Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak wznowić grę bramkarzem? | Obrona w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Jak wznowić grę bramkarzem?

Wyrzut piłki

Wyrzut piłki to rzecz jasna najbardziej pospolity i szybki sposób na to, by bardzo sprawnie wznowić akcję i wyprowadzić kontrę po ataku przeciwnika. Po wyłapaniu dośrodkowania czy też strzału warto bardzo dynamicznie, choć precyzyjnie wyrzucić piłkę do jednego zawodników - nawet dwa lub trzy kolejne dobre podania mogą doprowadzić nas prosto pod bramkę przeciwnika. Uważajmy jednak na proste błędy przy ich wykonywaniu - nietrudno jest bowiem wrzucić piłkę prosto pod nogi rywala. By wznowić grę wyrzutem, w momencie, w którym bramkarz trzyma piłkę w rękach, wciśnij klawisz odpowiedzialny za podanie oraz określ kierunek i siłę, z którą zostanie posłana futbolówka.

Daleki wykop to najmniej precyzyjny, ale także dający najmniejszy margines błędu sposób wznowienia gry spod własnej bramki - Jak wznowić grę bramkarzem? | Obrona w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Daleki wykop

Daleki wykop to najmniej precyzyjny, ale także dający najmniejszy margines błędu sposób wznowienia gry spod własnej bramki. Nawet przegrany pojedynek główkowy nie oznacza tutaj błyskawicznej szansy na atak przeciwnika, ponieważ odpowiednio daleki wykop nawet przy utracie piłki pozwoli na zorganizowanie się sekcjom defensywnym. By wykonać daleki wykop, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wrzutkę i napełnij pasek siły w zależności od tego, jak daleko chcesz zagrać futbolówkę.

Wznawianie gry podaniem

Wznowienie gry podaniem to tylko teoretycznie najpewniejszy sposób wznowienia gry - bardzo często możemy się bowiem natknąć na bardzo aktywnie poruszających się napastników, którzy krążą pomiędzy naszymi obrońcami i liczą na nasz prosty błąd przy próbie przekazania piłki do najbliższego gracza - z tego też powodu niesamowicie istotna jest tutaj precyzja wykonywanego zagrania. By wznowić grę krótkim podaniem, wciśnij klawisz odpowiedzialny za podanie i wybierz kierunek, w którym chcesz posłać piłkę.

Odgrywanie piłki zagranej do bramkarza

W takich wypadkach liczy się przede wszystkim szybkość - jeśli piłka trafi z powrotem do bramkarza, to już po chwili możemy spodziewać się szybkiego ataku ze strony rywala. Wówczas najprościej jest po prostu daleko wykopać futbolówkę przed siebie i oddalić zagrożenie ze strony rywali. Jeśli mamy natomiast trochę czasu na decyzję, spróbujmy podać piłkę do najbliższego obrońcy znajdującego się na bokach boiska - tam zazwyczaj jest względniu pusto i mamy czas na to, by udanie kontynuować akcję.