Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

SOMA - poradnik do gry

SOMA - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA SOMA poradnik solucja

10 - Stacja Delta

Antena komunikacyjna

Robocik na ratunek. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Robocik na ratunek.

Gdy odzyskasz kontrolę nad postacią, spróbuj otworzyć właz, przez który bohater dostał się do łodzi. Nie uda ci się to, jednak po krótkiej chwili z opresji wybawi cię twój stary znajomy robocik. Wdrap się przez otwarte przejście, by znaleźć się ponownie na wolnej przestrzeni.

Kolejna drabina... - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Kolejna drabina...

Twoim zadaniem jest dostać się do stacji Theta. Z miejsca, w którym rozpoczynasz możesz iść jedynie na wprost, w stronę pobliskiej budowli z zielonym światłem na szczycie - wszędzie indziej czeka cię przepaść. Udaj się tam czym prędzej, a następnie wdrap się po drabinie na górę, by dostać się do właściwej części budynku.

Mapa stacji Delta. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Mapa stacji Delta.

W środku znajdziesz zwłoki, na których wykonać możesz transfer danych, a zaraz nad nimi narośl, z którą wejść można w interakcje. Gdy wykonasz obie czynności, podnieś leżący na ziemi tablet, z którego dowiesz się kilka interesujących rzeczy. Odłóż go na miejsce, odwróć się o 180 stopni i przeciągnij dźwignię, znajdującą się tuż obok czerwonej lampki. Wysunie się ekran, z którego podejrzeć możesz mapę okolicy, z zaznaczonymi wszystkimi budowlami. Zapamiętaj jej układ, bądź popatrz na obrazek powyżej - znacznie ułatwi ci ona manewrowanie.

A oto i owy Control Room. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
A oto i owy Control Room.

Zeskocz z drabiny na dół, obróć się o 180 stopni i idź na wprost, w stronę świateł. Wkrótce dotrzesz do sporego obiektu, z torami kolejowymi ciągnącymi się dookoła - idź w prawą stronę, podążając wzdłuż torów, aż dotrzesz do budynki z napisem "Control Room (2 na mapie na początku rozdziału)". W pobliżu kręci się nawiedzony robot, jednak jest on niegroźny - zignoruj go na razie. Zbliż się do wejścia do wspomnianego budynku, kliknij na drzwiach i poczekaj, aż twój robot przyjaciel się z nimi rozprawi.

Nie zapomnij o transferze danych. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Nie zapomnij o transferze danych.

Wewnątrz znajdziesz zwłoki do transferu danych, oraz czerwony przycisk - naciśnij go i wysłuchaj ostatnich chwil życia nieszczęśnika. Wyjdź teraz z budynku, skręć w lewo od wyjścia i udaj się na wprost, aż dotrzesz do anteny komunikacyjnej (Comm. Antenna - 3 na mapie na początku rozdziału). Jeśli nie możesz znaleźć drogi, warto zaglądnąć do mapki z początku tego rozdziału - z nią bardzo łatwo trafisz do celu.

Notatka o dość złowrogim przekazie. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Notatka o dość złowrogim przekazie.

Zanim aktywujesz panel przed budynkiem, obok którego stoi antena, warto zajrzeć do wnętrza konstrukcji - podejdź do drzwi i otwórz je za pomocą panelu kontrolnego (tym razem obędzie się bez cięcia). Wewnątrz, na ścianach po obu stronach (na lewo i prawo od wejścia) znajdują się napisy z krwi, które można podejrzeć, a na biurku znajdziesz krótką notatkę. Gdy przejrzysz wspomniane przedmioty, wyjdź z budynku i zbliż się do panelu kontrolnego anteny, który znajduje się na prawo od wyjścia.

Wezwać Zeppelina

A na wprost kolejny panel kontrolny. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
A na wprost kolejny panel kontrolny.

Aktywuj panel za pomocą przycisku w prawym górnym rogu. Musisz teraz odpowiednio skalibrować antenę, by nadawała się do wezwania Zeppelina, czyli twojego środku transportu. Za pomocą strzałek na panelu ustaw sygnał tak, by zachodził na żółtą kreskę, a kanał ustaw na 5. Dzięki temu nawiążesz połączenie ze stacją Theta.

Wezwij Zeppelina. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Wezwij Zeppelina.

Odejdź teraz od panelu, odwróć się o 180 stopni i idź przed siebie, aż dojdziesz do kolejnego kompleksu budynków. Znajduje się tutaj kolejny panel kontrolny (4 na mapie na początku rozdziału) - zbliż się do niego i aktywuj, wciskając odpowiedni przycisk na panelu. Wybierz przycisk "Zeppelins", a następnie wciśnij "Echo" i "Request Transport" przy "Zeppelin - 049". Po kilku chwilach w najbliższej okolicy zjawi się twój środek transportu.

Centrum dowodzenia stacji Delta. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Centrum dowodzenia stacji Delta.

Zanim jednak do niego wsiądziesz, możesz przesłuchać pliki nagrań w panelu, przy którym właśnie jesteś (zakładka "Radio"). Odejdź teraz od panelu, odwróć się w lewo i zbliż do budynku, nad którym widnieje napis "Delta" (5 na mapie na początku rozdziału). Drzwi są zablokowane, jednak problem szybko rozwiąże twój przyjaciel. Wejdź do środka, wejdź w interakcję z narosłą znajdującą się na wprost od wejścia, a następnie wciśnij przycisk, który znajduje się na prawo od niej.

Szachy niestety nie działają. :( - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Szachy niestety nie działają. :(

Aktywuje to monitor, na którym znajdziesz kilka ciekawych informacji związanych ze światem gry (szachy niestety nie działają :-( ). Gdy przeczytasz już wszystko, do przejrzenia jest jeszcze mapa znajdująca się bezpośrednio za komputerem, jak i schemat linii metra na prawo od twojej aktualnej pozycji. Drzwi w pomieszczeniu prowadzą do toalety, w której nie możesz nic zrobić, dlatego udaj się teraz na zewnątrz.

A oto i Zeppelin. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
A oto i Zeppelin.

W okolicy wylądować powinien już Zeppelin - udaj się do niego i wsadź Omnitool do gniazda, by aktywować narzędzie. Dowiesz się, że brakuje ci Tool Chipa, który uległ uszkodzeniu podczas ostatniej kraksy. Gdy zakończysz dyskusję z Catherine, odwróć się w lewo i zbierz broń ze skrzynki, która właśnie się otwarła.

Pierwsze polowanie

Gracz musi dokonać ciężkiego wyboru i ustrzelić któregoś robota. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Gracz musi dokonać ciężkiego wyboru i ustrzelić któregoś robota.

Twoim zadaniem jest ubicie robota, z którego wyciągnąć możesz Tool Chip. Udaj się do miejsca, w którym krąży nawiedzony, neutralnie nastawiony do ciebie robot i poczęstuj go kilka razy strzałem z broni - broń stanie się aktywna, gdy wymierzysz w robota z niewielkiej odległości. Po trzech strzałach robot padnie na ziemię.

Pociągnij za dźwignię, by wyruszyć w podróż. - 10 - Stacja Delta | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Pociągnij za dźwignię, by wyruszyć w podróż.

Podbiegnij do niego, wyciągnij Tool Chip i udaj się z powrotem do Zeppelina, by umieścić go w Omnitoolu. Po krótkiej rozmowie Catherine poprosi cię o naciśnięcie przycisków kontrolnych. Przeciągnij dźwignię znajdującą się na prawo od wizerunku kobiety, a następnie naciśnij żółty przycisk poniżej. Po chwili Zeppelin ruszy, a ty ponownie zmienisz lokalizację.