Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 lipca 2020, 14:31

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w sierpniu 2020

Po miesiącach konsolowej dominacji, w sierpniu nastąpi kontratak pecetów, które otrzymają m.in. Baldur's Gate 3, Horizon: Zero Dawn oraz nową odsłonę cyklu Total War.

Baldur’s Gate 3

Data premiery: sierpień (wczesny dostęp)

INFORMACJE

  1. Gatunek: cRPG
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: brak danych

Czym jest Baldur’s Gate 3?

Trzecią odsłoną jednej z najbardziej kultowych serii klasycznych gier fabularnych. Pierwsze dwie części cyklu debiutowały odpowiednio w 1998 i 2000 roku, a za ich powstaniem stało BioWare. Za „trójkę” odpowiada Larian Studios, zespół, który w ostatnich latach wsławił się doskonale przyjętym Divinity: Original Sin II. Data premiery finalnego wydania gry nie jest znana, ale już w sierpniu fani będą mogli zagrać w wersję beta w ramach wczesnego dostępu.

Jaka jest fabuła Baldur’s Gate 3?

Akcja gry toczy się po około stu latach od wydarzeń przedstawionych w Baldur’s Gate 2: Tron Bhaala. Tytułowe miasto zostaje najechane przez rasę Illithidów, którym udaje się porwać część mieszkańców i zainfekować ich zarodkiem tzw. łupieżcy umysłów. W wyniku infekcji mózg nosiciela zostaje stopniowo wyżarty i całkowicie zastąpiony przez łupieżcę, co sprawia, że ofiara sama staje się jednym z Illithidów. Podczas zabawy wcielimy się w postać, która również zostanie zainfekowana. W trakcie prób uratowania porwanych mieszkańców Wrót Baldura i odkrycia lekarstwa na postępującą chorobę protagonista lub protagonistka odkryje, że wraz z negatywnymi skutkami transformacji zyskuje się również niezwykłe moce, a pokusa ich zachowania stanie się coraz silniejsza.

Jak wygląda rozgrywka w Baldur’s Gate 3?

Tradycyjnie dla serii grę zaczniemy od dość szczegółowej kreacji bohatera – ustalimy jego płeć, rasę, klasę, wstępny zestaw umiejętności i charakter. Właściwą zabawę obserwować będziemy w widoku izometrycznym, a złożą się na nią głównie eksploracja, rozwój postaci, wykonywanie zadań fabularnych i pobocznych oraz turowe starcia oparte na zasadach piątej edycji systemu Advanced Dungeons & Dragons. Produkcja ta ma być dużo bardziej nieliniowa od swoich poprzedniczek, a jej fabułę będziemy mogli poznawać samodzielnie lub w trybie kooperacji.

  1. Widziałem Baldur’s Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
  2. Więcej o grze Baldur’s Gate 3

NASZE OCZEKIWANIA

„Baldur”, „Baldur”, „Baldur”... Rety. Nie mogę uwierzyć, że po latach czekania wreszcie dostaniemy kolejną grę z tej serii. Że Baldur’s Gate powróciło. A że część trzecia będzie inna? Cóż, o to trochę chodzi. Ta seria zawsze rozwijała gatunek. I mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. A Larian posiada narzędzia, środki i szacun, o jakim inni twórcy mogą tylko marzyć. To będzie trochę inne doświadczenie niż ukochane przez wszystkich Baldur’s Gate 2, ale znajduję w udostępnianych materiałach dowody na obecność ducha Baldura. Jest tam to szaleństwo i różnorodność barw, którymi błyszczał przebój Black Isle i BioWare. A przypomnę, że BG2 było bardzo podobne w tonie do Divinity: Original Sin II – miało dużo humoru, epickości i bajkowości, za którymi kryły się brudne i trudne tematy. A takie składniki Larian umie mieszać w odpowiednich proporcjach. Dlatego jestem raczej spokojny o to, jak wypadnie w Early Accessie.

Hubert Sosnowski

Baldur’s Gate to ważna część mojej gamingowej historii. Z niewieloma produkcjami spędziłem tyle czasu, co z BG2, niewiele serii potrafiło tak mocno wciągnąć mnie w swój świat. Dlatego też przez lata miałem nadzieję, że cykl otrzyma jeszcze jakąś kontynuację, no i w zeszłym roku w końcu doczekałem się pozytywnych wieści. BG3 będzie czymś zupełnie nowym zarówno z fabularnego, jak i gameplayowego punktu widzenia. Napawa mnie to w równym stopniu nadzieją i obawą, ale gorąco wierzę, że belgijski deweloper Larian Studios – znany ze świetnego cyklu Divinity: Original Sin – podoła trudnemu zadaniu, które wziął na swoje barki. Pierwsza okazja do sprawdzenia, jak twórcom poszło, powinna pojawić się w sierpniu, gdy tytuł zadebiutuje w programie Early Access. Czekam.

Bartosz „Aquma” Świątek

TWOIM ZDANIEM

Na którą premierę sierpnia 2020 czekasz najbardziej?

Horizon: Zero Dawn (PC)
27,8%
Baldur’s Gate 3
22,7%
Wasteland 3
11,1%
Microsoft Flight Simulator
10,8%
Serious Sam 4
6,6%
Total War Saga: Troy
6%
Factorio
5,9%
Captain Tsubasa: Rise of New Champions
3,3%
Tell Me Why
3,3%
Project CARS 3
2,4%
Zobacz inne ankiety
Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Total War Saga: Troy

Total War Saga: Troy

Project CARS 3

Project CARS 3

Wasteland 3

Wasteland 3

Factorio

Factorio

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w lipcu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w lipcu 2020

W lipcu zapoznamy się z Ghost of Tsushima, ostatnią wielką grą na wyłączność PlayStation 4. Miłośnicy ścigałek zapoznają się z nową Trackmanią i Formułą 1, a na PC dotrze głośne Death Stranding Hideo Kojimy.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w czerwcu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w czerwcu 2020

Dwie największe premiery miesiąca to The Last of Us 2 oraz Valorant. W czerwcu zagramy również w powracającą po wielu latach serię Desperaros, remastery Command and Conquer oraz garść ciekawych tytułów niezależnych.