Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gra bramkarzem | Obrona w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Gra bramkarzem

Wyjście z bramki

Odpowiednie wyjście z bramki nieraz uratuje nam skórę w przypadku akcji sam na sam. Kluczowe staje się wyczekanie odpowiedniego momentu na opuszczenie bliskich okolic bramki oraz szybkie zareagowanie - szanse na skuteczną interwencję daje nam chociażby zbyt długie wypuszczenie piłki przez napastnika. To także świetny sposób na skrócenie kąta i ograniczenie przestrzeni w siatce, do której piłka mogłaby zostać skierowana By wyjść z bramki, wciśnij przycisk odpowiedzialny za wyjście bramkarza.

Obrona rzutów karnych to podobnie jak i w prawdziwej rozgrywce spora loteria - przewidzenie kierunku, w którym uderzy przeciwnik jest naprawdę bardzo trudne - Gra bramkarzem | Obrona w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Obrona rzutów karnych

Obrona rzutów karnych to podobnie jak i w prawdziwej rozgrywce spora loteria - przewidzenie kierunku, w którym uderzy przeciwnik jest naprawdę bardzo trudne. By zmaksymalizować jednak szanse na skuteczną interwencję, warto rzucać się na lewą oraz prawą stronę bramki, nie wybierając dolnych oraz górnych rejonów siatki - takie rozwiązanie daje nam największą szansę na sparowanie strzału, który ewentualnie zostanie skierowany w tym kierunku. Czasami zawodnicy uderzają tam, gdzie popatrzą przed oddaniem strzału - to jednak nie jest reguła.

Gra jako ostatni obrońca

W związku ze sporymi zmianami w grze obronnej bramkarz bardzo często pełni rolę ostatniego obrońcy.Regularnie będziemy zagrywać piłkę do własnego golkipera, starając się zmienić stronę rozgrywania futbolówki. Bardzo często przyjdzie nam także wychodzić daleko poza szesnastkę. Dłuższe przytrzymanie przycisku odpowiedzialnego za wyjście bramkarza da nam szansę wyjścia poza obręb pola karnego i wybicie piłki zmierzającej w stronę naszej bramki w momencie, gdy do podania próbuje dojść jeden z zawodników drużyny przeciwnej.