Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 16 - poradnik do gry

FIFA 16 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawowe zagrania | Obrona w FIFA 16 poradnik FIFA 16

Podstawowe zagrania

Odbiór piłki

Odbiór piłki to najbardziej pospolity i najbardziej skuteczny sposób na odzyskanie piłki - to szansa na zabranie piłki na stojąco, bez konieczności ponoszenia zbyt wielkiego ryzyka przy próbie wykonania wślizgu. Warto jednak pamiętać, że zbyt statyczny odbiór bądź też spóźnione wejście może spowodować faul i zagrożenie pod naszą bramką. By wykonać odbiór, naciśnij klawisz odpowiedzialny za właśnie to zagranie.

Wślizg to bardzo ryzykowna, choć jednocześnie skuteczna opcja powstrzymania akcji przeciwnika - konieczne staje się jednak odpowiednie oszacowanie szans na przerwanie akcji tym sposobem - Podstawowe zagrania | Obrona w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Wślizg

Wślizg to bardzo ryzykowna, choć jednocześnie skuteczna opcja powstrzymania akcji przeciwnika - konieczne staje się jednak odpowiednie oszacowanie szans na przerwanie akcji tym sposobem. Jeśli jednak nam się uda, przeciwnik będzie zmuszony wznowić grę od autu lub rzutu rożnego, bądź też po prostu straci piłkę na naszą korzyść. By go wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wślizg. Pamiętaj, że próba wykonania wślizgu może także równie dobrze zakończyć się faulem, który zostanie nagrodzony upomnieniem w postaci kartki.

Wybicie piłki z pola karnego

Czasami nie mamy szans na to, by pozbyć się zagrożenia z naszego pola karnego w kontrolowany sposób - wówczas, nie patyczkując się zanadto, pozbądźmy się futbolówki z własnej szesnastki po prostu szybko wykopując ją z pola zagrożenia. By wybić piłkę, wciśnij klawisz odpowiedzialny za strzał bądź dośrodkowanie. Staraj się nie wybijać futbolówki w rejony znajdujące się naprzeciw bramki - może się to zakończyć szybkim strzałem przeciwnika z pierwszej piłki, a takie uderzenia są naprawdę bardzo niebezpieczne.

Dostosowanie tempa biegu do atakującego to dobry sposób na zyskanie czasu potrzebnego na uporządkowanie ustawienia formacji obronnych - odpowiednio kontrolowany zawodnik z pewnością nie zagra piłki w pole karne, a jeśli to zrobi, to ta zazwyczaj zostaje zablokowana bądź zbita prosto na rzut rożny - Podstawowe zagrania | Obrona w FIFA 16 - FIFA 16 - poradnik do gry

Dostosowanie tempa biegu do atakującego

Dostosowanie tempa biegu do atakującego to dobry sposób na zyskanie czasu potrzebnego na uporządkowanie ustawienia formacji obronnych - odpowiednio kontrolowany zawodnik z pewnością nie zagra piłki w pole karne, a jeśli to zrobi, to ta zazwyczaj zostaje zablokowana bądź zbita prosto na rzut rożny. To także dobry sposób na to, by zagonić rywala do linii końcowej boiska i zmusić go do wykonania bardzo nieudanego zagrania. By tego dokonać, wciśnij klawisz kontroli tempa.