SOMA: Stacja Delta Znajdźki
Aktualizacja:
10 - Stacja Delta

Po rozpoczęciu etapu, wyjdź z wraku łodzi, a następnie skieruj się w stronę małej, zielonej budowli na wprost. W środku znajdziesz zwłoki, na których wykonać możesz transfer danych, a zaraz nad nimi narośl, z którą wejść można w interakcje. Gdy wykonasz obie czynności, podnieś leżący na ziemi tablet, z którego dowiesz się kilka interesujących rzeczy.
Gdy dotrzesz do anteny komunikacyjnej, zanim aktywujesz panel przed budynkiem, obok którego stoi antena, warto zajrzeć do wnętrza konstrukcji - podejdź do drzwi i otwórz je za pomocą panelu kontrolnego (tym razem obędzie się bez cięcia). Wewnątrz, na ścianach po obu stronach (na lewo i prawo od wejścia) znajdują się napisy z krwi, które można podejrzeć, a na biurku znajdziesz krótką notatkę.
Wewnątrz budynku z szyldem "Delta" jest monitor, na którym znajdziesz kilka ciekawych informacji związanych ze światem gry (szachy niestety nie działają :-( ). Gdy przeczytasz już wszystko, do przejrzenia jest jeszcze mapa znajdująca się bezpośrednio za komputerem, jak i schemat linii metra na prawo od twojej aktualnej pozycji.
- SOMA - poradnik do gry
- SOMA: Poradnik do gry
- SOMA: Znajdźki
- SOMA: Mieszkanie Znajdźki
- SOMA: Metro, Laboratorium Davida Munshi Znajdźki
- SOMA: Przebudzenie Znajdźki
- SOMA: Stacja Komunikacji Znajdźki
- SOMA: Głębia Oceanu Znajdźki
- SOMA: Stacja Kolejowa Znajdźki
- SOMA: Stacja Lambda Znajdźki
- SOMA: Stacja Delta Znajdźki
- SOMA: W drodze do stacji Theta Znajdźki
- SOMA: Stacja Theta Znajdźki
- SOMA: Laboratorium Theta Znajdźki
- SOMA: Na zewnątrz stacji Omicron Znajdźki
- SOMA: Stacja Omicron Znajdźki
- SOMA: W drodze do stacji Tau Znajdźki
- SOMA: Stacja Tau Znajdźki
- SOMA: Znajdźki
- SOMA: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
Właśnie sam to zauważyłem i pytałem o "walktrough" . Finalizując używanie tego czegoś zmienia rozgrywkę
Z tego co zrozumiałem z gry WAU to nazwa systemu sztucznej inteligencji mającego nadzorować (przynajmniej w założeniu) pracę Pathos II.Narośla to jakaś forma manifestacji tego systemu w otoczeniu. Znaczenie tych narośli nie jest sprecyzowane i chyba chodzi o to by samemu je odkryć. W pewnym momencie gry protagonista sam przyznaje, że nie wie co to, ale dzięki temu czuje się lepiej. Poza oczywistą funkcją regeneracji zdrowia, po użyciu takiej narośli czasem dezaktywuje się jakiś przełącznik którego mogliśmy użyć, lub pojawia się jakieś zagrożenie. Dlatego zamiast pchać od razu łapę radzę najpierw się przyjrzeć i zastanowić.
Tak jak podane zostało wyżej - w momencie "podpięcia" się do WAU (narośli) bohater regeneruje do pełna zdrowie. Save pointy są porozrzucane po etapach, a zapisanie stanu gry sygnalizowane jest migającą ikonką mózgu, która na kilka sekund pojawia się w prawym dolnym rogu.
Można też zapisać grę samemu, wciskając ESC i wybierając "save & exit" (coś a'la Diablo 2) - na ile to jest skuteczne to nie powiem, bo jedyna moja próba zapisania gry w ten sposób zakończyła się uszkodzeniem stanu gry. :P
@mtp
Z rozdziału "O poradniku":
Wiem, że nazywane przeze mnie "narośle" mają oficjalną nazwę w grze - WAU. Nazwałem je naroślami, gdyż gracz poznaje oficjalny termin dopiero daleko w grze, a twory te przypominają właśnie narośl.
Kilka razy w tekście padło stwierdzenie, że bohater regeneruje zdrowie - chodziło mi oczywiście o to, że widoczność wraca do normy. By zregenerować kompletnie zdrowie, trzeba znaleźć WAU i się do niego "podpiąć".
Czym jest ta narośl , save point czy jakiś walktrough point że tak powiem
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
