Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 9 października 2021, 13:53

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Gry 2021 roku - aktualna lista najlepszych produkcji

To jeszcze nie jest podsumowanie, a nasza lista najlepszych tegorocznych gier na PC i konsole, w jakie można już zagrać w 2021 roku. Przedstawiamy tytuły, na które warto zwrócić uwagę, bo może powalczą pod koniec roku o tytuł GOTY.

Rok 2021 to pierwsze oficjalne dwanaście miesięcy z next-genowymi konsolami. Przynajmniej w teorii, bo biorąc pod uwagę dostępność sprzętu Sony i Microsoftu w sklepach (nie wspominając już nawet o załamaniu rynku kart graficznych do pecetów), czeka nas dłuższy okres testowania cross-genowych tytułów. Na szczęście, choć ominą nas graficzne wodotryski, większość tegorocznych gier powinniśmy jeszcze z powodzeniem odpalić na starszym sprzęcie.

Jak zwykle wiele z tych bardziej wyczekiwanych tytułów pojawi się w drugiej połowie roku (o ile ich premiery nie zostaną przełożone), ale parę hitów ukaże się także wiosną, a i pierwsze miesiące również nie były takie złe. Wszak za nami już debiuty dwóch gier, które w GOL-owych recenzjach zdobyły noty 9/10. Przed Wami tymczasem nasza lista najlepszych produkcji 2021 roku, jakie zdołały do tej pory trafić na rynek. Przedstawiamy zarówno gry, które spełniły pokładane w nich nadzieje, jak i te największe niespodzianki.

Uwaga – tekst aktualizowany (październik 2021)

W październiku przyszedł czas na kolejną aktualizację tekstu. Opisaliśmy sześć tytułów wartych uhonorowania obecnością na tej liście. Przeczytacie o nich na ostatnich stronach zestawienia.

Hitman 3

W klimatycznej posiadłości w Anglii Agent 47 zagrał swoją rolę życia. - Gry 2021 roku - aktualna lista najlepszych produkcji - dokument - 2021-10-09
W klimatycznej posiadłości w Anglii Agent 47 zagrał swoją rolę życia.
  1. Premiera: 20 stycznia
  2. Platformy: PC Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
  3. Nasza ocena: 9/10

Hitman 3 to długo oczekiwane zwieńczenie restartu serii o słynnym zabójcy, zapoczątkowanego w 2016 roku. Ci bardziej czepialscy mogą powiedzieć, że to w zasadzie porcja kilku nowych map, bo zmian w formule rozgrywki praktycznie nie widać. Co więcej, wszystkie części trylogii nie dość, że dzielą to samo menu główne, to jeszcze można połączyć je w jeden megazestaw z wcześniejszymi mapami i kampaniami. Ale fani Agenta 47 właśnie tego oczekiwali, a lokacje, jakie dostajemy w tej paczce, należą do najlepszych z dotychczas wydanych.

Twórcy zadbali o duże i różnorodne mapy – z wieżowca w Dubaju przenosimy się do industrialnego klubu techno w Berlinie czy na skąpane w deszczu uliczki chińskiej metropolii. Jak zawsze świetne pomysły wiążą się też z metodami zabójstw, jakie Hitman ma okazję zastosować w konkretnych miejscach, a wisienką na torcie w całej trylogii jest brytyjska posiadłość, gdzie możemy zabawić się w detektywa badającego sprawę morderstwa w rodzinie, niczym w najlepszym kryminalne Agathy Christie. Jeśli chodzi o samą fabułę, to nie ma tu wielkiej poprawy, ale trzeba przyznać, że autorzy postarali się o nietuzinkowe i całkiem satysfakcjonujące zakończenie śledzonej od lat intrygi. Hitman pożegnał się z nami bez rewolucji, ale w dobrym stylu.

Nie zmieniając solidnych fundamentów, IO Interactive mocno urozmaiciło misje i silniej powiązało je ze świetnym wątkiem fabularnym, czyniąc kapitalną skradankę jeszcze lepszą. Zmiany te nie są rewolucyjne, ale udanie odświeżają formułę. A w połączeniu z doskonałym doborem map, które jako komplet wypadają lepiej niż w paczkach, jakie dostaliśmy w ramach pierwszego i drugiego sezonu serii, robią z Hitmana 3 najlepszą odsłonę cyklu – a więc automatycznie również najlepszą rasową skradankę od wielu lat.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewiczrecenzja gry Hitman 3

  1. Więcej o grze Hitman 3
TWOIM ZDANIEM

Która seria skradanek jest najlepsza?

Splinter Cell
24,1%
Hitman
23,7%
Dishonored
20,9%
Thief
16,1%
MGS
10%
Inna
3,3%
Sniper Elite
1,9%
Zobacz inne ankiety
Valheim

Valheim

Mass Effect: Edycja legendarna

Mass Effect: Edycja legendarna

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits

Deathloop

Deathloop

Hitman 3

Hitman 3

The Medium

The Medium

The Ascent

The Ascent

Little Nightmares II

Little Nightmares II

Persona 5 Strikers

Persona 5 Strikers

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

Gdzie się podziały hiciory z tamtych lat?
Gdzie się podziały hiciory z tamtych lat?

Mamy już marzec, a w kalendarzu wydawniczym wciąż pustki. Jeśli duzi wydawcy nie odkryją kart na E3, to zapowiada się bardzo słaby rok dla miłośników gier AAA.

Najlepsze gry 2020 roku według redakcji GRYOnline.pl
Najlepsze gry 2020 roku według redakcji GRYOnline.pl

The Last of Us: Part 2 czy Cyberpunk 2077? A może niepozorny Hades, który skradł redakcyjne serca? Wybraliśmy nasze redakcyjne gry roku.

Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku
Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł był na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi - teraz zakończyliśmy prace nad nim.