Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 23 lutego 2021, 14:48

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Gry 2021 roku - aktualna lista najlepszych produkcji

To jeszcze nie jest podsumowanie, a nasza lista najlepszych tegorocznych gier na PC i konsole, w jakie można już zagrać w 2021 roku. Przedstawiamy tytuły, na które warto zwrócić uwagę, bo może powalczą pod koniec roku o tytuł GOTY.

Rok 2021 to pierwsze oficjalne dwanaście miesięcy z next-genowymi konsolami. Przynajmniej w teorii, bo biorąc pod uwagę dostępność sprzętu Sony i Microsoftu w sklepach (nie wspominając już nawet o załamaniu rynku kart graficznych do pecetów), czeka nas dłuższy okres testowania cross-genowych tytułów. Na szczęście, choć ominą nas graficzne wodotryski, większość tegorocznych gier powinniśmy jeszcze z powodzeniem odpalić na starszym sprzęcie.

Jak zwykle wiele z tych bardziej wyczekiwanych tytułów pojawi się w drugiej połowie roku (o ile ich premiery nie zostaną przełożone), ale parę hitów ukaże się także wiosną, a pierwsze miesiące również nie były takie złe. Wszak za nami już debiuty dwóch gier, które w GOL-owych recenzjach zdobyły noty 9/10. Przed Wami tymczasem nasza lista najlepszych produkcji 2021 roku, jakie zdołały do tej pory trafić na rynek. Przedstawiamy zarówno gry, które spełniły pokładane w nich nadzieje, jak i te największe niespodzianki.

Uwaga – tekst będzie aktualizowany

Tak jak w poprzednich latach, nasze zestawienie najlepszych gier 2021 roku będzie cyklicznie aktualizowane o kolejne pozycje, które zdobędą wysokie oceny bądź uznanie graczy. Teraz prezentujemy Wam kilka ciekawych tytułów, które spodobały się w styczniu i lutym.

Hitman 3

W klimatycznej posiadłości w Anglii Agent 47 zagrał swoją rolę życia. - Gry 2021 roku - aktualna lista najlepszych produkcji - dokument - 2021-02-23
W klimatycznej posiadłości w Anglii Agent 47 zagrał swoją rolę życia.

Premiera: 20 stycznia

Platformy: PC Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Nasza ocena: 9/10

Hitman 3 to długo oczekiwane zwieńczenie restartu serii o słynnym zabójcy, zapoczątkowanego w 2016 roku. Ci bardziej czepialscy mogą powiedzieć, że to w zasadzie porcja kilku nowych map, bo zmian w formule rozgrywki praktycznie nie widać. Co więcej, wszystkie części trylogii nie dość, że dzielą to samo menu główne, to jeszcze można połączyć je w jeden megazestaw z wcześniejszymi mapami i kampaniami. Ale fani Agenta 47 właśnie tego oczekiwali, a lokacje, jakie dostajemy w tej paczce, należą do najlepszych z dotychczas wydanych.

Twórcy zadbali o duże i różnorodne mapy – z wieżowca w Dubaju przenosimy się do industrialnego klubu techno w Berlinie czy na skąpane w deszczu uliczki chińskiej metropolii. Jak zawsze świetne pomysły wiążą się też z metodami zabójstw, jakie Hitman ma okazję zastosować w konkretnych miejscach, a wisienką na torcie w całej trylogii jest brytyjska posiadłość, gdzie możemy zabawić się w detektywa badającego sprawę morderstwa w rodzinie, niczym w najlepszym kryminalne Agathy Christie. Jeśli chodzi o samą fabułę, to nie ma tu wielkiej poprawy, ale trzeba przyznać, że autorzy postarali się o nietuzinkowe i całkiem satysfakcjonujące zakończenie śledzonej od lat intrygi. Hitman pożegnał się z nami bez rewolucji, ale w dobrym stylu.

Nie zmieniając solidnych fundamentów, IO Interactive mocno urozmaiciło misje i silniej powiązało je ze świetnym wątkiem fabularnym, czyniąc kapitalną skradankę jeszcze lepszą. Zmiany te nie są rewolucyjne, ale udanie odświeżają formułę. A w połączeniu z doskonałym doborem map, które jako komplet wypadają lepiej niż w paczkach, jakie dostaliśmy w ramach pierwszego i drugiego sezonu serii, robią z Hitmana 3 najlepszą odsłonę cyklu – a więc automatycznie również najlepszą rasową skradankę od wielu lat.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewiczrecenzja gry Hitman 3

  1. Więcej o grze Hitman 3
TWOIM ZDANIEM

Która seria skradanek jest najlepsza?

Hitman
25,7%
Splinter Cell
22,9%
Thief
19,1%
Dishonored
17,3%
MGS
10,8%
Inna
2,5%
Sniper Elite
1,8%
Zobacz inne ankiety
Valheim

Valheim

Little Nightmares II

Little Nightmares II

The Medium

The Medium

Hitman 3

Hitman 3

Persona 5 Strikers

Persona 5 Strikers

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

Najlepsze gry 2020 roku według redakcji GRYOnline.pl
Najlepsze gry 2020 roku według redakcji GRYOnline.pl

The Last of Us: Part 2 czy Cyberpunk 2077? A może niepozorny Hades, który skradł redakcyjne serca? Wybraliśmy nasze redakcyjne gry roku.

Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku
Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł był na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi - teraz zakończyliśmy prace nad nim.