Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dośrodkowania | Podstawowe zagrania w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Dośrodkowania

Klasyczne dośrodkowanie górą

To najprostszy wariant dogrania piłki wewnątrz "szesnastki" - mamy bowiem do czynienia z prostym, uniwersalnym zagraniem, w którym naszym zadaniem jest rzecz jasna wybranie odpowiedniej siły, z jaką zostanie zagrana piłka, by trafiła na głowę adresata bądź też umożliwiła strzelenie efektownej bramki. By je wykonać, wciśnij klawisz wrzutki i wybierz kierunek, w którym ma zostać posłana piłka. Nie ma sensu także dośrodkowywanie piłki w momencie, gdy jesteśmy aktywnie naciskani przez przeciwnika - takie zagranie zazwyczaj ląduje na aucie bramkowym.

Nieco niższe dośrodkowanie umożliwia graczom skorzystanie z możliwości szybkiego wybiegu przed obrońców i skierowanie piłki do siatki za pomocą dynamicznego wejścia między defensorów - Dośrodkowania | Podstawowe zagrania w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Niskie dośrodkowanie

Nieco niższe dośrodkowanie umożliwia graczom skorzystanie z możliwości szybkiego wybiegu przed obrońców i skierowanie piłki do siatki za pomocą dynamicznego wejścia między defensorów. Takie zagranie umożliwia także wykonanie efektownego "szczupaka", po którym piłka zbijana jest w kierunku siatki z bardzo dużą mocą. Nie warto korzystać z tego typu dośrodkowania w przypadku dużej ilości przeciwników znajdujących się w polu karnym - szanse, iż piłka dotrze do adresata, są raczej niewielkie. Do jego wykonania konieczne staje się dwukrotne wciśnięcie klawisza wrzutki i wybranie kierunku, w którym ma zostać posłana futbolówka.

Dośrodkowanie po murawie

Dośrodkowanie po powierzchni boiska najlepiej sprawdza się w momencie, gdy wykonujemy kontrę, a szybkie, dynamiczne dogranie po ziemi ma szansę dotrzeć do wbiegającego w pole karne zawodnika. To także dobry sposób, by wprowadzić spore zamieszanie w szeregi defensywne rywala, próbując mocno wstrzelić piłkę i liczyć na to, że albo rywal strzeli samobója, albo któryś z graczy naszej drużyny dołoży nogę i pokona bramkarza dużyny przeciwnej. By je wykonać, trzykrotnie wciśnij klawisz wrzutki i wybierz kierunek, w którym zagrasz futbolówkę.