Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zaawansowane zagrania obronne | Obrona w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Zaawansowane zagrania obronne

Wyprzedzanie przeciwników

W FIF-ie 16 wyprzedzenie rywala jest niezwykle trudne - wpływ mają na to przede wszystkim spore zmiany jeśli chodzi o grę obronną przeciwników. Nie da się ukryć, że to jednak jeden z kluczowych sposobów na powstrzymanie rywali i w głównej mierze polega on na kasowaniu ataków skrzydłami podczas pojedynków bark w bark. Dobrym sposobem na wybicie zawodnika z rytmu biegowego jest pociąganie go za koszulkę - robimy to wciskając klawisz odbioru, przez co spowalniamy przeciwnika i dajemy sobie szansę na mało inwazyjne przejęcie piłki. Z tego też powodu istotne jest, by na bokach obrony posiadać zawodników atletycznych i zwinnych.

W przypadku kłopotów z przerwaniem akcji warto skorzystać także z pomocy drugiego zawodnika - umożliwi to przede wszystkim zepchnięcie akcji ofensywnej do boku i osaczenie przeciwnika, który albo straci piłkę, albo też wybije ją na aut - Zaawansowane zagrania obronne | Obrona w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Pressing kolegi z drużyny

W przypadku kłopotów z przerwaniem akcji warto skorzystać także z pomocy drugiego zawodnika - umożliwi to przede wszystkim zepchnięcie akcji ofensywnej do boku i osaczenie przeciwnika, który albo straci piłkę, albo też wybije ją na aut. To bardzo skuteczne narzędzie, choć z drugiej strony odkrywa ono wolną przestrzeń i umożliwia swobodne poruszanie się jednemu z przeciwnikówBy poprosić o pomoc piłkarza z własnej drużyny, wciśnij i przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za pressing kolegi.

Blokowanie strzału w polu karnym

Blokowanie strzału w polu karnym za pomocą wślizgu to zagranie niezwykle trudne i obarczone sporym ryzykiem - jego niewłaściwe wykonanie to bowiem automatyczny rzut karny i duża szansa na to, że stracimy bardzo istotnego gola. Jeżeli mamy jeszcze szanse na zdziałalnie czegokolwiek, warto skorzystać z pomocy pressingu kolegi z drużyny albo kontrolować tempo, z jakim zawodnik wbiega w naszą szesnastkę - wówczas przeciwnicy bardzo często szukają innych rozwiązań, schodząc na skrzydło i odgrywając futbolówkę do innego gracza.

Pressing na połowie przeciwnika

Pressing na połowie przeciwnika to rozwiązanie użyteczne zwłaszcza wówczas, gdy musimy gonić wynik, a przeciwnicy spokojnie próbują rozplanować kolejny atak pozycyjny i umiejętnie rozgrywają piłkę pomiędzy obrońcami. Konieczne w takich sytuacjach staje się wysłanie większej ilości zawodników na drugą połowę i próba odbioru futbolówki jeszcze na połowie przeciwnika. Warto zwłaszcza naciskać bramkarzy, do których w takich sytuacjach piłka adresowana jest bardzo często - nierzadko bowiem obserwujemy bardzo niepewne wybicia lub też zyskujemy wrzut z autu po niedokładnym zagraniu ze strony golkipera. Rzecz jasna taka taktyka może sprokurować kontrę ze strony przeciwnika, no ale cóż - w takich wypadkach po prostu musimy zaryzykować.

Utrzymanie dyscypliny taktycznej

Dyscyplina taktyczna to w grze obronnej rzecz szalenie istotna - jeśli liczymy na dobry wynik, absolutnie musimy trzymać się uprzednio wybranych założeń dotyczących liczebności formacji oraz zachowań poszczególnych graczy. Jakiekolwiek próby rozerwania defensywy czy też postawienie na indywidualne krycie nie mają w FIF-ie sensu - taki sposób obrony sprawdza się zdecydowanie gorzej, aniżeli defensywa strefowa z możliwości podwojenia krycia poszczególnych zawodników