Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak wykończyć prowadzoną akcję? | Atak w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Jak wykończyć prowadzoną akcję?

Podanie prostopadłe i wyjście na czystą pozycję

Powiedzmy sobie szczerze - nie ma lepszej recepty na sfinalizowanie prowadzonej akcji niż dobre skuteczne podanie zagrane w tempo do wychodzącego zawodnika. Jeśi tylko uda nam się bardzo dobrze minąć całą formację defensywną jednym prostopadłym zagraniem i zgramy się z rytmem biegu napastnika, to mamy duże szanse na to, że piłka dotrze do adresata i tym samym damy sobie kilka sekund na wykonanie dobrego strzału czy też posłanie piłki do zawodnika wchodzącego z boku.

Jeśli kompletnie nie wiemy, jak spróbować stworzyć bezpośrednie zagrożenie pod bramką przeciwnika, to nie ma sensu kombinować - po prostu zagrajmy piłkę na skrzydło i natychmiast poślijmy ją w obręb szesnastki - Jak wykończyć prowadzoną akcję? | Atak w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Dośrodkowanie z boku boiska

Jeśli kompletnie nie wiemy, jak spróbować stworzyć bezpośrednie zagrożenie pod bramką przeciwnika, to nie ma sensu kombinować - po prostu zagrajmy piłkę na skrzydło i natychmiast poślijmy ją w obręb szesnastki. Szansa, że futbolówka spadnie na głowę jednego z naszych graczy ofensywnych jest na pewno większa niż ta, że zaskoczymy bramkarza strzałem z 40 metrów. Takie zagranie może również sprokurować niewłaściwe wybicie prosto pod nogi naszego zawodnika znajdującego się przed polem karnym czy też da nam szansę wznowienia gry z rzutu rożnego.

Boiskowe cwaniactwo - zdobycie rzutu rożnego lub autu

Często zdarza nam się, iż obrońcy drużyny przeciwnej zapędzają nas do rogu i uniemożliwiają wykonanie jakiegokolwiek skutecznego zagrania. Wówczas wystarczy jedynie wykazać się odrobiną boiskowego cwaniactwa i obić nogi przeciwników znajdujących się nieopodal, co często skutkuje rzutem rożnym czy też wznowieniem gry z autu.