Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rzuty rożne | Stałe fragmenty gry w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Rzuty rożne

Klasyczny rzut rożny

To najczęściej wykorzystywany wariant rozegrana kornera, który nie wymaga od nas zbyt wielkich umiejętności - konieczne staje się jedynie obranie dobrego kierunku oraz siły zagrania piłki. By wykonać standardowy rzut rożny, wciśnij przycisk wrzutki/dośrodkowania. Dobrym rozwiązaniem jest zagranie piłki w okolice szesnastego metra - zazwyczaj stoi tam niepilnowany zawodnik, który może oddać bezpośredni i silny strzał na bramkę przeciwnika.Starajmy się także nie centrować w okolice piątego metra przed bramką - możemy być pewni, że tę piłkę po prostu wyłapie bramkarz.

Niski rzut rożny przydaje się do mocnego zagrania piłki na krótki słupek, gdzie dynamicznie wchodzący zawodnicy mogą strącić futbolówkę lub też zmienić jej lot piłki, co przy mocnym zagranu może mocno zaskoczyć golkipera drużyny przeciwnej - Rzuty rożne | Stałe fragmenty gry w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Niski rzut rożny

Niski rzut rożny przydaje się do mocnego zagrania piłki na krótki słupek, gdzie dynamicznie wchodzący zawodnicy mogą strącić futbolówkę lub też zmienić jej lot piłki, co przy mocnym zagranu może mocno zaskoczyć golkipera drużyny przeciwnej. By wykonać niski rzut rożny, dwukrotnie wciśnij przycisk wrzutki/dośrodkowania.

Rzut rożny po powierzchni boiska

Rzut rożny po ziemi wykonujemy w momencie gdy jesteśmy pewni, że zawodnik, do którego zamierzamy dograć piłkę, stoi na prostej linii do podania - tylko wówczas wykorzystywanie tego modelu ma jakikolwiek sens. By wykonać rzut rożny po ziemi, wciśnij trzykrotnie klawisz wrzutki/dośrodkowania.

Zmiana wykonawcy rzutu rożnego

By zmienić wykonawcę rzutu rożnego, wciśnij klawisz R2 (RT, Shift) i wybierz zawodnika z przedstawionej listy.

Przełączenie na odbiorcę

Bardzo ciekawą możliwością jest szansa przejęcia kontroli nad zawodnikiem znajdującym się w polu karnym - daje możliwość zwiedzenia obrońców i wyjścia na czystą pozycję w bardzo prosty sposób, co otwiera szeroki wachlarz różnorodnych finalizacji akcji. By rozpocząć kontrolę nad jednym z zawodników znajdujących się w polu karnym, wciśnij prawą gałkę analogową. Następnie musisz powalczyć o wyjście na dobrą pozycję i w odpowiednim momencie poprosić o właściwe dogranie do kontrolowanego piłkarza