Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawy | Ekonomia | Eador Władcy rozdartego świata poradnik Eador: Władcy rozdartego świata

Podstawy

Jednym z najważniejszych elementów rozgrywki jest zrównoważenie budżetu - czyli zarządzanie królestwem w taki sposób, aby przynosiło ono zyski. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ pieniądze topnieją w oczach, a pozyskanie nowych źródeł zysku jest bardzo czasochłonne i samo w sobie wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego w tym rozdziale zastanowimy się nad tym, jak właściwie zająć się ekonomią oraz gospodarką.

Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, co wpływa na nasze przychody i straty. Przesuwając kursor nad ikonki złota i kryształów na dole ekranu możemy poznać obecny bilans królestwa (screen poniżej). Jak widać na poniższym przykładzie, jednostki wojskowe posiadane przez dowódcę pochłaniają praktycznie cały budżet państwa. Należy je zdymisjonować, podbić nową prowincję, skorzystać z rytuału lub zainwestować w budynki zwiększające przychody - to cztery podstawowe sposoby polepszenia finansów królestwa.

Co pochłania nasze złoto i kryształy - Podstawy | Ekonomia | Eador Władcy rozdartego świata - Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Co pochłania nasze złoto i kryształy? Lista jest dość długa i zawiera szereg istotnych elementów. W zasadzie można by powiedzieć, że cała filozofia zabawy polega na takim wydawaniu pieniędzy, aby później zdobywać ich jeszcze więcej. Oto pełna lista elementów rozgrywki, które wymagają nakładów finansowych.

Czynniki generujące straty

Rodzaj

Charakter strat

Wymagane surowce

Kupno wojsk (najemnicy kosztują dwa razy więcej)

Jednorazowy

Różne, w zależności od oddziału

Utrzymanie wojsk (najemnicy kosztują dwa razy więcej)

Stały

Złoto i/lub kryształy

Wynajmowanie bohaterów

Jednorazowy

Złoto i kryształy

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie