Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rzuty wolne | Stałe fragmenty gry w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Rzuty wolne

Mocny rzut wolny

Mocny rzut wolny to najczęstszy sposób na finalizację rzutu wolnego, zwłaszcza wówczas, gdy piłka umieszczona jest praktycznie na wprost bramki lub też delikatnie z bou By uderzyć na bramkę, po prostu wciśnij klawisz strzału. Staraj się odpowiednio dobierać moc, z jaką chcesz posłać piłkę w kierunku celu - warto także uderzać w boki bramki, licząc na późną reakcję golkipera.

Rzut wolny techniczny

Techniczny rzut wolny to świetny wariant rozegrania stałego fragmentu gry wówczas, gdy posiadamy zawodników legitymujących się odpowiednim wyszkoleniem technicznym. Ten typ strzału sprawdza się głównie przy uderzeniu oddawanym maksymalnie z odległości dwudziestu metrów od bramki. By wykonać ten typ rzutu wolnego, wciśnij klawisz strzału oraz modyfikator strzału finezyjnego.

Jeśli znajdujemy się w pokaźnej odległości od bramki, a rzut wolny koniecznie chcemy zakończyć mocnym, prostym uderzeniem w kierunku bramki, warto po prostu postawić na moc i siłę, rezygnując z precyzji takiego strzału - Rzuty wolne | Stałe fragmenty gry w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Potężny rzut wolny

Jeśli znajdujemy się w pokaźnej odległości od bramki, a rzut wolny koniecznie chcemy zakończyć mocnym, prostym uderzeniem w kierunku bramki, warto po prostu postawić na moc i siłę, rezygnując z precyzji takiego strzału. Takie uderzenie staje się efektywne zwłaszcza wówczas, gdy wykonujemy je zawodnikiem o dużej sile fizycznej. By posłać prosto lecącą bombę, wciśnij jednocześnie klawisz strzału, modyfikator oraz modyfikator strzału finezyjnego.

Rozgrywanie rzutu wolnego kilkoma zawodnikami

FIFA 16 umożliwia nam kombinacyjne rozgrywanie rzutów wolnych za pomocą aż trzech zawodników. By wykorzystać ich umiejętności w rozegraniu tego stałego fragmentu gry, do każdej kombinacji dodaj odpowiednio: dla drugiego zawodnika - klawisz kontroli tempa, dla trzeciego - modyfikator strzału finezyjnego.

Zmiana zawodnika

Zmiany zawodnika wykonującego rzut wolny dokonamy wciskając przycisk sprintu.

Przełączenie na odbiorcę

FIFA umożliwia rezygnację z kontroli nad zawodnikiem wykonującym stały fragment gry na rzecz piłkarza, który będzie walczył o piłkę po dośrodkowaniu, próbują zamienić rzut wolny na bramkę. By rozpocząć kontrolę nad jednym z zawodników znajdujących się w polu karnym, wciśnij prawą gałkę analogową. Następnie musisz powalczyć o wyjście na dobrą pozycję i w odpowiednim momencie poprosić o odpowiednie dogranie do kontrolowanego zawodnika.