omicron będą teraz otwarte.

A tu dość specyficzna mapa. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
A tu dość specyficzna mapa.

Zabierz Omnitool, zejdź po drabinie na niższy poziom i przy pomocy narzędzia otwórz wyjście. Zejdź na ziemię, aktywuj transfer danych na zwłokach, które są obok drabiny i udaj się do bramy. Naciśnij guzik po prawej stronie od wejścia, a następnie wejdź do środka. Wewnątrz znajdziesz mapę, leżącą na meblu.

Kładka prowadząca do tylnego wejścia do stacji Omicron. - 15 - Na zewnątrz stacji Omicron | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Kładka prowadząca do tylnego wejścia do stacji Omicron.

Wykorzystaj Omnitool, by aktywować terminal. Maszyny jednak ponownie ulegną awarii. Otwórz ponownie bramę i wyjdź na zewnątrz, a następnie trzymaj się lewej strony, aż zejdziesz kawałek niżej i dotrzesz do metalowej kładki. Przejdź po niej, skręć w lewo, a następnie idź dalej przed siebie. Po lewej stronie będzie drabina, po której dojdziesz do "tylnego" wejścia do stacji Omicron. Otwórz drzwi i wykorzystaj Omnitool, by odciągnąć wodę.