Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozgrywka zawodnikiem z pola | Jak grać pojedynczym zawodnikiem w FIFA 16? poradnik FIFA 16

Rozgrywka zawodnikiem z pola

Kontrola pozycji

To, co określa naszą przydatność i efektywność na boisku, to ocena pojawiająca się przy nazwisku kontrolowanego zawodnika. Wpływa na nią wiele czynników, ale jednym z podstawowych jest umiejętność utrzymania i kontrolowania pozycji, na jakiej występuje nasz zawodnik. Miejsce, w okolicach którego aktualnie powinniśmy się znajdować, określane jest przez strzałki pojawiające się przy znaczniku - im więcej ich jest, tym dalej znajdujemy się od naszej właściwej pozycji, przez co nasz współczynnik punktowy i ocena występu sukcesywnie pomniejsza się o kolejne części dziesiąte. Cóż - warto więc po prostu pilnować swojej pozycji, bo w przeciwnym razie kolejne spotkanie możemy już zacząć na ławce rezerwowych.

Jednym z najbardziej istotnych sposobów na zdobycie bramki jest znalezienie dogodnej i umożliwiającej oddanie strzału pozycji po wykonaniu rzutu wolnego lub rożnego przez kolegę z drużyny - Rozgrywka zawodnikiem z pola | Jak grać pojedynczym zawodnikiem w FIFA 16? - FIFA 16 - poradnik do gry

Walka o główkę

Jednym z najbardziej istotnych sposobów na zdobycie bramki jest znalezienie dogodnej i umożliwiającej oddanie strzału pozycji po wykonaniu rzutu wolnego lub rożnego przez kolegę z drużyny. Przed wykonaniem stałego fragmentu gry musimy pozostawać w ciągłym ruchu bacząc na to, by przeciwnik nie zablokował nam wszystkich możliwych dróg umożliwiających wyjście na czystą pozycję - starajmy się wyprzedzać przeciwnika i blokować go swoim ciałem, pozbawiając możliwości pieczołowitego pokrycia naszego gracza.

Rozgrywanie piłki i finalizacja akcji

To, czym głównie zajmujemy się na boisku, zależy przede wszystkim od pozycji, na jakiej znajduje się zawodnik. Najwięcej punktów w przypadku napastnika dostajemy rzecz jasna za oddawane strzały oraz strzelane bramki - to w końcu obowiązek piłkarzy najbardziej wysuniętych do przodu, biorących na swoje barki konieczność strzelania bramek. Pomocnicy są doceniani z kolei za udane podania, a zważywszy na to, że wymieniają ich zdecydowanie najwięcej, warto zwracać uwagę przede wszystkim na ich celność, bowiem każda strata w sposób znaczący wpływa na nasz wynik. Podstawę do oceny obrońcy stanowią z kolei odbiory oraz udane przechwyty - należy jednak pamiętać o tym, że każdy niepotrzebny faul powoduje obniżenie oceny o kilka dziesiątych części noty.