Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Taktyka | Zarządzanie składem w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Taktyka

Panel taktyki pozwala nam na wybranie jednego z pięciu predefiniowanych zestawów ustawień dotyczących gry naszego zespołu - Taktyka | Zarządzanie składem w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Panel taktyki pozwala nam na wybranie jednego z pięciu predefiniowanych zestawów ustawień dotyczących gry naszego zespołu. Oprócz domyślnego pomysłu na grę mamy również:

  • Grę z kontry - wówczas to obrona jest ustawiona blisko naszego pola karnego, starając się wciągnąć zawodników drużyny przeciwnej, a następnie, po szybkim przechwycie, wykonując błyskawiczną kontrę. Przy takim ustawieniu nie możemy liczyć na duży odsetek posiadania piłki, ale mamy za to skuteczniejszą i szczelniejszą defensywę.
  • Wysoki pressing - zupełna odwrotność wcześniejszego ustawienia. Gracze podchodzą bardzo blisko defensywy rywala, starając się jak najszybciej przerwać akcję i odebrać piłkę. Minusem jest spora rezygnacja z obrony, co naraża nas zespół na szybką kontrę ze strony drużyny przeciwnej.
  • Posiadanie piłki - w tym ustawieniu nadrzędnym celem jest kontrola piłki i powolne przekazywanie futbolówki pomiędzy kolejnymi zawodnikami. Jest to ustawienie delikatnie defensywne, zabezpieczające tyły i umożliwiające szybki powrót do obrony w razie straty piłki.
  • Długie piłki - ten wariant jest ciekawym rozwiązaniem wówczas, gdy z przodu możemy pochwalić się wysokimi i dobrze grającymi głową napastnikami. Wtedy to jedno precyzyjne zgranie może pozwolić na błyskawiczne wykreowanie sytuacji bramkowej.
  • Własna taktyka - tę ustalamy za pomocą szczegółowego ekranu taktycznego, na którym za pomocą wartości liczbowych ustawiamy poszczególne wytyczne dotyczące tempa konstruowania akcji, stwarzania szans za pośrednictwem poszczególnych zagrań, bądź też agresji lub pressingu stosowanego przez obronę.