Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gra bramkarzem | Jak grać pojedynczym zawodnikiem w FIFA 16? poradnik FIFA 16

Gra bramkarzem

Podstawowe, kluczowe interwencje

Podstawą dobrej i wysoko ocenionej gry bramkarza, która może pomóc defensywie i całemu zespołowi w zachowaniu czystego konta są oczywiście skuteczne interwencje. Najprostszą paradę na boki bramki wykonamy, wciskając przycisk pressingu oraz wybierając kierunek, w którym chcemy się rzucić. Próbę wyjścia z bramki i zatrzymania akcji "sam na sam" wykonamy, wciskając przycisk szarży bramkarza, z kolei wciskając przycisk odbioru rzucimy się nadciągającemu przeciwnikowi pod nogi i wygarniemy piłkę przed oddaniem strzału. Z pozoru nie jest to zbyt wielka filozofia, ale w trakcie gry poszczególne zagrania mogą sprawić naprawdę sporo problemów.

Wielokrotnie w trakcie spotkań oglądaliśmy sytuacje, w których bramkarz udawał się w pole karne przeciwnika by odwrócić losy meczu w momencie, gdy drużyna przegrywa jedną bramką i ma stały fragment gry w postaci rzutu rożnego lub wolnego - takie sytuacje zdarzają się również i w FIF-ie 16 - Gra bramkarzem | Jak grać pojedynczym zawodnikiem w FIFA 16? - FIFA 16 - poradnik do gry

Wyjście bramkarza na rzut rożny lub wolny

Wielokrotnie w trakcie spotkań oglądaliśmy sytuacje, w których bramkarz udawał się w pole karne przeciwnika by odwrócić losy meczu w momencie, gdy drużyna przegrywa jedną bramką i ma stały fragment gry w postaci rzutu rożnego lub wolnego - takie sytuacje zdarzają się również i w FIF-ie 16. By przejść golkiperem na drugą stronę murawy, wciśnij modyfikator strzału finezyjnego, starając się jednocześnie wywalczyć najlepszą pozycję do walki o piłkę. W razie nieudanej akcji staraj się jak najszybciej wrócić w okolice własnej szesnastki - inaczej mecz może zakończyć się jeszcze gorszym wynikiem.

Pozycja na przedpolu bramkowym

Warto utrzymywać pozycję gotowości do interwencji w razie szybkiego ataku - to podstawa udanej interwencji oraz zapewnienie, że bramkarz trzyma rękę na pulsie w chwili ofensywy przeciwnika. Odpowiednie ustawienie bramkarza wskazuje znacznik w kształcie okręgu pojawiający się w momencie zagrożenia - warto stosować się do zaleceń gry ze względu na ocenę gry bramkarza oraz koncentracji na akcji przeciwnika i możliwości zainterweniowania w razie potrzeby.