Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

World vs World - cel gry | Rywalizacja z innymi graczami w Guild Wars 2 poradnik Guild Wars 2

World vs World - cel gry

Podstawowym celem rozgrywki WvW jest zwycięstwo nad dwoma pozostałymi światami, z którymi aktualnie toczymy wojnę. W tym celu musimy zdobywać różnorodne lokacje: obozowiska, wieże czy zamki, które będą periodycznie dawały nam punkty zwycięstwa. Punkty te dodawane są co 15 minut, zaś po zakończeniu walk świat posiadający ich największą pulę wygrywa wojnę. Dodatkowo gwarantują one różnego rodzaju bonusy do życia, zbierania surowców czy tworzenia przedmiotów, które wpływają zarówno na WvW jak i normalną rozgrywkę PvE. Stąd też warto zadbać, aby nasz serwer był tym, który aktualnie zwycięża.

Punkty zwycięstwa (posiadane oraz możliwe do zdobycia) oraz aktualne bonusy dla PvE i WvW. - World vs World - cel gry | Rywalizacja z innymi graczami w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik
Punkty zwycięstwa (posiadane oraz możliwe do zdobycia) oraz aktualne bonusy dla PvE i WvW.

Ilość lokacji oraz otrzymywane za ich zdobycie punkty prezentują się następująco:

Obszar

Resource Camp

5 punktów

Tower

10 punktów

Keep

25 punktów

Stonemist Castle

35 punktów

Borderlands

6

4

3

0

Eternal Battlegrounds

6

12

3

1

Oprócz punktowanych lokacji na każdej mapie znajduje się neutralny obóz najemników (mercenary camp), który dołączy do nas jeśli wypełnimy zlecone przez nich zadanie. Przykładowo broniąc Orgath Uplands (na mapie Eternal Battlegrounds) spowoduje, że przebywające tam ogry dołączą do naszych sił i wspomogą nas w walce.

Dla mniejszych grup graczy przewidziano pomniejsze zadania takie jak eskortowanie i atakowanie karawan bądź eliminowanie wrogich strażników patrolujących drogi. Zadania te są równie ważne co zdobywanie zamków, gdyż brak zaopatrzenia jest w stanie wyłączyć załogę umocnionego punktu z walki lub przerwać nawet najsilniejszy atak - surowce są niezbędne do wybudowania maszyn oblężniczych.