Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

SOMA - poradnik do gry

SOMA - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA SOMA poradnik solucja

05 - Głębia Oceanu

Nowe środowisko

Bohater znajduje się pod wodą, a wciąga się jakby miał na plecach słonia... - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Bohater znajduje się pod wodą, a wciąga się jakby miał na plecach słonia...

Po przebudzeniu w wodzie dostrzeżesz, że możesz się w niej swobodnie poruszać - bohater może teraz oddychać pod wodą. Aktywowana zostanie także latarka, którą można teraz używać - mimo faktu, że gra nie poinformuje cię o tym w żaden sposób. Na tym etapie nie przyda ci się ona za bardzo, jednak jest to bardzo użyteczne narzędzie w dalszej części rozgrywki. Gdy oswoisz się z poruszaniem, wdrap się przez dziurę w kopule, wciskając nań klawisz interakcji.

Dno oceanu jest klimatyczne, acz bardzo liniowe. - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Dno oceanu jest klimatyczne, acz bardzo liniowe.

Mimo przebywania na dnie oceanu, jest to jedna z bardziej liniowych lokacji w grze - trzeba praktycznie cały czas podążać przed siebie. Tak też należy uczynić - idź na wprost, kierując się w stronę czerwonych świateł w oddali. To, że podążasz w odpowiednim kierunku sygnalizowane będzie zapalaniem się latarni co kilkanaście metrów. Zignoruj także pobliskie drzwi - nie da się ich otworzyć. Idź przed siebie, aż dojdziesz do specyficznego łuku - gdy tam dojdziesz, gra automatycznie zapisze stan.

Transfer danych - jedna z niewielu pobocznych aktywności podczas tego etapu. - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Transfer danych - jedna z niewielu pobocznych aktywności podczas tego etapu.

Kontynuując wędrówkę, dotrzesz wreszcie do miejsca, w którym możliwy jest transfer danych. Gdy go wykonasz, zejdź jeszcze kawałek niżej, miń latarnię, która zapali się gdy do niej podejdziesz, a wkrótce dojdziesz na bardziej otwarty teren.

Nowi wrogowie są ślepi jak kury, jednak słuch mają nietoperza. - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Nowi wrogowie są ślepi jak kury, jednak słuch mają nietoperza.

Tutaj musisz już zacząć uważać, gdyż pojawią się nowi przeciwnicy. Przeciwnicy ci emitują blade, czerwone światło w niewielkim dystansie przed sobą, a gdy cię zobaczą, czeka cię kilkanaście sekund ich "werbalnych zaczepek", po czym wróg zaatakuje. Ich największa wadą jest bardzo ograniczona widoczność - są oni w stanie dostrzec bohatera jedynie z bardzo niewielkiego dystansu, dlatego bardzo łatwo ich ominąć. Uważaj jednak na ich słuch - poruszanie się w innej pozycji niż "na kucaka", nawet w odległości kilkunastu metrów może zwrócić ich uwagę.

Nawet dobra kryjówka nic nie da, gdy bohater hałasuje podczas ruchu. - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Nawet dobra kryjówka nic nie da, gdy bohater hałasuje podczas ruchu.

Poczekaj, aż wróg się trochę oddali, a następnie skryj się za osłoną, którą zakryje cię przed jego wzrokiem, poczekaj, aż wróg odpłynie w drugą stronę, a następnie wypłyń zza osłony i udaj się w dalszą drogę.

Robot pomocnik

Robocik oświetlał będzie najbliższą okolicę. - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Robocik oświetlał będzie najbliższą okolicę.

Z oddali powinno być widać budynek z szyldem "Upsilon B". Na prawo od szyldu dostrzeżesz migające światełko - jest to przywalony kamieniami robot. Ściągnij z niego głazy, przeciągając je za pomocą klawisz interakcji, by oswobodzić biedaka - spokojnie, jest on pokojowo nastawiony. Robot będzie oświetlał okolicę, przez co znacznie łatwiej będzie ci się tutaj poruszać.

Walenie głową w mur nabiera nowego znaczenia... - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
"Walenie głową w mur" nabiera nowego znaczenia...

Kontynuując wędrówkę, dojdziesz do rozstaju dróg - jedna prowadzić będzie w lewo, druga w prawo. Zignoruj tą ciągnącą się w prawo, gdyż prowadzi ona i tak do tego samego celu co ta druga, lecz po drodze czeka cię konieczność ominięcia przeciwnika. Idź więc lewym przejściem, a następnie kontynuuj wędrówkę na wprost.

Skryj się za osłoną terenową i poczekaj, aż wróg się trochę oddali. - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Skryj się za osłoną terenową i poczekaj, aż wróg się trochę oddali.

Wkrótce dotrzesz do kolejnego przeciwnika patrolującego okolicę. Skryj się za fragmentem zatopionego okrętu (poznasz go po drabinie na jednej ze ścian), poczekaj aż wróg przepłynie na drugą stronę, a następnie szybko zza niej wypłyń i kontynuuj przed siebie.

Twój przyjaciel robot to więcej niż ruchoma latarka. - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Twój przyjaciel robot to więcej niż ruchoma latarka.

Twoja podwodna wędrówka powoli dobiega końca - przed tobą powinno znajdować się wejście z napisem "Shuttlestation Upsilon B". Podpłyń do niego i poczekaj kilkanaście sekund, aż twój przyjaciel robot otworzy śluzę. Pozostało ci jedynie podpłynąć do drzwi, otworzyć je za pomocą klawisza interakcji, wpłynąć do środka, a następnie zamknąć za sobą drzwi.

Czas pozbyć się tej wody... - 05 - Głębia Oceanu | Opis przejścia SOMA - SOMA - poradnik do gry
Czas pozbyć się tej wody...

Gdy będziesz w środku, podpłyń do panelu z napisem "Swipe Omnitool", i za pomocą klawisza interakcji wykorzystaj wspominane narzędzie, by odciągnąć z pomieszczenia wodę, co zakończy twoje podwodne eskapady i otworzy nowe przejście.