Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podania | Podstawowe zagrania w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Podania

Bez krótkiego podania trudno wyobrazić sobie skonstruowanie jakiejkolwiek akcji - co więcej, to podstawa praktycznie każdej podjętej przez nas decyzji na boisku - Podania | Podstawowe zagrania w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Krótkie podanie po ziemi

Bez krótkiego podania trudno wyobrazić sobie skonstruowanie jakiejkolwiek akcji - co więcej, to podstawa praktycznie każdej podjętej przez nas decyzji na boisku. By je wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny na krótkie podanie i wybierz kierunek, w którym ma zostać posłane. Podania wykonuj precyzyjnie i z odpowiednią siłą - zbyt mocne zagranie może spowodować problemy z przyjęciem i niespodziewaną utratę piłki, co może otworzyć drogę do kontry ze strony przeciwnika.

Długie podanie po ziemi

Z długiego podania po ziemi warto korzystać zwłaszcza przy rozgrywaniu piłki w defensywie, gdy chcemy szybko przenieść ciężar rozgrywania akcji na drugą stronę. By posłać podanie na dłuższą odległość, wciśnij klawisz odpowiedzialny za krótkie podanie i wybierz kierunek, w którym ma zmierzać piłka. Pamiętaj jednak o tym, by nie zagrywać piłki do zawodnika, wokół którego kręcą się przeciwnicy - futbolówka zazwyczaj leci kilka sekund, podczas których rywal może przechwycić podanie.

Podanie piętką

Podanie piętką to doskonały sposób na to, by zaskoczyć przeciwnika bardzo szybkim zagraniem, które kompletnie zmienia kierunek prowadzenia akcji. To także zagranie pozwalające na utrzymanie szybkości rozgrywania ataku, wiążące się z błyskawicznym odegraniem i przekazaniem piłki do innego gracza. By je wykonać, wciśnij przycisk odpowiedzialny za podanie oraz kontrolę tempa i wybierz kierunek, w którym zagranie ma zostać wykonane.

Wykonanie podania górą wiąże się przede wszystkim z zagraniem dynamicznego krosa pozwalającego przenieść ciężar akcji na drugie skrzydło - Podania | Podstawowe zagrania w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Podanie górą

Wykonanie podania górą wiąże się przede wszystkim z zagraniem dynamicznego krosa pozwalającego przenieść ciężar akcji na drugie skrzydło. W przeciwieństwie do zagrania po ziemi może być ono użyteczne także i w formacjach ofensywnych, choć pod jednym warunkiem - gry jest ono odpowiednio precyzyjne. Łatwo bowiem przy nawet niewielkiej dokładności narazić się tutaj na prostą stratę. By je wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wrzutkę i wybierz kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę, zwracając także uwagę na pasek siły.

Podanie prostopadłe po ziemi

Podanie prostopadłe po ziemi to szansa na szybkie zaskoczenie defensywy rywala nieszablonowym zagraniem na wybieg i skorzystaniem z możliwości naszych zawodników w zakresie dynamiki biegu oraz przyspieszenia. Ważne, by zagranie zostało wykonane "w tempo" - często musimy przewidzieć kierunek biegu adresata i choćby z tego powodu jest to zagranie wymagające wprawy i często kończące się spalonym. By wykonać podanie prostopadłe po ziemi, wciśnij klawisz odpowiedzialny za podanie prostopadłe i wybierz kierunek, w którym ma zostać posłane.

Podanie prostopadłe górą świetnie sprawdza się w przypadku próby minięcia jednym zagraniem jednej albo nawet dwóch formacji przeciwnika - odpowiednio precyzyjne i mocne zagranie na wybieg może pozwolić na raptowne wyjście na pozycję sam na sam w przypadku szybkiej kontry - Podania | Podstawowe zagrania w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Podanie prostopadłe górą

Podanie prostopadłe górą świetnie sprawdza się w przypadku próby minięcia jednym zagraniem jednej albo nawet dwóch formacji przeciwnika - odpowiednio precyzyjne i mocne zagranie na wybieg może pozwolić na raptowne wyjście na pozycję "sam na sam" w przypadku szybkiej kontry. Do jego wykonania musisz wciśnąć klawisz odpowiedzialny za podanie prostopadłe oraz modyfikator - podczas zagrania wybierz również kierunek, w którym ma zostać zaadresowana piłka.